Tři krvavé historie: Rudá žeň / Maltézský sokol / Hubený muž

Tři krvavé historie: Rudá žeň / Maltézský sokol / Hubený muž https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32885/tri-krvave-historie-32885.jpg 4 81 9

Kniha obsahuje tři případy : 1. Rudá žeň - přeložil František Jungwirth. 2. Maltézský sokol - přeložil Radoslav Nenadál. 3. Hubený muž - přeložil Radoslav Nenadál. Doslov „Záhada jménem Hammett“ napsal Michael Žantovský. Vydání druhé.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Odeon

Red Harvest; The Maltese Falcon; The Thin Man , 1929

jprst
13.12.2023 5 z 5

Tři klasické detektivky americké drsné školy, pro příznivce tohoto žánru takřka povinnost. Občas se k nim docela rád vracím.

kalache
27.08.2021 4 z 5

...rok 1929,víc k tomu není co dodat...

Ava365
16.12.2020 3 z 5

Tato klasika mě nijak nenadchla. Ve srovnání s moderním stylem psaní mi toto přišlo zdlouhavé a rozvláčné.

Inozuka
04.09.2020 4 z 5

Rudá žeň - anonymní zaměstnanec kontinentální detektivní kanceláře se opře do čištění města Poisonville od korupce a gangsterismu. A o tom, že to nejde zrovna lehce svědčí hora mrtvol, litry vypitého ginu i hromady padlých žen. Hodně akční a cynická pulpová historie, kde se nejde daleko pro sarkasmus i osmatřicítku. Apropos, nedávno jsem někde četl, že tato novela byla předlohou pro Kurosawowu Tělesnou stráž. 4/5

Maltézský sokol - jeden z mála případů, kdy film jednoznačně předčil knihu. Zpracování z roku 1941 s úžasným Humphreyem Bogardem v hlavní roli je klasikou americké detektivky. Zamotaný příběh jedné pradávné sošky, dívky v nesnázích a zabitého společníka soukromého detektiva Sama Spada je vyprávěn zvláštním a kostrbatým stylem. Někdy popis očí, mimiky a barvy obličeje opravdu působí hodně komicky. Co, se ale Maltézskému sokolu nedá upřít, je zjevná inspirace později mnohem úspěšnějšího a lépe napsaného Phila Marlowa mistra noirové detektivky Raymonda Chandlera. 3/5

Hubený muž - hodně zamotaná konverzační detektivka, která je ze všech tří asi nejméně drsná. Nicméně hlavní hrdina Nick Charles a jeho žena Nora jsou sympatickými průvodci případem: on sarkastický vševěd, ona chápající, zvídavá a vždy nad věcí 4/5

ber-tram
26.03.2020 3 z 5

Rudá žeň
Více oldschool gangsterka nežli detektivka. Bezejmenný čmuchal rozeštve lokální intrikány z podsvětí, a dokud z mrtvol lhostejně nenavrší pyramidu, není ve městě pokoj. Chaotická, až chandlerovská atmosféra jalových dialogů nechybí, spánkový deficit bezejmenného čmuchala jakbysmet. 11/20

(Maltézský sokol
Četl jsem samostatně kdysi v r. 2012 s natěšeným očekáváním čehosi... Leč pomalost a zmatenost děje můj dojem spolehlivě pohřbila do suterénu paměti.)

Hubený muž
Karanténní březen vskutku měsícem knihy! Co den, to jedna přečtená. Čtenářstvu nouzový stav nehrozí!
Vypořádal jsem se tak konečně s Hammettem, jehož mnozí - obdobně jako Chandlera – dle mého neodůvodněně vyzdvihují a přeceňují. Dvorního pátrače nemá, čímž série »3x - Třikrát« poněkud vybočuje z konceptu, a každá kauza nese břímě jakési poctivé průměrnosti.
Hubený muž z celé “trilogie” vychází jako civilní, přehledně figurovaná detektivka, kombinující elementární motivy vraždy: vášeň + mamon. 18/20

surikata246
27.10.2018 4 z 5

Velice čtivé a napínavé až do konce.

syskas
29.04.2017 1 z 5

Veľmi rozvláčne napísané, nezaujímavé. Prvý príbeh je o tom, ako sa kopec ľudí navzájom povraždilo, ani vlastne neviem, prečo. Druhý príbeh bol zaujímavejší, ale dal sa napísať na polovičný počet strán. Tretí som už ani nezačala čítať.

vysypanel
03.10.2013 3 z 5

Zdlouhavé a poplatné době o které se píše.Je sice fajn, že lidi tehdá všichni nosili klobouky a slušně se oblékali, ale dnes to už málokoho zajímá. Dnes se už píše jinak.

vitavita
09.03.2012 4 z 5