Kapitoly z dějin protikomunistické rezistence v Československu v padesátých letech 20. století. Publikace má ambice posunout naše znalosti o třetím odboji o značný kus dopředu. Na rozdíl od různých popíračů třetího odboje o něm nepochybuje, dokládá jeho existenci v širokém záběru i formách, přibližuje nerovný zápas utlačované společnosti komunistickým totalitním státem, popisuje porážky i dílčí vítězství a snaží se doložit, že odboj - ve všech svých formách - byl legitimní součástí oné doby, že přispíval k lepšímu mravnímu stavu společnosti samé. Tradice odboje proti komunismu si zaslouží být připomínaná, současná česká společnost se bez ní nemůže obejít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138274/treti-odboj-138274.jpg 3.34
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Aleš Čeněk, Ústav pro studium totalitních režimů (ÚSTR), Metropolitní univerzita Praha

třetí odboj (protikomunistický, 1948-1989) Československo 20. století 50. léta 20. století zločiny komunismu

Autoři knihy

Václav Veber
česká, 1931 - 2016
Jaroslav Rokoský
česká, 1969
Jan Bureš
česká, 1975

Kniha Třetí odboj. Kapitoly z dějin protikomunistické rezistence v Československu v padesátých letech 20. století je v