Trestní právo hmotné: obecná část, zvláštní část

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Souborná vysokoškolská učebnice systematicky vykládá pojmy a instituty nového trestního zákoníku a zákona o soudnictví ve věcech mládeže. Spojením výkladu obecné a zvláštní části trestního práva dostává čtenář do rukou ucelené pojednání o základním právním oboru českého právního systému. Autorský kolektiv se ve 33 kapitolách věnuje všem podstatným institutům trestního práva hmotného, přičemž se kriticky vyjadřuje ke sporným a nejasným otázkám rekodifikované úpravy. Při výkladu přihlíží k použitelné aktuální judikatuře obecných soudů i Ústavního soudu k původní úpravě. Učebnice je určena především vysokoškolským studentům, ocení ji však i praktikující právníci, kterým poskytne rychlou orientaci v nové právní úpravě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158875/trestni-pravo-hmotne-obecna-cast-zvlastni-cast-2-aktualizovane-vydani-158875.gif 4.214
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Trestní právo hmotné: obecná část, zvláštní část

Miliarda
24.04.2020

Pravděpodobně nejlepší učebnice trestního práva hmotného na českém trhu. Učebnice je sice co do rozsahu velmi obsáhlá, ale zato obsahuje veškeré nezbytné informace pro porozumnění problematice trestního práva hmotného a zvláštní části trestního zákoníku. Kromě toho je logicky strukturovaná, graficky velmi dobře zpracovaná a nejvíc ze všeho přehledná. Pokud potřebujete získat relevantní poznatky z výše cit. oblastí ve srozumitelné, ale nikterak plytké formě, nemůžete koupí této učebnice udělat chybu.

MagdalénaD
12.10.2019

Poprvé přidávám knížku, kterou jsem nečetla celou. A tady jsem dokonce nečetla celou polovinu, tj. zvláštní část. Tu první polovinu jsem ale přečetla tolikrát, že to co do "objemu" rozhodně za ten celek vydá. Učebnice (min. ta obecná část) je moc fajn, dobře se mi z ní učí a patří k mým nejoblíbenějším.


Romi22
12.04.2013

Klasická kniha o právní nauce,avšak zde jsou napsány všechny zákony.Mám novou knihu,takže se mi moc líbí a je v ní vážně mnoho(až moc hh).