Tři blázniví Robinsoni

Tři blázniví Robinsoni https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142203/tri-blaznivi-robinsoni-142203.jpg 4 15 5

Tři přátelé vyrazili za dob hluboké totality do Velké Británie, kde nyní prožívají jednu vtipnou příhodu za druhou. Na cestách si píší jakýsi deník, který je psán velmi vtipně a hravě. Obsahuje spousty těch nejvtipnějších příhod, jaké si jen lze představit.

DzordanoChruno
16.02.2024 4 z 5

Ja sa teda rád hrám so slovíčkami a hľadám dvojzmyselné výrazy a vety, ale čo predvádza tento pán, je úplne iná liga a musím mu vzdať poklonu. Škoda, že je jeho dielo menej známe, tak vydarený a svieži humor by si zaslúžil väčšiu publicitu. Kniha je veľmi vtipná, až na jednu zaujímavosť: cesta je určite napísaná podľa osobnej skúsenosti, keďže Londýn je asi najnudnejšie mesto, aké som kedy navštívil a premietlo sa to aj do opisu v tejto knihe - ani taký vtipálek ako McGregor nebol schopný napísať o ňom čo len pár zaujímavých viet. Určite sa pri jeho návšteve a opise tiež trápil, vyslobodením bola až cesta na sever do Škótska. Tam sa do knihy zase vracia humor, dobre naštartovaný v úvode diela.

Barza
26.11.2019

Knihu jsem pred casem sebrala nekde u popelnic. Az ji prectu, poputuje do nejake otevrene knihovny, myslela jsem si. Ale nakonec si ji necham. Jedna se v podstate o netradicne pojaty cestopis po Anglii a Skotsku. Cestu podnikli tri postarsi kamaradi, kteri jeste pamatuji casy trampingu. Ve stejnem tonu se v moji rodine vypraveji historky z tatinkova mladi. Na prvnich 5 strankach jsem se sice trochu ztracela, ale to jen nez si clovek zvykne na nezvykly styl, kteremu nechybi humor, ironie a satira. Mnohe hlasky si zaslousi stat se nesmrtelnymi (viz komentar Hany Sputnik). Jen je dobre knihu necist pred spanim a ve verejnych dopravnich prostredcich! Oni se pak vsichni otaceji a pohorsuji se nad vasim hlasitym smichem - a ja se smala opravdu casto a nahlas, jako uz u knihy dlouho ne. Uryvky jsem predcitala i sve pubertalni dceri a smaly jsme se spolu. ".....z vlaku jsme vystoupili na nastupiste, kde nas s nadsenim zaricima ocima a roztazenou naruci nikdo necekal." Rozhodne doporucuji!

HanaSputnik
14.08.2017 4 z 5

"Jediný sport, který kdy Clark v životě provozoval, byl ten, že v létě za hezkého počasí vrhal stín." :-D Tohle u mě ve slovníku zlidoví :-)

kh123
26.01.2017 4 z 5

Docela pěkná obdoba "Tří mužů ve člunu, o psu nemluvě".

decemlineata
19.01.2016 5 z 5

Tři kamarádi se rozhodnout podniknout výlet do Británie a Skotska.
Gregor přehání,kombinuje pravdu a fikci a vše celou dobu neztrácí na vtipu.
Pokud ji někde uvidíte neváhejte a kupujte,stojí za to si ji přečíst.