Tri gaštanové kone

Kniha Tri gaštanové kone

Zuna1990
20.08.2021

Príbeh krásnej čistej lásky, tak krásne opísaný, že sa Vám nechce prestať čítať. Knihu som prečítala na jeden dych, slovenský klenot.

ragdoll17
13.07.2020

Na tejto knihe sa mi páčilo, že sa tam stále niečo dialo a dej nestál... Knižka nebola veľmi dlhá, teda aj ja, ktorá čítam knihy pomaly, som ju stihla prečítať za jeden deň...
Všetko bolo veľmi dobre opísané a do deju sa dalo dobre vžiť... Za mňa veľmi dobrá kniha.

Arcticus
22.10.2019

Povinné čítanie ešte na základnej škole. Doteraz sa pamätám ako som mal problém to vôbec dočítať.

MaggieR
09.09.2019

Nádhera. Opis taký krásny že sa úplne do knižky vžijete a ani jedno slovo tam nenudí, nie je navyše. Aj keď som vedela aký bude koniec aj tak bolo knižka napínavá.

Domca1
16.02.2019

Ak by som mala spomedzi všetkých diel slovenských klasikov vybrať jedno, ktoré na mňa zapôsobilo najviac, boli by to práve Tri gaštanové kone.
Peter a Magdaléna sú pre mňa osobne najkrajšie postavy, s akými som sa v dielach povinnej literatúry stretla. Sála z nich morálna sila, nevinnosť a čistota, prostredníctvom ktorých sa aj v najťažších situáciach rozhodujú podľa svojho svedomia a Božích prikázaní. Výrazná kresťanská symbolika a biblický akcent povyšujú túto útlu knihu na novú úroveň a prinášajú silné posolstvo. Posolstvo manželskej vernosti, obety a úplného odovzdania sa do vôle Najvyššieho. Pretože ak všetky svoje starosti zveríme Jemu, naše utrpenie nebude márne.
Som vďačná Margite Figuli za klenot, ktorý priniesla do pokladnice našej národnej literatúry a ktorý sprostredkúva aj nám - ľuďom informačného veku - hodnotu tradície, kresťanskej kultúry, pôdy otcov a rodnej hrudy, ktorá nás všetkých živí!

vmatusko
02.09.2018

Veľmi pekný román z oravského prostredia, ktorý rozpráva o láske dvoch ľudí, ktorý si aj napriek ťažkostiam nájdu cestu k sebe.
Pekný príbeh, kniha poslúžila ako odreagovanie popri čítaní zložitejších kníh.

Johanka910
18.04.2018

Táto kniha bola čudná

RADIN
25.01.2018

Dojímavý príbeh o sile čistej lásky,ktorý na mňa veľmi zapôsobil.A samozrejme aj vlastnosti bohatých,ktorý si myslia že iba im patrí svet a všetko v ňom,preto si všetko berú,hoci aj násilím a chceli by len rozkazovať všetkým.