Třetí polovička

Třetí polovička https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480508/bmid_treti-polovicka-pNH-480508.jpg 4 191 62

Když ji její přítel Burke požádá o ruku, Skye Starlingová se vznáší na obláčku štěstí. Je chytrá, krásná a pochází ze zámožné rodiny, a tak to na první pohled vypadá, že jí leží celý svět u nohou. Ve skutečnosti však bojuje s obsedantně kompulzivní poruchou, která jí zabraňuje navazovat milostné vztahy. Ale Burke – pohledný, starší a emocionálně vyzrálý muž – tvrdí, že ji chce… navždy! Akorát že Burke není tím, za koho se vydává. Je šťastně ženatý a Skye jen využívá pro své vlastní záměry. Aniž by postřehla, že se řítí do záhuby, začne Skye plánovat svatbu a Burke zatím svůj plán vypracovává k naprosté dokonalosti. Jenže dokonalý plán prostě neexistuje a neexistuje ani jedna pravda.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Cosmopolis

Too Good to Be True , 2021

playada
playada
15.02.2022 3 z 5

Jako, dalo se to.. Když budete přeskakovat takovou tu omáčku okolo ( kniha by s přehledem mohla mít poloviční počet stránek ), tak to dáte. Mno. Tak tolik asi k tomuto počinu určitě nadějné spisovatelky.

Renca.ch
Renca.ch
06.02.2022 5 z 5

Kniha je velmi čtivá, doporučuji k přečtení, jak zde bylo již napsáno, nejedná se o thiller,ale o psychologický román. Námět je nevšední, zajímavé zpracování, na to že je to autorčina druhotina, tak super. Žádná hlavní postava v knize mi nebyla extra sympatická, konec jsem čekala jiný, ale kniha mě celkově bavila, taková odechovka.

alnahu
alnahu
29.01.2022 3 z 5

K přečtení této knihy mě nalákala pěkná obálka ,ale z děje jsem byla zklamaná -nějak jsem se v něm ztrácela, nevěděla jsem kdo je vyšinutý a kdo normální.Kniha mě celkově neoslovila.

boeink
boeink
29.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Zhruba do půlky knihy jsem si tak jako v klidu četla, příběh prostě plynul. A pak najednou prásk...Cože? Ono je to jinak?? Měla bych jít spát, ale teď nemůžu, potřebuju vědět, co bude dál, ta pravda bude asi někde jinde..
Nemohla jsem knihu jen tak odložit, krátké kapitoly a střídání tří vyprávějících postav mě nutilo číst dál a dál. Postava Skye se mi moc líbila, ta její kompulze.. Trochu nechápu ten konec, já bych asi takhle odpustit a znovu uvěřit nedokázala. Ale celkově se mi kniha moc líbila, dobře se mi četla a byla napínavá. Úplně na 100% to sice není, ale na krásné 4* ano.
Jo! A krásná obálka!

zuzana2599
zuzana2599
25.01.2022 4 z 5

Třetí polovička je dokonale propracované manželské a milenecké drama, které je okořeněno bigamií a obsedantně kompluzivní poruchou. Příběh má opravdu zajímavou i nevšední zápletku, je čtivý, napínavý, plný zvratů. Nejvíce jsem si čtení užívala od jeho druhé poloviny, pak totiž zvědavost narůstala a já hledala pravdu... Existuje ale vůbec jedna pravda ? Na tuto otázku vám odpoví Burke, jeho žena Heather a mladá, krásná a bohatá Skye. Tito tři hrdinové mi dokonale popletli hlavu !

book_loverka_
book_loverka_
24.01.2022 4 z 5

Na první dobrou mě u Třetí polovičky zaujala obálka. Anotace zněla také dobře, tak jsem si říkala, proč to nezkusit. A dobře jsem udělala, protože knížka mě mile překvapila!
Pokud máte rádi společenské romány s prvky napětí, kde se řeší vztahová dramata, tak tohle je pro vás. Přirovnala bych to k dílům Sandie Jones, takže jejím fanouškům (včetně mě) by to mohlo sednout.
Příběh je vyprávěn z pohledu 3 postav - Heather, Burkeho a Skye, která trpí obsedantně kompulzivní poruchou. Objevuje se zde i bigamie. Takovéto ozvláštnění oceňuji. Jediné mínus bylo to, že jsem prokoukla jeden velký zvrat. Každopádně v ostatních momentech jsem překvapená byla, tudíž hodnotím velice pozitivně

annettka1098
annettka1098
13.01.2022 4 z 5

Tato kniha pro mne byla velmi oddychovým čtením. Těšila jsem se na thriller plný zvratů a překvapení, což se mi nedostalo. Nemůžu však použít slovíčko "bohužel", protože i tak jsem si čtení moc užila.
Kniha je vyprávěna ze tří pohledů. Z pohledu Skye, Burka a v neposlední řadě Burkovi manželky Heather. Seznamujeme se tak postupně se vztahem mezi Skye a Burkem, s tím, proč Burke dělá to, co dělá a prostřednictvím Heather s minulostí a se vztahem Burka a jeho ženy. Příběh je tím úžasně ucelený, navíc kapitoly nejsou příliš dlouhé. Upřímně nedokážu říct, která linka mne bavila nejvíc, protože každá měla něco do sebe a v každé lince mě něco překvapilo.
Jestli hledáte něco čím proložit drsné thrillery, máte chuť na vztahové drama s romantickou zápletkou nebo naopak máte rádi romatiku s trochou napětí, můžu vám Třetí polovičku vřele doporučit.
HODNOCENÍ: 75 %

Ajuszka
Ajuszka
09.01.2022 5 z 5

Cca po 80ti stranách jsem knihu odložila a neměla jsem v plánu pokračovat ve čtení. Mezitím jsem si přečetla jinou knihu a pak jsem se na doporučení k této knize vrátila. A nelituju. Opravdu příběh pak nabral obrátky, jisté věci mi začaly docházet a ke konci už jsem nemohla přestat číst.
Takže pro všechny kteří by to měli jako já, nepřestávejte číst, kniha se rozjede a stojí to za to :)

ivetdos
ivetdos
06.01.2022 4 z 5

Psychologické rodinné drama, které v sobě nese témata obsedantně kompulzivní poruchy a bigamie. Přestože knihu neřadím mezi thrillery, určité zvraty a překvapení si autorka na čtenáře přichystala, takže se rozhodně nudit nebudete. Objevilo se tu však pro mě několik zdlouhavějších částí - autorka nešetří s popisy myšlenkových pochodů postav - ale alespoň se s hrdiny výborně sžijete :)

Příběh je vyprávěný z pohledu tří postav a žádná z nich mi nebyla sympatická - což je nejspíš autorčin záměr. Kniha je velmi čtivá a ačkoliv jsem odhadla konec, i tak jsem si čtení moc užila a můžu vám ji doporučit.

MMacicekk
MMacicekk
28.12.2021 3 z 5

Téma bigamie bylo zajímavé, stejně tak pohled na obsedantně-kompulzivní poruchu. Vyzdvihnout musím také překvapivé zvraty, které byly nečekané. Bohužel mě však neoslovil autorčin styl vyprávění a napětí jsem hledala marně. Knihu bych zařadila do psychologického rodinného dramatu, thriller rozhodně nečekejte. Poslední třetina mě už bohužel nudila, Heatheřino vyprávění opakovalo všechna známá fakta a byla jsem otrávená. Závěr mě taktéž neuspokojil. Kamarádka, s níž jsme četly společně, trefně podotkla, že s tím závěrem, jakého jsme se dočkaly, bylo zcela zbytečné tuto knihu číst. Nějaké ponaučení či sebereflexi postav v knize nehledejte. Přitom námět špatný nebyl, ale zpracování se bohužel nepovedlo.

Renatecka
Renatecka
19.12.2021 4 z 5

Kniha mě bavila, dobře se četla. Jenom ten konec mi přišel krajně nepravděpodobný, nu ale budiž, je to fikce :)

terryaknihy
terryaknihy
15.12.2021 4 z 5

(SPOILER) Pravdou je, že některým ta něžná obálka připadá spíše romantická, ale zdání klame. V tomto případě dostanete do svých rukou velmi dobře zapeklitý psychologický příběh, který je vám vyprávěn prostřednictvím tři hlavních postav.
Jestli něco poslední měsíce fakt miluju, tak je to vykreslení psychologie postav a jejich myšlenek, a to jsem tady přesně dostala. Ze začátku to pro mě bylo lehce zmatečnější, ale když se mi vyprávění zajelo, stránky ubíhaly jedna báseň.
Některé postavy budete milovat a jiné nenávidět (jo Bruce.. Mluvím o tobě! :D)..

Mončiči87
Mončiči87
09.12.2021 5 z 5

Velké nadšení!!! Od příběhu jsem se nemohla odtrhnout, napětí do poslední stránky. Knihu jsem si užívala a určitě bych si chtěla přečíst od autorky ještě nějakou jinou. Obálka nádherná a k obsahu se hodí.

Mermaida
Mermaida
08.12.2021 3 z 5

Já nevím... Já prostě nevím.
Do knihy jsem šla plná očekávání a dle recenzí i s tím, že to bude bomba. Za mě to ale bomba bohužel nebylo. Zhruba tak do sté stránky jsem se nemohla vůbec začíst, a když to začalo vypadat, že kniha konečně nabere spád, tak pak přišlo něco, co můj dojem vyvrátilo. S knihou jsem to měla jak na houpačce, chvíli mě nudila a chvíli zase docela bavila. Rozuzlení jsem odhadla a autorka mě v něm jen utvrdila, takže žádné "wow" se nekonalo.
Neříkám, že to byla špatná kniha - to vůbec. Jen mě zrovna asi nesedla. Každopádně, jak je vidět, své čtenáře si určitě najde.

bupilla
bupilla
04.12.2021 4 z 5

Toto bolo naozaj výborné. :)
Skvelý psychologický román pre ženy, napísaný neskutočne pútavo, logicky, všetko do seba krásne zapadá.
Sympatie a antipatie sa v čitateľovi melú, striedajú... nič nie je také, ako sa môže zdať.
Síce som odhalila pointu pomerne skoro, ale vôbec mi to nevadilo, nechala som sa viesť autorkou a jej spôsobom rozprávania a užila si každý riadok.
Dúfam, že od tejto pani autorky sa dočkáme aj ďalších kníh preložených a vydaných u nás/v Česku :)
Odporúčam všetkými desiatimi.
Príbeh je skvostný, spletitý a krásne vyrozprávaný.
Obálka je nádherná :)

Knižnítoulky
Knižnítoulky
30.11.2021 5 z 5

Třetí polovička Caroly Loveringové je její druhou knihou. O bigamii již bylo napsáno více příběhů. Ovšem zde autorka toto téma ztvárnila a popsala ve zcela neobvyklém pojetí. Kniha nekončí typickým bouřlivým happy endem, ale spíš skromněji – skutečností , že vřelost, upřímnost a síla lidských citů je stále  velkou nadějí. Mohu ji jen doporučit.

Kizuizi
Kizuizi
22.11.2021 4 z 5

Skvěle popsané postavy, výborně vystavěný příběh. Rozhodně to je psychologický román, který by Vás neměl minout. Kapitoly jsou perfektně rozdělené, vůbec není problém s přeskakováním doby. Čte se lehce a určitě si najde mnoho nadšených čtenářů, kterým se líbí napínavé příběhy se zajímavým rozuzlením.

Kočička911
Kočička911
22.11.2021 4 z 5

Tak tohle mě hodně bavilo :)
Vyprávění z pohledu všech zúčastněných bylo super
Jen ten konec bych čekala trochu jinej..

Knižní střípky
Knižní střípky
16.11.2021 5 z 5

Musím přiznat, že autorka to měla skvěle promyšlené do posledního detailu a vodila si mě na vodítku přesně tak, jak potřebovala. Ani mé sympatie nebyly úplně stálé. Chvíli byly tam, chvíli zase úplně na jiné straně. Zhruba od druhé poloviny knihy jsem už byla podezíravá naprosto vůči všemu a všem zainteresovaným, bylo to úplně boží. Tyto psychohrátky mě neskutečným způsobem baví a pokud u nás vyjdou další knihy autorky, určitě neuniknou mé pozornosti.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

lena.o.knihach
lena.o.knihach
15.11.2021 4 z 5

Ráda bych napsala, že jsem byla v šoku a překvapená z toho, jak se vše později vyvinulo, ale já tu záhadu odhadla poměrně brzy a autorka mi pak mou teorii jen potvrdila. Nicméně to neznamená, že bych vám Třetí polovičku nedoporučovala.

Od začátku to bylo velice čtivé a vůbec se mi nepletly kapitoly vyprávěné ze tří různých pohledů. Číst tři odlišné verze příběhu bylo skvělé a než mi to docvaklo, bylo vzrušující nevědět, na čí straně je pravda.

Třetí polovička je pro mě spíše napínavý román pro ženy než thriller, ale za to vážně strhující. Psychologie postav a manipulace s nimi byla neskutečná. Pokud u nás vyjdou i další knihy Caroly Loveringové, rozhodně si je nenechám ujít.