Tři cvoci a cizí holka

Tři cvoci a cizí holka https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24047/tri-cvoci-a-cizi-holka-24047.jpg 4 15 3

Kniha obsahuje dva příběhy, jak už je patrné z názvu. První, s názvem Tři cvoci, je příběhem tří sourozenců. Pipa, Marjány a Danky. Pro spolužáky jsou to prostě "cvoci". Když se však Pipovi podaří objasnit záhadu ukradeného kola, vše se změní. Druhý příběh, nazvaný Cizí holka, vypráví o děvčeti jménem Katka neboli Káča. Kačky matka se o ni nechce starat a nechá ji samotnou. Kačka se dostane do dětského domova. Shodou okolností se jí ujímá rodina Šafaříkových. Katka s pomocí svého nového bratra, Petra, vyřeší krádež v samoobsluze a pomůže Petrovi znovu získat téměř ztraceného kamaráda.... celý text

kamila5406
kamila5406
16.11.2020 2 z 5

Kniha je čtivá ale ne zajímavá.

Květinka008
Květinka008
27.03.2020 3 z 5

Viděla bych to na 3,5. Předně jsem si podle názvu myslela, že jde o jednu knížku. A ony jsou to dvě v jednom :-) TŘI CVOCI. CIZÍ HOLKA.
Oba příběhy fajn, ukazují denní realitu dětí v socialismu. Tři cvoci jsou slabší, Cizí holka lepší, leč u obou je hooodně dlouhý rozjezd. Profesně mě zaujalo, že adopce trvala jen cca měsíc a že to bylo tak uvolněné - tedy pokud je popsaná realita.

Slůník
Slůník
16.11.2019 4 z 5

Ani u této autorky nesáhnete vedle.

pro děti od 9 let

Hana Bořkovcová
česká, 1927 - 2009
1995  82%Zakázané holky
1999  71%Cizí holka
2011  82%Píšu a sešit mi leží na kolenou
1987  80%Tři cvoci a cizí holka
1973  74%My tři cvoci

Kniha Tři cvoci a cizí holka je v