Třetí světová válka

USA, Čína a Rusko vedou studenou válku v průběhu 21. století, tato studená válka se však náhle změní v horký konflikt, který se odehrává na souši, ve vzduchu, na moři, ve vesmíru i v kyberprostoru. Váleční roboti, plně automatické drony, hackeři, ale i obyčejní pěšáci bojují v apokalyptickém střetnutí, které autoři tohoto mimořádného futustického thrilleru popisují s dokonalým smyslem pro detail a reálně vykreslují možnou podobu budoucí války. Technologie a válečná technika popisovaná v knize (jakkoli se mohou zdát jako sci-fi) jsou blíže realitě, než si dokážeme vůbec připustit. Autoři ostatně znají reálie více než dobře; August Cole je analytik specializující se na otázku národní bezpečnosti USA a bývalý reportér Wall Street Journal P. W. Singer je odborník na způsoby vedení války budoucnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/295835/treti-svetova-valka-Sna-295835.jpg 2.313

Ghost Fleet: A Novel of the Next World War (2015)

Literatura světová, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Computer Press (CPress)

JoK1955
02.10.2017

Viděl jsem titul a vzpomněl jsem si na Clancyho Rudou bouři - nádherně popsaný konflikt NATO se SSSR. Bohužel není každý den posvícení a ne každý slibný titul má odpovídající náplň. Autoři jsou snad odborníci na bezpečnost a znalci moderního vedení války, ale psát neumějí. Nicméně knihu nezatracuji, ty způsoby moderního vedení války tam opravdu jsou a také vznik a vývoj konfliktu vypadá věrohodně. Jen je nutno to hledat ve spoustě nečtivého balastu.

Endor
26.06.2017

Četl jsem několik dní po Křižníku Thor od Františka Novotného a musím říct, že je to slabý odvar této knihy.

Detroit
10.04.2017

Kniha se mi dostala do rukou jako absolutní bomba...blbost, zklamání...když se člověk konečně dočká nějakého boje, tak je najednou konec knihy a čau někdy příště.

Herodes
28.10.2016

Nějak se nedokážu začíst, skoro by se dalo říct, že mě to nudí. Nikde žádný děj, tak nějak chaotické. Zklamání, těšil jsem se, no a reklama slibovala jinou zábavu.

Jack Bauer
23.10.2016

Výborná kniha od autorů, kteří vědí o čem píší. Připravte se na pár bezesných nocí se píše na zadní straně obalu. Jak pro koho. Já měl velký problém dočíst posledních 60 stran, kdy už se něco konečně děje. Velice nečtivé, nudné, bez hlubšího příběhu, pro mne nezáživné. Jediné pozitivum knihy je, že autoři popisují nové technologie, které jsou jak ze sci-fi, přitom je to už v současné době téměř reálné a máme k nim hodně blízko. Představoval jsem si nějaký drsný apokalyptický thriller, jadernou válku, radioaktivní spad, chaos, paniku apod.Tohle je úplně o něčem jiném, spíše popis nových a budoucích technologií, konflikt se odehrává jen na Havajských ostrovech, velké zklamání.

baryblueberry
15.07.2016

No, že by to byla úplně kompletní válka, to se říct nedá...ovšem tahle knížka má něco do sebe. Osobně mi délka děje přijde moc krátká, a když vezmu v potaz to, že se děj odehrává v budoucnosti (ne moc vzdálené) a technologie jsou sakra dál než jsou...buď by to bylo hodně krátký, nebo hodně dlouhý.
Co se mi však líbilo, bylo vystižení odlišných mentalit všech stran. Některé dějové linie jsou zajímavější a některé méně, ale myslím, že si tam každý najde něco. Líbil se mi konec, který mi zvedal koutky tou situací. Taky mě knížka zavedla k přečtení Umění války od Sun-C, kterého neustále citoval čínský admirál.
Knížka je čtivá a tím, že se často střídají dějové linie neznudí ani na chvilku. Myslím, že hodnocení 3* je dostačující a knížku můžu doporučit.

agnes25
21.06.2016

Velké zklamání,naprosto se ztotožňuji s komentářem pode mnou (Ládja).
Ale poslední čtvrtá část je z knihy nejlepší,ta se mi líbila.

Ládja
21.06.2016

Komentář může obsahovat spoilery: Třetí světová válka? Spíše jen šťuchanice mezi USA a něčím co vzniklo z Číny a do toho zataženo pár vojáků z Ruska o Havajské ostrovy. Osobně velké zklamání. Podle anotace jsem čekal, že se bude řešit boj a různé scénáře války, ale nakonec se půlku knihy řešil vztah otce a syna(oba dva na stejné lodi), vražedkyně které ve válce někdo zabil snoubence a banda partyzánů, která pořád někam chodila, nebo jezdila na kole. Ani jedna z těch několika dějových linií není nějak oslnivá a na to, aby člověka zaujala by potřebovala více. Kniha se čte dobře a to díky krátkým kapitolám a velkému odsazení. Pro mě nejklouzavější kniha, kterou jsem četl(ani nevím, že by se dalo na takových způsobů uklouznout). 2* a přemýšlel jsem i nad jednou *, ale nakonec se to přece jen lépe četlo, když pominu obsah...

Autoři knihy

August Cole