Trestní zákoník a trestní řád s poznámkami a judikaturou

Trestní zákoník a trestní řád s poznámkami a judikaturou https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210339/bmid_trestni-zakonik-a-trestni-rad-s-poz-210339.jpg 4 2 1

Publikace obsahuje nový český trestní zákoník, který nabyl účinnosti dnem 1. ledna 2010, a novelizované znění trestního řádu, poznámky, judikaturu a výběr souvisejících předpisů.

Dark_Librarian
20.04.2024 4 z 5

Je to něco mezi komentářem a pouhým zněním zákona, co se týče trestního zákoníku a trestního řádu - většina jednotlivých paragrafů obsahuje místy kratší, místy delší doktrinální text (ony poznámky), za nímž následuje výčet judikatury: tato soudní rozhodnutí obsahují právní věty nebo hlavní myšlenku, která je relevantní pro výklad/aplikaci daného ustanovení. Narazil jsem také na chybějící paragrafy z novelizací dávno před datem vydání (např. § 29a TŘ v účinnosti od 1. 1. 2021). Ostatní uvedené právní předpisy (které zabírají dohromady cca 80 stran) jsou zde v prostém znění zákona (TOPO, ZSM, AT) - tyto by tam vůbec být nemusely. Obsahuje věcný rejstřík. Je to vhodné spíše pro praktiky a ostatní, kteří se v trestním právu již orientují.

Jiří Jelínek
česká, 1955
2010  84%Trestní právo hmotné: obecná část, zvláštní část
2003  92%Trestní právo hmotné
2004  75%Trestní zákon a trestní řád
2011  80%Trestní zákoník a trestní řád s poznámkami a judikaturou
2009  80%Praktikum z trestního práva: klauzurní práce s řešením

Kniha Trestní zákoník a trestní řád s poznámkami a judikaturou je v