Trhlina

Trhlina https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306166/bmid_trhlina-s0C-306166.jpg 4 3814 1242

Táto kniha vznikla zvláštnym spôsobom. Po vydaní mysteriózneho trileru Strach sa autorovi ozval človek, ktorý mu vyrozprával naozaj desivý príbeh. Jozef Karika jeho rozprávanie zaznamenal, mnohé tvrdenia overil, doplnil o vlastné zistenia a spracoval do knihy, ktorú máte pred sebou. Na jej stránkach rozmotáva veľmi tajomný, tragický a hrôzostrašný prípad. Zároveň poodhaľuje jednu z najväčších záhad Slovenska – nevysvetliteľné miznutie ľudí v pohorí Tribeč. Legenda, zámerná mystifikácia alebo desivá skutočnosť? Túto otázku si kladie aj autor, predkladá strhujúci hororový príbeh a necháva na čitateľovi, aby našiel odpoveď.... celý text

Horory , Thrillery , Literatura slovenská

Vydáno: , Ikar (SK)

Trhlina , 2016

Janina82
02.02.2024 3 z 5

Knihu jsem přečetla během dvou dní, má něco do sebe, ale že bych se bála, měla husí kůži, to ne. Byly knížky, u kterých jsem se opravdu bála jít na záchod, to se tady nestalo, asi to ani nebyl účel. Negooglila jsem informace kolem, tak mi to zase nevtáhlo, věřím ale, že tam jsou různé souvislosti, které člověka ještě více nutí se nad knihou zamyslet. Nenastal u mě ten stav, kdy knihu hltám a věřím autorovi každé slovo. Kniha určitě není špatná, jsou tam popsané různé stavy lidské mysli, autorovi muselo dát hodně práce vše takto dát dohromady.

rimar
30.01.2024 4 z 5

Zážitek po dočtení knihy je takový rozporuplný. Na jednu stranu smekám jak zajímavé dokázal dané téma zpracovat včetně teď dalších událostí ze světa ale ten konec to pro mne dost zabil což mně mrzí a mám z knihy rozporuplné pocity. Nejvíc mrazivé pro mne je že ta zmizení o kterých mluví se opravdu stala. Takže to není úplná fikce ani výmysl. Zatím Na smrt pro mne zůstává jeho top knihou. A určitě zkusím další.

AlenaŠ1
25.01.2024 5 z 5

Víte, jak poznáte opravdu dobrou knížku? Když začnete, nemůžete přestat a po přečtení poslední stránky ve vás ještě dlouho rezonují její slova tak, až vás to paralizuje. Je jedno zda je to skutečnost či není, ale takhle kniha tohle kouzlo má. Nic víc neprozradím, ale i tak by si za mě příběh zasloužil přinejmenším procent 90.

Lely
22.01.2024 5 z 5

Zajímavé, nápadité, mysteriózní. Po přečtení ve mě kniha nezanechala zrovna příjemné pocity. I během čtení mi několikrát běhal mráz po zádech. Opravdu by mě zajímalo co je na tom všem pravdy, ale jedno vím jistě na Tribeč se určitě nevydám.

Teri_P
01.01.2024 4 z 5

Na Trhlinu jsem narazila úplnou náhodou. Bez mučení se přiznám, že jsem dosud neměla ponětí o autorovi, o knize, o filmu, ani záhadě samotné. Překvapilo mě to, vtáhlo a potom, co jsem si nechala příběh trochu uzrát..balancuji mezi nadšení a zklamáním. Začátek byl pro mě jako hororového nadšence a pasivního urbexera naprosto geniální, postupem času ale prvotní jiskra začala slábnout až mám pocit, že vyhasla úplně. Každopádně nechci dávat špatné, ani průměrné hodnocení, protože ten hlas z nahrávek mi po nocích zní v hlavě poměrně často, stejně tak jsem si o záhadách zmizení začala zjišťovat další informace, takže to nějaký efekt mělo a to je za mě hlavní.

cincila
01.01.2024 4 z 5

Stojí za přečtení....

Ka-čí
28.12.2023 5 z 5

Poprvé jsem knihu slyšela jako audioknihu a teda je to jedno z nejlepších ... už jsem si to pustila několikrát a díky tomu jsem od autora sáhla i po jiných knihách.nicméně tato je nejlepší ze všech.Napětí a lehké mrazení mě nepustilo od začátku do konce

Ametymka
14.12.2023 4 z 5

Začátek se lehce táhl, ale pak.měla jsem solidní husinu. Rozhodně bych doporučila dál. Hezky to vystihl komentář Aligator805 :)

Leonora
04.12.2023

Nezaujalo. Vydržela jsem po diagnózy v lejstrech - nudné jako Crichton.

podko_lenka
03.12.2023 5 z 5

Začátek byl trochu nezáživný, ale pak už jsem nemohla přestat. Říkala jsem si - je to scifi? Nebo detektivka? O knížce přemýšlím i několik dní po dočtení.

Aknel26
18.11.2023

Hvězdičky nedávám, protože jsem nedočetla. To hrabání v archivu a poslouchání nahrávek se tak strašně vleklo, až jsem to vzdala. Třeba to někdy zkusím znovu.

Aligator805
13.11.2023 4 z 5

Velmi dobrý příběh. První polovina knihy se trochu táhla, ale ke konci už to mělo pěkný spád. Autor umí pěkně vtáhnout do děje. Zejména u popisu světel a při vloupání do blázince. Igor ani ostatní nebyly zrovna dvakrát sympatické postavy. Příběh sice děsivý, ale klidně to tak mohlo být. Nebo taky ne. To už je na čtenáři, čemu dá přednost. Zda uvěří nebo ne. Na každém šprochu... Pro jistotu ale na Tribeč radši ne.

katerina6763
13.11.2023 4 z 5

Tak poprvé jsem měla z knihy opravdu nepříjemný pocit, naštěstí to ten závěr trochu vyrovnal. Určitě stojí za přečtení, i když závěr, zda se jedná o fikci či nikoliv, je pouze na čtenáři. Každopádně vím, že i když do hor chodím často, tuto oblast navštěvovat nebudu.

alabra
11.11.2023 4 z 5

Kniha, která se staví do polohy literatury faktu, proložená sci-fi faktory láká čtenáře svou relativní aktuálností, i já mohu říci, že na Tribeč nechci.

Naďa2411
08.11.2023 3 z 5

Hororová akniha, ve které se ztrácejí lidé ze slovenské Tribeči. Opravdu jsem se bála při poslechu, jen mi vadilo, že děj je zbytečně natahován a opakován. Místní hory mají své tajemství....

markulina711
06.11.2023 2 z 5

Tak o tomhle opravdu nevím co napsat. Jestli je to pravda a do jaké
míry nebo fikce nebudu koumat. Zaměřím se jen na způsob podání. A ten mě tedy neupoutal. Pomalý rozvláčný začátek , horko těžko jsem pokračovala ve čtení v naději ,že se to zlomí. To už jsem skákala v textu. Spousta vaty, dlouho nic , nic a pak totální čudo. Nebudu patřit k nadšeným čtenářům, ani zpochybňovat vysoké hodnocení knihy zde na databázi. Já si o tom myslím svoje a byl to zjevně můj poslední Karika.

Lucciella_L
31.10.2023

Naprosto fascinující čtení. Podle skutečné události - a to tomu dává ten správný šmrnc! Jen ten konec mě teda úplně dostal!

mila2411
31.10.2023 4 z 5

Trhlinu jsem si odžil jako audioknihu a musím psáti, že slovenský horor mě docela dostal. Lidé ztrácející se v horách, výprava tam, a... pak to začne. První setkání s autorem, napětí očividně umí. Bavil jsem se docela i bál!

parxel
23.10.2023 2 z 5

Trhlina je podle mého názoru silně nadhodnocená kniha. Autor se snaží vybudovat hutnou hororovou atmosféru a z velké části se opírá o odkazy na reálné události. Zpočátku to jakž takž funguje, ale s příbývajícímí stránkami je to slabší a slabší. Postavy jsou nezajímavé a jakmile knihu jednou dočtete, tak vám doslava za pár dní zmizí z hlavy a už si na ně vícekrát nevzpomenete. A tak je to s celou knihou.

Tuto knihu považuji zde DB knih za silně nadhodnocenou a naprosto se neztotožňuji s většinovým názorem. Podle mého názoru se jedná o podprůměrnou knihu a z důvodů uvedených výše ji nedoporučuji.

Tupoun
12.10.2023 3 z 5

Nemůžu si pomoci. Než jsem začal psát komentář, po několika měsících, zhlédl jsem po přečtení knihy i film a můj názor nemastnosti neslanosti se nezměnil. Nemůžu prostě hýkat nadšením jen proto, že cca 3 000 čtenářů na Databázi nadšeno je. Určitě to podle mě není horor. Možná trošičku thriller, ale spíše mysteriózní příběh. Dobře vystavěná je naopak postava zabedněnce Davida, kdy si člověk uvědomí, jak vzniká fundamentalismus ať už na vědecké či náboženské bázi. Stavba příběhu je docela v pohodě, celkově graduje, i když docela pomalu, a má hluchá místa, kde se děj zastaví a řeší se například "domácí" problémy sledované dvojice Igor vs Mia. Tato kniha mě fakt neoslnila. Snažil jsem se pochopit z komentářů, co je na ní tak úchvatného, ale mám prostě jiný názor. Jedno vím ale jistě, i na základě vygooglených zpráv - na Tribeč nepůjdu na houby, i kdybych měl zemřít hlady.