Tři mušketýři 1. díl

Tři mušketýři 1. díl https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422931/mid_tri-musketyri-1-dil-cKL-422931.jpg 5 862 118

kkouzlo
08.07.2021 5 z 5

Klasika klasik, ke které se ráda vracím, nyní jsem k tomu využila Čtenářskou výzvu, dám si chvíli oddech a pak si přečtu 2. díl. Pamuji si, jak jsem coby náctiletá kupovala tyhle knihy v antikvariátu v Plzni :)

Johny_H.
03.05.2021 5 z 5

Zde není co dodávat zkrátka klasika která jen tak nezestárne.

Mi--LADA
02.03.2021 5 z 5

Z četby jsem byla naprosto okouzlená. Tehdy poprvé ve 13 letech a i dneska.
Jeden z nejlepších a nejpřístupnějších dobrodružných, historických románů, který byl kdy napsán, který se naprosto skvěle čte, přenese čtenáře do svého světa a nenechá vydechnout. Přitom to má krásu, duši i rozum. Knížka, kterou plno lidí žije. Už tolik let! Protože je to fantastický svět!
Zážitek z nadprůměrné četby mi nestačily pokazit ani filmová zpracování (včetně těch komediálních), které snad každý měsíc opakují v TV, skoro až do zblbnutí (proboha, proč?, chtějí nám ty mušketýry omrzet?). Ne, tohle si zevšednět nenechám. :D

TomOshibana1991
20.02.2021

(SPOILER) *Komentář se vztahuje k oběma dílům.

Byl jsem chlapec na samém počátku dospívání (možná ještě kousek před ním) a byl to pro mne dokonalý příběh.

Odvaha, čest, dobrodružství a především nerozlučné přátelství smělého
d´Artagnana, ušlechtilého Athose, jemného Aramise a dobráckého Porthose, to je základ příběhu, který ve vás zůstane do konce života.

Také to byla první lekce o ženách, jež dokážou být hotovými anděly i učiněnými ďábly ;)

Docela mne překvapilo, že kniha, vydaná v poněkud upjatém devatenáctém století, se jen hemží milostnými pletkami s vdanými ženami. D´Artagnan navíc rozehraje poměrně nehezkou hru, kdy podvádí svou milenku paní Bonacieuxovou, plete hlavu chudince služebné Ketty a peleší se s milady de Winter - i když té mi tedy líto není. To muselo být ve své době asi těžko přijímáno částí společnosti. Ale ve Francii to možná brali jinak :-)

Kromě příkladného, krásného přátelství hlavních hrdinů, šlechtických způsobů a dbání na osobní čest a až renesančních intrik, je velmi příjemným prvkem i decentní humor, jímž je příběh prošpikován. Tak kupříkladu Porthos a příběh jeho obstarávání si výzbroje, to je takříkajíc "comedy gold", kdy jsem se několikrát od srdce zasmál.

A i když byl "konec dobrý, ale ne vše dobré", tak bych neměnil ani slovo. V životě to už tak bývá, že ne vše dopadne dobře, jak by nás jistě poučil Athos ve své "povídavé" opilecké chvilce.

Fany09
09.02.2021 5 z 5

Úplně super

Kontryhelka
26.01.2021 5 z 5

Krásný příběh, který je velice známý. Pro koho není kniha, pro toho je tu film.

Janie98
01.12.2020 5 z 5

Nádherně napsané, děj vtáhne přímo do 17. století.

Terka_v25
18.11.2020 5 z 5

Nesmrtelný příběh a klasika. Kniha se výborně čte, příběh má spád. Je to příběh plný intrik, úskoků, ale i romantiky, přátelství a odvahy. Charaktery postav jsou dobře vykresleny. Mušketýři jsou sympatičtí, a proti nim vystupuje úskočný a lstivý kardinál s věrnou pomocnicí Milady de Winter. Určitě si knihu přečtu v budoucnu znovu, moc mě bavila. Nezbývá než dodat Jeden za všechny, všichni za jednoho!

gustavo-woltman
16.10.2020

Kniha mi leží už nějakou tu dobu na poličce a já se do ní ne a ne dokopat. Viděl jsem filmy, ty ve mně žádný extra dojem nenechaly, ovšem věřím, že dílo tak velkolepého spisovatele bude dobré. No tak snad se do něj někdy dostanu..
Gustavo Woltmann

Dave-7
11.10.2020 5 z 5

Legenda mého dětství. Jeden z nej historických románů všech dob.

Marekh
23.08.2020 5 z 5

Knihu jsem četl v minulosti. Vzpomínám si, že 2. díl této knihy jsem přečetl na jedno posezení. Knihu jsem začal číst dopoledne a skončil jsem večer. Bylo to napínavé a začetl jsem se tak, že se mi nechtělo od knihy odejít. Možná časem vyzkouším knihu HRABĚ MONTE CHRISTO.

Anannas
27.07.2020 4 z 5

O Třech mušketýrech už snad slyšel každý. A moje představa byla taková, že kniha bude o šlechetných pánech, kteří budou zachraňovat dámy v nesnázích, bohatým brát a chudým dávat a že budou perfektní a v podstatě bezchybní.
Ale docela mě překvapilo (a nemůžu říci, že negativně), že se děj knihy mé představě skoro vůbec nepodobal. Každý mušketýr měl svoje špatné stránky, často všichni jednali až moc unáhleně, alkoholu se vůbec nevyhýbali a někdy docela dost hazardovali (přičemž většinou prohráli, takže byli nakonec skoro pořád na mizině).
Ale díky tomu, že se mušketýři chovali jako opravdoví lidé z masa a kostí (a ne jako nějací dokonalí bohové), mě kniha celkem dost bavila a přečtu si i druhý díl.

petulik330
31.05.2020 4 z 5

Výborná knižní klasika. Kdo by neznal tyto slavné mužketýry a jejich heslo 'jeden za všechny a všichni za jednoho¨.

Sova15
23.05.2020 5 z 5

Opět klasika, kdo by Tři mušketýry neznal. Knížky jsou objemné, ale dobře se čtou.

kokrokr
22.05.2020 5 z 5

V dospívání moje nejoblíbenější kniha, kterou jsem četl několikrát za rok. Poprvé jsem ji četl asi ve třinácti letech a nadšení ze spletitého historického příběhu plného politických intrik neznalo mezí. Četl jsem jen první dva díly, další nikde nebyly. V 70 letech ale vydala MF komplet všech dílů, který mám dodnes. První dva díly jsem četl snad dvacetkrát a další pokračování asi třikrát. Od Dumase jsem pak jako kluk přečetl všechno, co kde bylo. Dobrý byl Josef Balsamo, Hrabě Monte Cristo a Robin Hood. Přečetl jsem i jiné věci, ale to už nemělo tu kvalitu. Tři mušketýři mají vše, je tu dobrodružství, politika, intriky, přátelství, čest a láska.

AnselmaAlois
11.05.2020 5 z 5

Kniha mě naprosto nadchla, stejně jako její druhý díl. Příběh plný lásky, úskoků, intrik a těch pravých zloduchů a hrdinů. Nemám co bych vytkla!

Atanone
04.03.2020 5 z 5

Netroufla bych si říct, kolikrát jsem tu knihu četla. Jako malá, jako mladá a pak jako starší. Jako malá holka jsem se zamilovala do Athose a jako dospělá jsem pochopila proč. Teď ještě zbývá-no jasně, přečíst si to znovu ☺

JessieM25
11.02.2020 5 z 5

Kniha, která nikdy neomrzí. Příběh, který je nesmrtelný. Četla jsem novější vydání - tuším z roku 2010 a následně nedávno toto. Absolutně se to nedá srovnávat! Starší vydání je dle mého mnohem lepší a obsáhlejší. Nemluvě o dvou navazujících dílech, o který se dnes ví jen málo.

4444913
24.01.2020 5 z 5

Literatura období romantismu jak vyšitá.Vím že se Dumasovi často vyčítá že psal "na kšeft"(jako kdyby byl jediný)ale zatraceně to uměl.Možná pro něj částečně platí věta kterou jsem slyšela kdysi dávno a platila Jiráskovi-že z češtiny by měl za jedna ale z dějepisu pětku,prostě si charaktery a děj přizpůsobil jak potřeboval ale napsal kouzelné dílko.Přes místy smutné nebo dojemné prvky je to vtipně a lehce napsaná kniha kde hlavními hodnotami jsou čest,věrnost,přátelství a osobní statečnost.Výběr doby do které je román zasazen dodal záporáka jak do Bondovky(Richelieu)a krásnou nešťastnou a okouzlující dámu(Anna Rakouská),hlavní hrdiny si autor stvořil sám a všechno dohromady to moc pěkně funguje.Jako mládě mě upoutala hlavně dobrodružstvím,nebezpečím apod. a když ji otevřu dnes spolehlivě navodí příjemnou náladu a odpoutá od všedního dne.A to se často hodí.

Mystifica
13.01.2020 3 z 5

Čtivá, jednoduše napsaná knížka, přístupná pro široké vrstvy lidí. Není v podstatě důležité, že se to odehrává v 18. století, protože láska, intriky a boj o moc jsou věčné. Měla jsem to přečtené velmi rychle, členění na kapitoly je dobré pro lidi, co nechtějí nebo nemůžou přečíst víc textu najednou. Překvapilo mě, jak některé charaktery byly jiné od všech filmových zpracování.