Trhni si, Ethane

Trhni si, Ethane https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460529/bmid_trhni-si-ethane-qcv-460529.jpg 4 495 87

Sincerely Yours série

< 2. díl

Přátele si držte nablízku, nepřátele ještě blíž... Ethan nesnášel Rachel Dawsonovou už od sedmi let. Jeho sousedka je důvodem, proč téměř všechny jejich dětské hádky skončily tím, že jí něco zapálil (nebo ona jemu). Udala ho, když porušil večerku. On ji prásknul, když lhala, že má kluka. Tak to mezi nimi pokračovalo celou střední školu a před odchodem na univerzitu si přísahali, že už spolu nikdy nepromluví. Jenže během posledního ročníku se Rachel jednoho dne ukázala v Ethanově bytě a požádala ho o dočasné ubytování. Žít spolu den za dnem je čím dál obtížnější a jedna vášnivá hádka změní všechno. Tedy téměř všechno.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Forget You, Ethan , 2018

Gracinka
30.12.2023 3 z 5

Snaha o kopírování původního příběhu. Tentokrát se to ale moc nepovedlo. A ke všemu byla Rachel neskutečně protivná postava.

Rapeh
01.12.2023 3 z 5

Oddechové čtení na víkend. Kniha ukazuje, že mezi nepřátelství a láskou je tenká hranice.

Lucie.285
24.07.2023 5 z 5

Příjemná oddechovka, která přesně splnila, co jsem čekala. Rachel a Ethan se znají od dětství a také se od té doby nesnáší, ale co když mezi nenávistí a láskou je jen tenká hranice, co když jim dojde, že je možná všechno jinak? Moc se mi líbily dopisy, které si mezi sebou roky vyměňovali a my se tak dozvěděli o jejich společném dětství. Vůbec mi nevadili návraty do minulosti skrze dopisy, protože jsme se tak dozvěděli, že jsou si vzájemnou oporou už roky, i když se to snažili skrýt pod nálepkou nepřátelé. Také se mi líbilo Ethanovo prozření. To Rachel to trvalo mnohem déle. Hate to love je prostě moje slabost.

Nattali.ka
28.06.2023 3 z 5

(SPOILER) Pro čtenáře, kteří četli předchozí díl myslím, že je to slabší kniha. Děj a myšlenka téměř totožná, s tím rozdílem, že kniha je prezentována jako příběh dvou nepřátel. Hlavní hrdinové knihy se v průběhu knihy ani v retrospektivních kapitolách k sobě nechovají vubec jako nepřátelé, spíše naopak (celoživotní psaní dopisů, ježdění spolu do školy,..) a očividně už dřív pro sebe měli slabost. Jasný dej s očekávaným koncem, jen bych to nenazvala přeměnou nenávisti v lásku ale kamarádství v lásku. Každopádně zrod této lásky na rádoby studentském sex víkendu, kdy tam oba byli s někým jiným a najednou jdou druhý den ruku v ruce, že teď spolu chodí oni, chybělo vysvětlení co na to ostatní. Hodnotím slabším průměrem

warca
12.03.2023 4 z 5

Hodně povedený čtivý příběh. Skvělé nenucené konverzace. Děj rychle ubíhá a člověk se nenudí.

alzbeta4340
04.02.2023 3 z 5

Tento román má tu smůlu, že jsem četla od autorky jiné kousky, které se mi líbily více. Tohle je romance z vysokoškolského prostředí pro mladší čtenářky, která neurazí ani nenadchne.

LennaK
21.11.2022 3 z 5

(SPOILER) … opet se mi to moc libilo.

Velke minus ma tato kniha (predevsim pak autorka), ze je pribeh de facto totozny s prvni knihou. (SPOILER) Nepratele - ale spis pratele - nakonec nejlepsi pratele - ve finale par. Bylo to odpocinkove, pohodove, vtipne, ale mrzi me, ze si autorka vice nepohrala s tim, aby se to vice lisilo od prvni knihy v serii.

zp87
20.10.2022 4 z 5

Čtivé, vtipné, pohodové.
Zároveň ale až pohádkově nereálné, velmi mlaďošské a docela plytké.
Kdyby mi bylo o 10, 15 let míň, asi bych řekla wau. Teď jsem už víc skeptická... Ale pobavilo. Taková jednohubka na zresetování mozku.

Marci_Vaj
16.10.2022 4 z 5

Pohotový příběh, nic náročného. Přišlo mě, že až moc rychle se z “nepřátel” stali “přátelé”… ale jinak taková oddechovka na víkend :)

Šárka88
04.10.2022 4 z 5

Na oddechovku do postele s Covidem super, abych nepřemýšlela nad dějem. Jinak děj pořád dokola to samé a žádná zápletka. Čtivost se upřít nedá.

musivila
27.09.2022 5 z 5

„Přátele si držte nablízku, nepřátele ještě blíž“.

Přesně takovou nenáročnou oddychovku jsem potřebovala. Mně se kniha trefila do nálady a čtení jsem si užila.

„Trhněte si OBA dva!“ ;-)))

Radka1727
03.08.2022 2 z 5

No, bylo to jako " S pozdravem Carter " přes kopírák. Tentokrát velké zklamání.
To Výpověď a Důvodné pochybnosti jsou jiný level. Evidentně autorce sedí postavy nad 30 let už s nějakými životními zkušenostmi.

Silvisek
05.07.2022 3 z 5

S prvin dilem to nema nic spolecneho. Myslela jsem si ze ano. Takze jsem to cetla hned po prvnim a zacatek ke tak nebavil. Protoze mi prislo ze ctu to same akorat je to nekdo jiny, takze to nebylo tak zabavne. Az potom co se to rozjelo me to bavilo. Jinak super pribeh

Toledo
14.06.2022 1 z 5

Vlastně ani nevím, proč jsem se pouštěla do druhého dílu, když už první mě nebavil, ale asi jsem zapomněla :)
Každopádně mi to jen potvrdilo, že další díly už opravdu ne. Kniha spadá pod Young Adult a je to pro náctileté čtenáře.
Dětinské hašteření, které ani nebylo vtipné. No, hodně jsem se musela přemáhat, abych to dočetla.

Klára16
13.06.2022 3 z 5

(SPOILER) Ze začátku jsem byla nadšená. Líbila se mi ta jejich nevraživost, dopisy a vůbec všechno… ale postupem času to nějak opadlo a já se skoro musela nutit číst dál. Nevím, asi tím přehnaným množstvím sexu? Nebo tím jak se rychle dali dohromady? Něco mi tam nesedlo, každopádně, ke konci se to zase trochu ustálilo a celkový dojem z knihy není zas tak špatný, jak jsem si uprostřed knihy myslela :)

Njangu
26.04.2022 5 z 5

Jasná, klasická romanťárna, ale taková, která má šťávu. Úžasně čtivá knížka. Ale že mě to vůbec překvapuje. W.G. je prostě top spisovatelka, takovýchto příběhů.

Jo a zapomněla jsem se zmínit, že to bylo i vtipné, což obvzlášť oceňuji.

Kniholapka
20.04.2022 4 z 5

Skvělá odpočinková kniha. Opět jsem se platinově zamilovala do hlavního hrdiny, jak už to u románků bývá. Líbil se mi vztah Ethana a Rachel i jak se postupně rozvíjel. Zkrátka další milé čtení od této autorky!

barborelka
13.04.2022 3 z 5

No, jsem po pravdě rozpačitá... Na knihu jsem se moc těšila, byla jsem ráda,že autorka něco opet napsala ale řady mi to nějak nesedlo...řekla bych že to prostředí asi....že mladí studenti, nevím no .... Spíš mi k Whitney sedí příběhy alespoň nad 30+ jako v jejich minulých dvou knihách.

MAU256
10.04.2022 5 z 5

Další krásná romantická knížka. Jaká škoda, že takový příběh vždycky tak rychle skončí. Kdo by si nepřál takového "nepřítele" jako byl Ethan? A ty dopisy, kdo by nechtěl dostávat ještě rukou psané dopisy. A nechyběla nenápadná zmínka o Carterovi a Ari. Všem romantickým dušičkám doporučuji.

adela2230
21.03.2022 5 z 5

Takový klasický romantický příběh. Člověk tuší co čekat, ale na oddech je skvělá.

láska romantika sousedské vztahy

Whitney G. (p)