Tréning väzňa 2.

kniha od:

Tréning väzňa 2. obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

V prvom diele Tréningu väzňa bolo základnou myšlienkou Veľkej šestky nasledovné: viditeľné výsledky bez použitia náčinia. Autor túto myšlienku neopúšťa ani v pokračovaní knihy, avšak v Tréningu väzňa 2. ide ešte ďalej. Opisuje silové cvičenia, ktoré sú na vyššej úrovni a názorne ukazuje, ako možno správnym cvičením Trojky, naťahovaním a posilňovaním kĺbov zvýšiť funkčnú mobilitu nášho tela. Cvičenia sú koncipované tak, aby sme pri nich predišli zraneniam a pritom odstránili staré bolesti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193946/trening-vazna-2-193946.jpg 4.813
Série

Trénink vězně 2.

Žánr
Literatura naučná, Sport
Vydáno, Zelený kocúr
Orig. název

Convict Conditioning 2, 2011

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Tréning väzňa 2.

Přidat komentář
Azmodan
10.07.2018

Druhý díl se mi líbil stejně jako ten první. I tohle je praktická příručka, která si nepotrpí na kecy a jde rovnou na věc. Knihu mohu vřele doporučit každému, komu je jasné, že rady typu "snadných pět kroků... jak rychle... jak snadno... stačí pět minut denně..." nefungují. Dokonce jsem si zvykl na autorovu střelbu do posiloven (s jasným záměrem nám vygumovat z hlavy "fakt", že bez činky, nejnovějšího stroje a protejnových prášků to prostě nejde).
Jen snad jedna malá výtka. Krku se mohl věnovat lépe a hlouběji. V jiných kapitolách se věnoval i fyziologii a fungování svalů a kostí. U krku si myslím, že je takový výlet do sfér funkčnosti obratlů a co vydrží naprostá nutnost. Vysvětlit lidem, proč není dobré krční páteř přetěžovat a co nám všem přináší náš stávající způsob života - od bolesti krčních svalů po bolesti hlavy, hučení v uších a mžitky před očima. On samozřejmě občas upozorní na to, že člověk nesmí spěchat...ale u krku, zejména u krku! si myslím, že na tohle téma měla být samostatná poměrně detailní kapitola.

Jsou tam i kapitoly, které mě uváděli v rozpaky. Například kapitola o stravování. Napíše odstavec, z kterého jsem rozpačitý (6x denně jídlo je nesmysl), napíše za něj něco co považuji za pravdu (obézní lidé se přejídají na noc a pak nemají ráno hlad, mělo by to být obráceně) a zakončí to něčím, čemu se vyloženě směji (jeskynní muž nejedl 6x denně, ulovil a snědl - to je sice pravda, ale on by jedl i 10x denně, ale když ulovíte mamuta 1x za tři týdny, tak vám to okolnosti neumožní, a ten hlad pak zabijete přejídáním až za hranici snesitelnosti....). Ale když si to rozumná mysl přerovná a uvědomí si zemnéna skutečnost, že autor cílí na různá stávající dogmata typu "jez 6x denně, pij protejnové drinky a gainery, bez nich to nejde, jez tuny doplňků, minerálů a vitaminů, bez drahých strojů ramena, lýtka, břicho...neuděláš" atd a snaží se z nás "vychovat" rozumné myslící samostatné bytosti, které se vrací k základům a jednoduchosti musím uznat, že je v knize spousta pravdy a dobrých typů na to, jak to dnes dělat jinak a myslím si, že lépe!

Bude to asi tím, že za autorem nestojí žádná marketingová firma a on v závěru kapitoly o cvičení nenabízí mříže za zvýhodněnou cenu a na konci kapitoly o stravování půlroční ozdravný pobyt ve vězení pro dvě osoby se slevou do tamní posilovny :o)

Vonda006
07.07.2018

Již druhý díl - skvěle doplňuje úvodní knihu. Super kniha pro posilování těla s vlastní vahou.


Miro.slav
19.07.2016

Paul Wade v druhom pokračovaní tréningu väzňa podáva ďalšiu porciu ako pracovať s vlastným telom. Okrem Veľkej šestky, ktorá bola náplňou prvého dielu sa v tejto časti dozvieme to, ako sa dopracovať k úchopu ako od zveráku (tu Wade predkladá techniky ako správne visieť na rukách) či ako postupne dokázať viať vo vetre ako vlajka. Okrem toho sa v knihe nachádzajú techniky ako spraviť L-kový zdvih alebo twist. A samozrejme veľa iného. Odporúčam.