Tři dámy na zhubnutí

Tři dámy na zhubnutí https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302694/bmid_tri-damy-na-zhubnuti-2y7-302694.jpg 4 192 61

Existuje celá řada důvodů, proč chceme zhubnout. Jedním z nich je i to, že jsou pro nás nadbytečná kila zástupným problémem. Maddie je tlustá. Morbidně tlustá. Manžel jí sice říká, že ji má rád takovou, jaká je, ale děti se za ni stydí, matka do ní ustavičně rýpe a šéfka ji dotlačila k účasti na mediálním projektu o hubnutí, který je pro Madii zdrojem nekonečného ponížení. Zkrátka a dobře, Maddie má dost dobrých důvodů, aby se přidala ke Krotitelům tuků, což je skupina lidí, kteří se snaží o snížení své hmotnosti. Ve stejný den přichází i Jess. Pracuje v kosmetickém salónu, mezi zákaznicemi je oblíbená, zato nadřízená jí neustále vmetá do tváře, že svou tloušťkou dělá salónu ostudu. A pak je tady ještě její milovaný Charlie, který už není tak láskyplný jako dřív... Jess doufá, že když shodí nějaké to kilo, Charlie ji bude mít zase rád a konečně ji požádá o ruku. Třetí nově příchozí je Lauren, rozvedená majitelka seznamovací agentury, o níž doslova a do písmena platí, že kovářova kobyla chodí bosa: ačkoli úspěšně dává lidi dohromady, sama žije jen s kocourem. Pak se ale na scéně objeví atraktivní kuchař Joe, který dává nepokrytě najevo, že jeho partnerka musí být štíhlá... Tomu se říká motivace! Tři mladé ženy, které se přidaly ke Krotitelům tuků, si slíbí, že se budou navzájem podporovat. A příležitostí k tomu dostanou víc než dost, protože nadbytečná kila nejsou zdaleka to jediné, co dokáže ženu pořádně potrápit.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Domino

Sweet Temptation , 2010

ZuK1
30.12.2023 4 z 5

Tři mladé ženy s různými profesemi, ale stejným problémem. Vtipná a nenáročná oddychovka, takže ani předvídatelný děj nevadí, snad jen ten konec už byl trošku pohádkový.

Radimka
08.10.2023 2 z 5

Nechápu to hodnocení. Nevadí mi literatura pro ženy, ale tohle byla srágora, kdy už na začátku bylo jasný, jak to dopadne.

Kenan
03.06.2023 4 z 5

Obálka naznačuje, že to bude o dámách počítajících kalorie, romantika. Ale to jsem se spletla. Všechny tři hrdinky sice spojí boj s přebytečnými kily, ale nakonec to není to nejdůležitější. Maddie je asistentka v rádiu a čelí své nesnesitelné šéfové. Jess, kosmetička, která se potýká s problémy v nevyrovnaném vztahu s Charliem. Lauren, majitelka seznamovací agentury, která žije sama, jen s kocourem. Tyto tři dámy se neznají a jejich osud se spojí až ve skupince Krotitelé tuků, kam vyrazily zbavit se svých nadbytečných kil. Každá z nich má k tomu jinou motivaci. Od této chvíle již sledujeme příběh o přátelství, souznění, naprosté podpoře a pomoci při řešení nepříjemných situací každé z nich, kdy pár kilo navíc již není ten největší problém. Odpočinkové, příjemné čtení.

martiline
14.04.2023 5 z 5

To už je třetí kniha od Lucy Diamond, která je pro mne prostě taková "nakopávací". Optimismem příběh jen srší, poznáváte jednotlivé hrdinky, prožíváte s nimi strasti a radosti - někdy se smějete, jindy jste vážní (ale ne smutní). A vždy to končí "hurá, super, to je krása!" ... zatímco u jiných příběhů mě to někdy až rozčílí, tady ne. :-)
Naopak - položím knihu na přečtené, jdu honem něco vytvářet, mám takovou radost ze života ... prostě se raduji bez důvodu. :-)
Takové jsou pro mne knihy od Lucy.

Annabelka
14.10.2022 5 z 5

Tak to byla velmi hezká knížka ,nejen o hubnutí. Doporučuji jako odpočinkové čtení

KajkaMicinka
19.08.2022 5 z 5

Velmi příjemné počtení. Všechny hrdinky mi byly sympatické.

harena
12.03.2022 5 z 5

Příjemné odpočinkové čtení, pohladí, pobaví, k mému překvapení i rozesměje nahlas. Dámy musí také vyřešit několik osobních problémů, není to jenom o zhubnutí. Zasmála jsem se, pobavila a příjemně odpočinula. Už si znamenám další knihy spisovatelky.

lenkaabooks
03.01.2022 4 z 5

Tři mladé ženy se z nejrůznějších důvodů rozhodnou zhubnout. Nebude to snadné ale mají jedna druhou a mohou se vzájemně podpořit nebo se vyplakat na rameni. Bylo to milé a vtipné.

iiiccc
01.10.2021 4 z 5

I přes nepříjemnosti, kterými si hlavní hrdinky procházely, to bylo opravdu milé čtení. Super oddechovka.

katynka78
22.09.2021 3 z 5

Nejsem moc na romantické příběhy, které jsou předvídatelné a plné takových klišé a erotických scén.
Tuto knihu mi doporučila jedna kamarádka, že se u ní velmi bavila a že pokud jako žena máte smysl pro humor a dobrý typ ironie, tak se u tohoto nebudete nudit.
A opravdu!
Usmívala jsem se, hrdinkám jsem velmi dobře rozuměla a chápala jejich pocity. Autorka dokázala naprosto skvostně vystihnout to, jak se žena cítí, když se sebou není spokojená a jaký je to boj s tím něco udělat.
Bylo to naprosto uvěřitelné, čtivé a báječné. Stránky lítaly a já si to užívala.
Po všech těch kriminálkách byla tato kniha pohlazením.
A potěšilo mě, že mi i hodně dala - byly tam vážně dobré postřehy a myšlenky.
Ke konci ale už to bylo trošku takové přehnané, bylo vidět, že je nutné dodat knize šťastný konec a bylo to takové na sílu.
Působilo to potom v závěru, že nebudete šťastní a úspěšní, pokud nezhubnete. Ale přitom, když jsem se vracela na začátek knihy, tak ty holky byly spokojené se sebou i tak.
Za mě - výborná oddechová knížka, která velice překvapila. Od autorky si určitě přečtu další.

Mimochodem - tuto knihu mám doma, protože mi ji jen tak pro radost věnovala jedna hodná dáma. A jsem za to ráda. Moc mě to potěšilo.

JezinkaJ
02.08.2021 4 z 5

Dvě letní odpoledne na lehátku na pláži, vesele jsem se bavila a na slzy v průběhu taky došlo. Že bych přes své srdce okoralé byla nakonec cílovou skupinou?? :)
Bezva knížka na prázdniny, na povzbuzení a nakonec z ní přece jasně vyplývá, že všechno je na nás. Je naše věc, jak se sebou zacházíme a samo se většinou nestane nic. To, že si už roky jdu dobrou cestou, mi knížka jasně řekla.
Příběh se dobře čte, což je bezesporu další výhoda. Je uvěřitelný, další plus. Kolik žen, vzdalo posilovnu po prvním blbém zážitku, místo aby zkusily začít znovu, jinak. A drze, možná proto, že mě kniha oslovila, si myslím, že přesahuje běžnou literaturu pro ženy. I když to tohohle šuplíku jasně spadá. Nějak si neumím představit muže, který ji dobrovoně čte. Muži to mají vážně těžké, my holky, když si nevíme rady, máme knížky a kamarádky, ale oni, chudáci, jen fotbal, a kamarády vlastně taky. :-)
Souhrn: rozhodně, to bylo o dost lepší, než jsem čekala. Po pravdě jsem do knížky zlehka, opatrně, strčila nos (oči) s tím, že to k tomu nejspíš ani nebude a jen tak se mrknu. A jejda, za chvíli koukám, čtu a čtu a bavím se a tak to bylo až do konce.
Tak, teď zase zpátky k něčemu těžšímu, když už dovolená skončila.

ivka67
29.03.2021 5 z 5

Super čtení o boji nejen s kily navíc.

marwinmh
08.03.2021 5 z 5

Jsem ráda, že jsem se nakonec odhodlala začít tuto knihu, které vévodí postavy tří velmi sympatických Žen, číst. Milé čtení o boji s kily navíc, o hledání místa v životě a spokojenosti se sebou samými. Kniha, jejíž děj plynul hladce a ani jsem se nenadála a být tady "happy end". Za mě doporučuji.

JointlieKat94
20.09.2020 5 z 5

Je mi to líto, a fakt bych to nečekala.. ale opravdu musím dát 5*, protože to bylo skvělé čtení! Takové inspirativní (ale zase nebudu lhát, při čtení jsem dokázala sežrat 5 knedlíků s koprovkou..) a vtipné čtení! Hrdinkám jsem opravdu fandila a i ten boj s váhou znám, i když se nepočítám do mamutí skupinky. :)

Jde o pohled a boj tří žen, Maddie, Jesse a Lauren, kterým jejich váha trošku znepříjemňuje život.. Maddie k tomu donutí vedoucí, která zorganizovala zkrášlovací akci.. Jesse by chtěla, aby si jí konečně vzal Charlie za ženu (parchant jeden!).. a Lauren, která se chce zalíbit chlapovi, který rád jen hubené (fakt blbec!). Všechny do toho šlápnou, spojí své síly a dějou se neskutečné věci!

Kniha se mi moc líbila a fakt mě namotivovala. Zase se vrhnu do fitka (chodím teda od začátku roku, ale občas zhřeším..)

Moc hezké, doporučuji k přečtení, kapitoly odbíhají pěkně a přečteno bylo za chviličku, i přes množství stránek. :)

nik077
25.08.2020 5 z 5

Moc hezky napsaná kniha. Zkusím další knihu od této autorky.

genie
23.08.2020 4 z 5

Příjemné čtení pro ženy, nenáročné a inspirativní.

Mrňous1
03.06.2020 4 z 5

Tak to bylo milé a inspirativní čtení. Tím, jak šly kapitoly za sebou a každá byla psána z pohledu jedné z dam, tak jsem se občas ztrácela v detailech, něco mi uniklo, ale v celku to nebyly zásadní věci. Takže za mě určitě skvělá knížka, která stojí za přečtení. Konec byl až pohádkový, ale proč ne, já mám ráda šťastné konce, proto čtu knihy:-)

luci0771
22.05.2020 5 z 5

Skvělá, vtipná a inspirativní

hapac
05.05.2020 4 z 5

Maddie, Jess a Lauren - tři dámy, kterým nelze nefandit, kromě boje s obezitou řeší i další osobní problémy. Není mezi námi mnoho šťastných, které by to nepotkalo. Při čtení jsem pro ně měla hodně pochopení a přála jim štěstí i úspěch při boji s kily i tím ostatním. Kniha je to pohodová se šťastným koncem, takže se při čtení parádně odpočinete a za to to přeci stojí.

Toňula
18.02.2020 4 z 5

Stejně jako předchozí autorčiny knihy i tato je čtivá, pohodová, opět lidská, řešící typicky ženský problém s váhou, který do velké míry ovlivňuje životy hrdinek a jejich nazírání na sebe samotné. A jak jsme u knih L.Diamond zvyklé, hrdinky se pouští do bojů se svými problémy, aby v nich obvykle zvítězily a překonaly samy sebe, čímž se stávají inspirací pro nás, ostatní "dámy".

přátelství ženy humor hubnutí

Lucy Diamond (p)
anglická, 1970
2015  82%Kavárna na pláži
2015  83%Já a pan Jones
2019  74%Léto bez tebe
2016  84%Bude to dobrý rok
2016  85%Tři dámy na zhubnutí

Kniha Tři dámy na zhubnutí je v