Tři mušketýři 1. díl

Tři mušketýři 1. díl https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43701/bmid_tri-musketyri-1-dil-43701.jpg 5 863 118

Nejslavnější historický román Alexandra Dumase. Dobrodružství čtyř nerozlučných přátel v neklidných časech vlády Ludvíka XIII.

Literatura světová Dobrodružné Historické romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

Les Trois Mousquetaires , 1844

KLADIK
23.11.2019 5 z 5

Otázky zní. Proč? Proč jsem tuhle skvělou knihu četl až teď? Proč jsem dal přednost jiným knihám?

Slůník
16.11.2019 5 z 5

Jedna z životních knižních lásek!

Ran
26.10.2019 5 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře a hodně se mi líbil styl psaní a vyprávění.

janacheca
07.10.2019 5 z 5

Naprostá klasika, kdo nečetl, jako by nebyl. Ehm..., to je přehnané, ale jen trochu. Při čtení v češtině dost záleží na tom, jaký máte překlad. Doporučuji ten starší, od Vrchlického. Ideálně v kombinaci se starými ilustracemi - rytinami.

Szekynka
01.09.2019

Věčná klasika, tohle snad nemůže ani mít míň než 5 hvězd :)

lubomir2914
12.07.2019 5 z 5

Velmi pěkně napsaný příběh.

Mooneylan
31.05.2019 5 z 5

Je az s podivem, kolik detailu vynechala vsechna zpracovani Musketyru! Je bajecne si konecne precist original a uzivat si kazdy moment.

matej.kulistak
30.05.2019 5 z 5

Četl jsem Vrchlického překlad z 20. let, je to něco kouzelného. Vřele doporučuji všem staromilcům. Jinak mě kniha mile překvapila množstvím zápletek, které člověk zpravidla nenajde v těch všech možných adaptacích ať už knižních, filmových, divadelních nebo rozhlasových. Opravdu mě bavilo číst si konečně předlohu.

PhoebePollard
19.05.2019 3 z 5

Vím, že jsem knihu četla před dlouhou dobou a to mi možná trochu zkreslilo pohled na věc, ale nevzpomínám si, že by mě ta kniha bůhvíjak oslnila. Příběh se mi sám o sobě líbí, ale styl psaní Alexandra Dumase mi příjde příliš rozvláčný a kostrbatý, než abych se dokázala do příběhu pořádně ponořit.

NathalieVerdun
24.03.2019 5 z 5

Táto kniha ma nesmierne očarila a prečítala som ju už nekoľkokrát - stále sa zo mňa smiali, či sa mi chce všade vláčiť túto bychlu, ale ja som si nemohla pomôcť. Zhltla som aj pokračovania a zároveň je to jeden z dôvodov, pre ktoré som nejakú dobu chodila na šerm. Napínavá a vtipná kniha, veľa som sa naučila o dobe, živote v armáde i na kráľovskom dvore. Okrem tejto slávnej udatnej mušketierskej štvorice som si užila aj ich 4 sluhov. Autor patrí k mojim najobľúbenejším. Vždy sa rada vrhnem pozrieť si aj filmové spracovania, hoci naši doma tomu za tie roky už asi nie sú tak celkom radi.

1amu
13.02.2019 5 z 5

Když mě má dospívající dcera (12) kdysi požádala o radu co číst - doporučil jsem ji tuto knihu. Doma nastal klid, v jejím zátiší uklizeno. Bylo to asi jako kdysi před léty v mém případě. A pak ještě Mladá fronta ve spolupráci s Pavlem Bromem začala vydávat všechny díly v nádherném provedení, tolik na začátek.
Úžasné vyprávění, které tak zapůsobilo na tolik dospívajících holek a kluků. Kdysi na jedenáctiletce při hodině dějepisu byl vyvolán můj kamarád Josef. Měl rozebrat vládu krále Ludvíka XIII. Moc toho nevěděl, tak začal Třemi mušketýry. Můj oblíbený profesor ho nechal mluvit cca pět minut a pak pravil : "Tak hochu je vidět, žes četl Tři mušketýry, ale teď k věci !" Nedopadlo to pro kámoše tenkrát dobře.
A.Dumas byl ve své době génius a líbí se mi názory Woodwarda a Jadrana na tenkrát vůdčí osobu Francie kardinála de Richelieu- zloduch jako vyšitý a proti němu čtyři mládenci, kteří by položili život za čest své královny Anny. Zloduch Mylady de Winter. Prďolka Bonacieux a další postavičky, kterými zalidnil tuto úžasnou knihu. A nejen to, jako málokterý autor ji fantasticky oživil. Čtenář nestačí sledovat akci za akcí, jeho sympatie jsou jasné. Soucítí s svými hrdiny. Pouze ta první láska d,Artagnana dopadne tak tragicky . Ještě, že má svého guru Athose, který mu (protože to ví) pomáhá utišit tu velkou bolest. Není divu, že "Mušketýři" byli tolikrát zfilmováni. Samozřejmě, že se vždy dívám. Byť mi M.York jako hlavní hrdina neseděl, považuji tuto verzi za nejpovedenější (už jen kvůli krásné Geraldině Chaplinové jako královně Anně). Ovšem nejvíce jsem se pobavil v americké verzi z 90-tých let, kde tvůrci pojali královský pár jako dva puberťáky, zejména Ludvíka XIII. Ano jde o trvalý světový bestseler ! Bravo monsieur Dumas !

Hani77
02.01.2019 5 z 5

Super dílo, ráda jsem se k němu vracela.

Kuža007
25.11.2018 5 z 5

Krásná kniha, úžasná literatura, je škoda, že v dnešní době se už takové knihy nepíšou.

Haloon
20.11.2018 5 z 5

Klasická literatura, která se skvěle čte. Co víc si může maturant přát. Dílo je místy zábavné, místy dobrodružné a vlastně má tak trochu od všeho. Především je to klasika, která čtenáři umožní nahlédnout do Francie v období Ludvíka XIII. a pochopit běh oné doby.

m_friedlova
19.08.2018 5 z 5

Zprvu jsem se bála, že kniha s takovou historií bude komplikovaná na čtení, nicméně jsem se bála naprosto zbytečně. Příběh se čte snadno, lehce a rychle. Neobsahuje přílišné množství komplikovaných postav. Přirovnala bych ho k pohádce. Těším se na druhý díl, jak bude vše rozuzlené. Sice jsem kdyby v dětství viděla filmové zpracování ne jednou, ale samotný příběh si již nevybavuji.

KURACHJO2018
14.08.2018 5 z 5

Vždy pro mne byli symbolem soudržnosti a přátelství. Byla mi velice blízká jejich neohroženost a vytříbené vládnutí kordem. A symbolika na jejich oděvu. Kolikrát jsem jako chlapec zinscenoval mušketýrské výpravy. Kniha, i když ne příliš jednoduchá, patří navždy k mému dětství...

Turmee
25.07.2018 4 z 5

Dobrodružství zasazené do romantické Francie plné pletich (politických i milostných) a čtyřčlenná parta nasávajících výtržníků. D'Artagnan je chvíli mazaný a odvážný jako Old Shatterhand, jindy naivní a impulsivní. Jeho mušketýrští přátelé na tom nejsou o moc lépe. Za vzory bych je nejspíše nedávala, ale jejich příhody jsou rozhodně zábavné a styl vyprávění poutavý.
Přes všemožné zápletky, odbočky, "zákulisní" scény a politiku odsýpá děj přirozeně a svižně a ani jsem se v něm nijak neztrácela.
A ty ilustrace - už dlouho jsem neměla tak krásně zdobenou knížku v ruce. Nádhera.

kajunka333
02.04.2018

Z románu Tři mušketýři jsem byla naprosto nadšená. Již první dva odstavce předmluvy mě uchvátily a příběh samotný, počínaje první kapitolou a konče doslovem, který výstižně načrtává další osudy všech důležitých postav, jsem doslova zhltla. Dumas mistrně využívá metafor a všemožných dalších uměleckých prostředků k tomu, aby reálně vykreslil prostředí děje se všemi důležitými detaily a podrobnostmi. Přestože věřím tomu, že se mnozí nechají odradit úctyhodnou délkou této knihy, tito lenoši dělají velikou chybu. Děj nikde nevázne, naopak má stále spád, je pln jiskřivých dialogů postav, dramatických situací, nečekaných zápletek a šokujících poodhaleních skutečností. Tato kniha se právem řadí mezi světové literární dědictví (pokud tomu tak náhodou doposud není, já bych ji tam ihned bez sebemenšího zaváhání zařadila) a myslím si, že každý by si ji měl přečíst. Heslo „jeden za všechny, všichni za jdnoho” je známé všem, ale hádám, že málokdo zná původní příběh o přátelství, lásce, odvaze, oddanosti a zradě, ze kterého vzchází.

Lie
13.03.2018

No, co říct. Do světa mušketýrů jsem se zbláznila už asi v osmi letech, kdy mi babička pustila film. Nemám tušení, který z mnoha to byl, ale už tenkrát mě dostali. V devíti jsem přečetla komiksová zpracování, v jedenácti převyprávěnou verzi a hned po ní jsem se vrhla na překrásné vydání v překladu Jaroslava Vrchlického. To jsem od té doby přečetla třikrát, momentálně ho čtu znovu a budu to číst pořád dokola až do smrti. Nebojím se je označit jestli ne za úplně nejoblíbenější knihu, tak jednu z těch na úplném vrcholu mého žebříčku.

pecinka21
03.02.2018 4 z 5

Kniha je super, čtivá a rozhodně se začtete.