Třetí křížová výprava 1191 – Richard Lví Srdce, Saladin a zápas o Jeruzalém

Děj knihy nás přivádí na Blízký východ, kam co nevidět dorazí křižácké vojsko, v čele s anglickým králem Richardem Lví Srdce. Jeho cílem je dostat Jeruzalémské království a samotný Jeruzalém z rukou pohanů, konkrétně sultána Saladina, který je dobyl pár let předtím. Představeni jsou hlavní křesťanští i muslimští velitelé, složení obou nepřátelských armád, porovnává se jejich výstroj a výzbroj, způsob financování, strategie vojevůdců a jejich bitevní taktika, a samozřejmě je vylíčen samotný průběh tažení. Autenticitu legendárního střetu krále Richarda s nesmírně schopným Saladinem zvyšují citace z děl kronikářů a samotných účastníků tažení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102122/treti-krizova-vyprava-1191-richard--ywE-102122.jpg 4.26
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Grada

The Third Crusade 1191 – Richard the Lionheart, Saladin and the struggle for Jerusalem, 2005

Hanin kufřík

křižáci křížové výpravy muslimové 12. století středověk války

David Nicolle
britská, 1944

všech 11 knih autora

Kniha Třetí křížová výprava 1191 – Richard Lví Srdce, Saladin a zápas o Jeruzalém je v