Třetí světová válka

USA, Čína a Rusko vedou studenou válku v průběhu 21. století, tato studená válka se však náhle změní v horký konflikt, který se odehrává na souši, ve vzduchu, na moři, ve vesmíru i v kyberprostoru. Váleční roboti, plně automatické drony, hackeři, ale i obyčejní pěšáci bojují v apokalyptickém střetnutí, které autoři tohoto mimořádného futustického thrilleru popisují s dokonalým smyslem pro detail a reálně vykreslují možnou podobu budoucí války. Technologie a válečná technika popisovaná v knize (jakkoli se mohou zdát jako sci-fi) jsou blíže realitě, než si dokážeme vůbec připustit. Autoři ostatně znají reálie více než dobře; August Cole je analytik specializující se na otázku národní bezpečnosti USA a bývalý reportér Wall Street Journal P. W. Singer je odborník na způsoby vedení války budoucnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295835/treti-svetova-valka-Sna-295835.jpg 2.417
Literatura světová, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, CPress

Ghost Fleet: A Novel of the Next World War, 2015

Kniha Třetí světová válka

tomas5037
21.09.2019

Současné hodnocení pod 50 % si kniha nezaslouží. Za sebe dávám plnou palbu pěti hvězd.

Četl jsem v originále, což je jeden z faktorů který dělá rozdíl. CPress totiž překlady z angličtiny žalostně nezvládá.

tomas5327
12.05.2019

"Vzrušující jízda a až děs...." bla bla. Thrilery a vojenskou tématiku mám opravdu rád ale tohle prostě nejde číst. Né, že by to byla blost ale je to extrémě nečtivé a po přečtení komentářů tady už ani pokračovat nebudu. 141 stran a dost.

Haloon
22.11.2018

Kniha pro mne byla zklamáním. Místo příběhového ztvarnění možné třetí světové války, jsem se dočkal konfliktu dvou mocností a pochroumaných vztahů syna a otce. Příběh jako kdyby zaostřoval jen na představení nové techniky a nového stylu vedení válek. Chyběla mi tam politika mezi národy a to, že aby to byla světová válka, mělo by se jí učastnit víc států, než je prstů na ruce a ne naopak. Na druhou stranu, svět nových a vylepšených technologií byl vykreslen kvalitně.

JoK1955
02.10.2017

Viděl jsem titul a vzpomněl jsem si na Clancyho Rudou bouři - nádherně popsaný konflikt NATO se SSSR. Bohužel není každý den posvícení a ne každý slibný titul má odpovídající náplň. Autoři jsou snad odborníci na bezpečnost a znalci moderního vedení války, ale psát neumějí. Nicméně knihu nezatracuji, ty způsoby moderního vedení války tam opravdu jsou a také vznik a vývoj konfliktu vypadá věrohodně. Jen je nutno to hledat ve spoustě nečtivého balastu.

Endor
26.06.2017

Četl jsem několik dní po Křižníku Thor od Františka Novotného a musím říct, že je to slabý odvar této knihy.

Detroit
10.04.2017

Kniha se mi dostala do rukou jako absolutní bomba...blbost, zklamání...když se člověk konečně dočká nějakého boje, tak je najednou konec knihy a čau někdy příště.

Herodes
28.10.2016

Nějak se nedokážu začíst, skoro by se dalo říct, že mě to nudí. Nikde žádný děj, tak nějak chaotické. Zklamání, těšil jsem se, no a reklama slibovala jinou zábavu.

Jack Bauer
23.10.2016

Výborná kniha od autorů, kteří vědí o čem píší. Připravte se na pár bezesných nocí se píše na zadní straně obalu. Jak pro koho. Já měl velký problém dočíst posledních 60 stran, kdy už se něco konečně děje. Velice nečtivé, nudné, bez hlubšího příběhu, pro mne nezáživné. Jediné pozitivum knihy je, že autoři popisují nové technologie, které jsou jak ze sci-fi, přitom je to už v současné době téměř reálné a máme k nim hodně blízko. Představoval jsem si nějaký drsný apokalyptický thriller, jadernou válku, radioaktivní spad, chaos, paniku apod.Tohle je úplně o něčem jiném, spíše popis nových a budoucích technologií, konflikt se odehrává jen na Havajských ostrovech, velké zklamání.

Město a hvězdy
Město a hvězdy