Mág 1 – Učedník

Úvodní kniha Ságy Trhlinové války – jednoho z nejlepších současných fantasy cyklů. Dva chlapci najdou u pobřeží trosky neznámého plavidla a nikdo netuší, že jde o předzvěst vpádu ohromné cizí armády, jejíž mágové otevřeli trhlinu mezi dvěma světy...

(citace: www.fantasyshop.cz)

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30348/trhlinove-valky-mag--30348.jpg 4.4464

Trhlinové války 1.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno · Wales

Magician: Apprentice · 1986

Kniha Mág 1 – Učedník

9devitka

Tak co říct…
Tuto knihu jsem četl tak před dvaceti lety a byl jsem z ní úplně unešený. Dobrodružství Puga a Tomase mě nadchlo. Nedávno se mě podařilo získat konečně všechny knihy od Feista. No a tak jsem se dal do čtení. Musím uznat, že najednou to pro mě není taková bomba jako dřív, ale…. Kniha se čte velmi pěkně a autor vše příjemně popisuje. Asi bych dal normálně 4 hvězdy, ale vzhledem k té nostalgii je to jasných pět. No a už jdu na další díl.

brodequin

Docela zklamání, dle chvály, kterou jsem na knihu slyšel. Vyloženě jsem se začetl pouze někde v půlce, kde procházeli trpasličími chodbami. Jinak ale dost průměr - jak někdo psal, kniha je bez atmosféry. Další věc, pozor možná trochu spoiler - hlavní postava, tedy Pug, udělá za celou knihu jedno nechtěné kouzlo. Kniha má sice přes 450 stránek, ale ve výsledku se tam vlastně nic nedozvíme a proto dám ještě šanci druhému dílu. Jestli se to nezlepší, nevěřím, že dám všechny 4. Hlavně mi vadila přímá řeč.
Pug řekl: "dadjasdada"
Martin odpověděl: "ffsdfsdfsdf"
A Pug na to řekl: "fsfsdfgsdgsd"
Jak v nějaké dětské knížce. To mi vadilo asi nejvíc.

protokol

skvelá fantazi
trocha to pripomína pána prsteňov
trocha viac: Hraničářův učeň
niečo to má aj z Warcraftu
je to proste začiatok skvelého dobrodružstva
naozaj jedna s tích lepších fantazi ktore som čítal a mám ich za sebov už nespočetne
jediná chyba je že nasledujúce série sú dosť rosiahle a nikde som nenašiel v akom poradí ich čítať ale čo sa trhlinovích válek týka jedine dporúčam

denniys
22.12.2018

Jaj,to je prostě nádhera! Díky takovým knihám miluji fantasy žánr..podobnost s Tolkienem ničemu nevadí,ba naopak..já tedy četla pouze Hobita a například drak Rhuagh opravdu hodně připomíná Šmaka a je tam více shod,ale kdo by se zlobil? Vždyť dobrých fantasy knih je málo a principy žánru-jak je vystavěn svět elfů,trpaslíků atd jsou všude víceméně stejné,což je jen dobře a že to způsobuje onu podobnost je prostě vedlejší jev..moc se těším na další pokračování tohoto krásného příběhu.

mazda333
03.11.2018

Musím přiznat, že z prvního dílu jsem měla rozporuplné pocity. Ačkoli mě kniha hned v samém úvodu upoutala, později mě trochu podráždila ona do očí bijící podobnost s pánem prstenů a dlouhá nepřítomnost hlavního hrdiny, Puga. Úvodní nadšení v druhé půli knihy trošku opadlo. Vpád mimozemských armád mi zpočátku do příběhu moc nepasoval a chvilku trvalo, než jsem ho strávila. Celkově ale vnímám úroveň knihy pozitivně a myslím, že se jedná o dobře rozehranou sérii. Následující díl ale bude pro mě rozhodující.

špulo
20.07.2018

Áno, áno, áno. Takýchto príbehov tu máme kopec. Ale, Feist to napísal tak pekne a čtivo, že som si to niekoľko krát zopakoval. Proste sú diela, ktoré uznávate, ohodnotíte ich na plný počet, ale už si ich viac neprečítate. A potom sú knihy, ktoré sú síce o level nižšie, ale hrajú na tú našu človečenskú strunku a vraciame sa k nim. A preto si v hodnotení tiež ten plný počet zaslúžia...

SilverEx
08.04.2018

Fantasy kniha určená spíše dětem. Působí trochu naivně, ale rozhodně nijak neurazí.

milan9325
03.02.2018

Pro mě spolu s Hadí ságou asi jedna z nejlepších knižních sérií. Mohu jen vřele doporučit

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Midkemie elfové meč a magie trpaslíci

Raymond Elias Feist
americká, 1945