Třetí zahrada

Třetí zahrada https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477330/bmid_treti-zahrada-LU9-477330.jpg 4 135 64

Třetí zahrada série

Co udělá mladá dívka, která přijde o všechno a zbyde jí jen zahrada planých růží? Sedmnáctiletá šlechtična Nella se ocitne v klášteře poté, co její otec prohýří rodinný majetek. Když se po dvouletém utrpení u bran objeví otec, který ji chce provdat, je přesvědčená, že je její zkouška u konce. Nalezne lásku u mladého medika Sebastiana, avšak je proti své vůli provdána za staršího knížete Nikolase Albrechta. Začíná tak svazek plný vášně, zrady, nenávisti i naschválů. Po mnoha útrapách je manželství anulováno a Nella se stěhuje na venkov, kde pozná svobodu, přátele a tajemství výroby parfému. Dokáže se Nella postavit na vlastní nohy a zapomenout na veškerá příkoří? Zbaví se kníže strachu, který před svou manželkou nebyl schopný odhalit? Historický román s mnoha decentně popsanými erotickými scénami, vypráví o přeměně naivní dívky v silnou a sebevědomou ženu. (Oficiální anotace nakladatele)... celý text

mstychov
20.11.2022 5 z 5

Předně bych chtěla říct, že jsem knížku doslova zhltla jako pralinku. Styl autorčina psaní mi neskutečně sedí, což jsem poznala už díky povídkám, které jsem měla čest číst.

Hlavní hrdinkou je mladičká Nella, která je vlastní rodinou odvezena do kláštera, kde mal pobývat, než se ožení, nebo složí řeholný slib. V klášteře zažívá doslova peklo, ale ani to ji nedonutí slib složit.

Z kláštera ji nakonec po dvou letech vysvobozuje kníže Nikolas Albrecht, který ji chce za svou ženk. Nella je ovšem zamilovaná do medika Sebastiana, který si ji měl před odjezdem do kláštera tajně brát. Knížete si však vzít musí. Ten má již z předchozího manželství dceru Isabellu.

Po svatbě začne Nella žít v panství Nichelsberg po boku knížete. Jejich manželství je však od začátku komplikované. Ona si ho vzít nechtěla, miluje jiného a navíc má z kláštera nejeden šrám na duši. On si ji vzít chtěl, ale nečekal, že se mu po svatbě budou vracet jeho vlastní démoni z minulosti.

Jak vše nakonec dopadne? Najdou ti dva k sobě cestu? Dokážou si vůbec někdy říct, co je ve skrytu duše trápí? Jak dopadne boj o Nelly srdce, který začnou sehrávat další dva muži?

Do Nikolase jsem se doslova zamilovala. Jeho postava mě neskutečně bavila. Stejně tak Nella, která se za žádných okolností nevzdávala a šla si tvrdě za svým i přes nepřízeň osudu. Moc mě bavily i dalši postavy- Dorian, Terezka, Klárka, Isabella a další a další. Až mě udivuje, jak parádně šlo autorce všechny rozehrát na tak málo stránkách. Klobouk dolů.

Celý příběh je vyprávěn pravnučkou Sárou, která objeví deníkové zápisy své prababičky. Těšit se také můžete na bonusovou kapitolu navíc.

Moc bych si přála, aby autorka měla v plánu druhý díl, protože má na něj slušně našlápnuto! Těším se na další díla!

Oblíbené slovo v knize: šokantní
Jinak musím říct, že jména postav i míst byla TOP. Kniha mě cca ve 3/4 rozbrečela. Emoce byly protkané každou kapitolou.

martineknatasa
22.09.2022 5 z 5

Hezky napsané, čtivé - za pár hodin přečteno, nemohla jsem se odtrhnout. Kniha se mi líbí a jdu číst Letní kraťasy.

pogmanka
20.08.2022 4 z 5

U téhle knížky jsem si musela dát pár hodin na to, abych si usumírovala, jak to na mě působilo. Protože na začátku jsem měla trochu problém se začíst a zvyknout si na to, že příběh jednotlivé kapitolky má celkem krátké. Jenže zároveň, když jsem se začetla, četlo se to hrozně rychle a musím říct, že to na mě působilo, jako kdyby to vážně napsal někdo kdysi. Dýchalo to na mě atmosférou opravdu historického románu, jako kdyby to psala autorka v jiném století a to na mě působilo úplně vau efektem a vlastně po uležení, musím říct, že ve mně bude příběh ještě chvíli rezonovat.

marwinmh
19.08.2022 2 z 5

Obálka knihy je nádherná a evokuje ve mě vidinu příjemných chvil strávených nad historickým románem, avšak já naopak dostala nijaký příběh o v klášteře zneužívané a týrané dívce, do níž se zamiluje bohatý a mocný šlechtic, vezme si ji za ženu a místo pohádkového života se vzájemně "nenávidí", aby nakonec vše dobře dopadlo. Mám ráda červenou knihovnu, ale tento příběh nebyl pro mě příjemným čtenářským zážitkem.

Renike
04.05.2022 5 z 5

Docela zajímavá historická romance, taková netradiční a občas i překvapující. Konec možná předvídatelný, ale napsán zajímavém závěrem. Nelituji, že jsem přečetla.

KikinaBikina
25.04.2022 5 z 5

Skvělá prvotina nadějné české autorky! Ano, objevuje se zde spousta klišé, ale to musí čtenář tohoto žánru již předem předpokládat. ;) Kniha se čte sama a autorka dokáže čtenáře rychle vtáhnout do děje. Budete se smát, plakat, rozčilovat, možná i červenat. Obálka knihy je nádherná, jen mě maličko zamrzela anotace, která prozradila až příliš. Každopádně knihu rozhodně doporučuji ostatním romantickým duším. ;)

Irsaf
19.03.2022 4 z 5

Tahle knížka mě opravdu mile překvapila…
Vůbec jsem nevěděla co mě čeká a i jsem se trochu bála…
Teď už vím, že úplně zbytečně…
Ráda si od autorky zase něco přečtu…

vcela11
17.03.2022 5 z 5

Nic jsem neočekávala, ale překvapilo. Nevšední příběh o silné ženě. Doporučuji.

Martina1725
15.03.2022 5 z 5

Taková příjemná oddychovka. Čte se dobře a rychle a má i svou hloubku.

katpas76
17.01.2022 4 z 5

Kniha mě upoutala krásným obalem a také autorkou, která je Češka žijící v Austrálii. Chtěla jsem vědět, jak po tak dlouhé době pobytu v zahraničí zpracuje historický romantický příběh zasazený do střední Evropy.
Příběh Nelly a Nicolase je příjemná love story. Nicolas mi byl sice od začátku hodně nesympatický, působil jako despota a protiva, ale ke svému chování měl své důvody, což se v knize posléze vysvětlí. Možná bych toto vysvětlení uvítala o něco dřív, protože bych jeho chování mohla více porozumět. Nella, která prožila dva roky v klášteře, si s sebou nese také jisté trauma, které čtenář úplně pochopí až na konci. Nella mi byla sympatická, mám ráda příběhy o ženách, které se postaví na vlastní nohy, jsou odvážné a vybočují z řady. Taková je hlavní hrdinka. Osudy dalších vedlejších postav (Dariena, Isabelly, Sebastiana, Marty...) hezky doplňují hlavní dějovou linku a mají v příběhu své místo. Popis erotických scén byl na můj vkus až příliš detailní, Prolog a epilog mi přišly zbytečné, myslím, že by příběh fungoval i bez nich. Celkově ale hodnotím knížku velmi pozitivně, knihu jsem četla se zájmem a těším se na volné pokračování, což autorka hezky naznačuje v bonusové kapitole.

Sirael23
16.01.2022 5 z 5

Nejdřív mi to připomnělo Angeliku. Zhruba první třetina knihy mě moc nebrala, vztah mezi hlavními hrdiny mi přišel trochu přitažený za vlasy. Pak se vše o dost zlepšilo a já se mohla ponořit do příjemné romance. Rok 1797 je tedy podán dost romanticky, trochu pohádkově, ale to k žánru patří. Na českou prvotinu určitě nezklamala. A navíc má krásnou obálku.

Serky
10.01.2022 5 z 5

Jedním slovem překvapení.
Nevěděla jsem co od knihy čekat, ale na konec to bylo dobré. Spisovatelka nám odvyprávěla zrychlenou verzi své pra,pra,pra.... babičky, ale podle všeho nezapomněla na nic důležitého.
Kniha je napsána tak, že vás nutí pokračovat ve čtení dokud nedojdete na poslední stranu. Čte se tak lehce, že jsem ji sama dala na jeden zátah. :-)

alnahu
02.01.2022 5 z 5

Tento romantický román se mi četl velmi dobře .Příběh ve ,kterém nechybí romantika ,zrada ,intriky i erotika. Takové jednoduché odpočinkové čtení pro milovnice romantiky.

Gallaxy
02.01.2022 5 z 5

Kniha do které jsem se začetla hned v průběhu 1. kapitoly. Děj plynul někdy až moc rychle, ale i tak jsem byla zvědavá jak to dopadne a knihu díky tomu přečetla za dny. Těším se na další autorčiny knihy :)

Majka1979
12.12.2021 5 z 5

Nádherný historicko romantický román, v ktorom sa nechýba poslušnosť hlavnej hrdinky. Tá musí poslúchnuť rodičov, najskôr ju dajú do kláštora, kde to nie je celé len o tom dobrom. A tá skúsenosť ju položí na kolená. A keď jej rodina zistí, že opeknela, rozhodnú sa ju vydať tak, aby oni mohli opäť žiť tak ako si ich meno a titul zaslúžia.

Nepozerajú na ňu, či je šťastná. To pre nich nie je dôležité. A další zlom nastane, keď sa jej manžel rozhodne ich manželstvo anulovať.
No a keď si nájde inú partnerku, s ktorou sa rozhodne oženiť, až vtedy si uvedomí, čo k nemu cítila.

Otázkou zostáva, či už nie je na nápravu neskoro. A tak sa ona rozhodne venovať niečomu, čo ju bude možno viesť k osamostatneniu. Ale stojí vôbec o to?

Naozaj veľmi pekný príbeh, určite sa oplatí prečítať. Niekedy som mala až zimomriavky, keď som niektoré pasáže čítala.

Autorka neskutočne popísala niektoré udalosti. Za mňa je to neuveriteľne dobre napísaný príbeh ;)

MartinaTina
29.11.2021

Táto knižka ma zaujala hlavne svojou obálkou, to nebudem klamať. Jemná a jednoduchá ^͜^. A hneď mi prezradila, že ide o historickú romantiku a tie ja rada :D.
Keď som však začala čítať, ostala som kúsok prekvapená, pretože sme boli v súčasnosti. To sa však po pár stranách zmenilo. Toto prepojenie súčasnosti a minulosti sa mi páčilo, hlavne keď sa jednalo o rodinný príbeh ^͜^.
Nellu som si obľúbila hneď od začiatku. To čím si musela prejsť v kláštore bolo strašné. Avšak omnoho horšie bolo to ako sa k nej správali rodičia. To som mala chuť kopať a kričať, hoci v tej dobe to bolo veľmi bežné :/. Napriek tak mladému veku bola Nella skutočne silná a tie dva kruté roky prežila a stala sa z nej veľmi skoro silnejšia žena ako kedy mohla byť napríklad jej matka.
Spočiatku som veľmi neverila, že by sa po ňu otec vrátil a zobral ju z kláštora, no keď tak spravil, veľmi ma to prekvapilo. Jeho pohnútky boli ale odporné. Mohla som to ale predpokladať, no naivne som verila, že sa niečo zmení.
Keď sa Nella dostala k Nikolasovi, verila som, že konečne bude šťastná. Avšak ani tento raz jej nebolo dopriate a opäť si toho vytrpela viac ako dosť.
Ak by ste sa ma spýtali na moju obľúbenú časť, určite by som dlho neváhala :D. Tou naj bola pre mňa časť kde sa Nella po anulovaní manželstva odsťahovala na Ružovú hôrku a začala sa venovať záhrade, výrobe kozmetiky a parfumov. Prišlo mi to veľmi čarovné a dosť pokrokové na tú dobu. Najlepšie však bolo ako si našla spôsobom dostať svoje výrobky medzi potenciálnych zákazníkov. To som sa veľmi nasmiala :D.
Aby som však voči Nikolasovi nebola priveľmi zlá, je nutné spomenúť, že s Nellou mali aj pekné momenty kedy som sa neskutočne nad nimi rozplývala.
Třetí zahrada je veľmi rýchle a oddychové čítanie. Autorka sa fakt pekne pohrala s textom, dýcha to prirodzenom ^͜^.

bookcase
07.11.2021 4 z 5

Za mě spokojenost. Dostala jsem, co jsem čekala - romantiku, vášeň a intriky, erotiky bylo tak akorát - já ji v knihách moc nemusím, ale tady byla podána docela vkusně a nepřebíjela děj.

Stázka1808
01.11.2021 4 z 5

Třetí zahrada je prvotinou Sarah Parsley, jejíž styl mi není cizí. Proto mě nepřekvapilo, že kniha rychle plynula, text se četl dobře a místy byl usměvavý. K tomu všemu má i krásnou obálku a je to jedna z knih, kterou bych si koupila klidně jen proto, abych se na ni mohla dívat. Velmi se mi líbil prolog, po jehož přečetní jsem měla chuť číst dál. Kniha má zajímavý a velmi slibný příběh.
Byla jsem ale zklamaná tím, jak je kniha krátká. Myslím si, že mohla být dvakrát delší. Kdyby byly některé části více rozepsané, například pobyt Nelly v klášteře, postavy by nebyly tak ploché. V knize je mnoho postav s velkým potenciálem, ale bohužel na mě nepůsobily opravdově a nedokázala jsem často pochopit jejich chování. Mínus je taky anotace, po jejímž přečtení vlastně nemusíte číst první polovinu knihy. V textu mě taky občas rušily často se opakující slova.
Knihu ale hodnotím kladně, protože je napsaná opravdu skvěle a i přes nedostatky mě její čtení bavilo. Její koupi nelituji a rozhodně bych si koupila další autorčiny knihy.

Monkas1
27.10.2021 5 z 5

Doporučiji

Paris131
27.10.2021 odpad!

Jako já autorce nechci úplně křivdit, protože nějaký potenciál to mělo, ale... Je tam spousta ALE. Celkově je příběh dost nedotažený a chtělo by to víc rozepsat a je na tom vidět, že se jedná o prvotinu. Ale i na prvotinu je to vyprávění příliš strohé. Mně prostě chybělo dost informací a tím tam vznikalo dost nelogičností, alespoň z mého pohledu. Postavy nebyly taky moc dobře vykreslené, takové ploché a některé ani nedostaly pořádný prostor. Neoslnila mě ani hlavní hrdinka, která mi přišla až příliš naivní.
Dost mi vadilo, že je to zasazené do nějaké historického období, ale je tam spousta nepřesností. Jako já vím, že jde o historickou romanci, ale vážně je nutné pořád dokola omílat ta největší klišé? Myslím, že s trochou fantazie by to šlo i jinak. Jinak ty erotické scény? Eh, za mě ne, podle mě se to musí umět a tady se to moc nepovedlo.

Celkově bych to shrnula asi takto:
- nepropracovanost
- nelogičnost
- plochost postav
- historické nepřesnosti
- hromada klišé

Netvrdím, že se kniha nikomu nebude líbit, dle komentářů si zřejmě čtenáře najde, ale za mě je to celkově hooodně nedotažený příběh, na kterém se ještě mělo chvíli pracovat. Příběh je určen velice nenáročným čtenářům.

erotika romantika historické romance

Sarah Parsley (p)