Třetí odboj. Kapitoly z dějin protikomunistické rezistence v Československu v padesátých letech 20. století https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138274/treti-odboj-138274.jpg 3 5 0

Kapitoly z dějin protikomunistické rezistence v Československu v padesátých letech 20. století. Publikace má ambice posunout naše znalosti o třetím odboji o značný kus dopředu. Na rozdíl od různých popíračů třetího odboje o něm nepochybuje, dokládá jeho existenci v širokém záběru i formách, přibližuje nerovný zápas utlačované společnosti komunistickým totalitním státem, popisuje porážky i dílčí vítězství a snaží se doložit, že odboj - ve všech svých formách - byl legitimní součástí oné doby, že přispíval k lepšímu mravnímu stavu společnosti samé. Tradice odboje proti komunismu si zaslouží být připomínaná, současná česká společnost se bez ní nemůže obejít.... celý text

20. století Československo 50. léta 20. století zločiny komunismu třetí odboj (protikomunistický, 1948-1989)

Autoři knihy

Václav Veber
česká, 1931 - 2016
Jan Bureš
česká, 1975
Jaroslav Rokoský
česká, 1969

Kniha Třetí odboj. Kapitoly z dějin protikomunistické rezistence v Československu v padesátých letech 20. století je v