Treveryan

Treveryan https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9546/treveryan-9546.jpg 4 13 2

Angela du Maurier, sestra známější a slavnější Daphne, zavádí čtenáře na panské sídlo Treveryan na konci devatenáctého století. Za tajemných okolností tu na záhadami obestřenou nemoc umírá pán domu, který se do té doby stranil okolního světa i rodiny. Zanechává po sobě tři děti a manželku, jež nejeví zvláštní zájem ani o manželův osud, ani o děti. Autorka vypráví příběh o silných ženách a slabých mužích rodu Treverynů, prchajících před stíny minulosti a zmítaných vášnivými city, které překračují veškerá tabu. Venkovské šlechtické sídlo v malebném anglickém Cornwallu tvoří barvitý rámec příběhu, který začíná poměrně nevinně, ale přináší divoké, šokující vyvrcholení.... celý text

madem
28.08.2022 4 z 5

Netušila jsem, že Daphne má sestru, doku jsem nepotkala tuto knihu. Škoda, že nestihla napsat více knih. Přijde mi, že touto se učila psát.
Jako u sestry je zde panský dům a skvělá atmosféra, věrní sloužící, velká láska.
Jen postavy ne vždy pochopíte. Například chování matky hlavní hrdinky - to snad nepochopí nikdo.

Toffee
08.01.2017 4 z 5

Témata a atmosféru sestry du Maurier zjevně sdílely :-), knížka tak měla všechno to, co se od autorky toho jména dalo očekávat. Příběh tří sourozenců vyrůstajících v podivné atmosféře obestřené tajemstvím má spád a nechybí mu napětí. Když se asi v půlce odhalí, co je oním neblahým rodinným tajemstvím, děj se trochu zadrhne, až jsem si říkala, o čem bude zbytek. Pak ale dojde k dramatickému zvratu a příběh napínavě pokračuje až k tragickému a smutnému závěru. V příběhu je spousta vášně, zlomených srdcí a zapovězené lásky, zrady i sobectví.

Angela du Maurier
anglická, 1904 - 2002