Trénink je rozhovor, ve kterém má i váš pes co říct

Trénink je rozhovor, ve kterém má i váš pes co říct https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240790/mid_trenink-je-rozhovor-ve-kterem-ma-i--240790.jpg 5 97 14

V současné době asi není v České republice trenér, který by k pozitivním metodám výcviku měl tolik co říct jako RNDr. František Šusta. Mezinárodně uznávaný trenér zvířat ověnčený řadou ocenění má totiž krom soukromé kynologické praxe možnost praktikovat své metody i v zaměstnání, v zoologické zahradě, kde předvádí ukázky a vede nácviky k nápravě problémových chování. A na to, abyste se stejnou cestou domluvili nejen se psem, ale i koněm, papouškem či Vaší kočkou, už musíte o pozitivním posilování vědět opravdu hodně – a co je ještě důležitější, musíte o tom i hodně přemýšlet. Práce Františka Šusty, ať už praktické nebo teoretické, uznávají odborníci po celém světě, a jeho semináře o výcviku založeném na pozitivním posilování se těší obrovskému zájmu amatérských i profesionálních cvičitelů. A naši čtenáři budou mít již koncem srpna příležitost seznámit se s jeho nápady, názory a poznatky o výcviku psů pozitivními metodami na stránkách knihy Trénink je rozhovor..., kde i Váš pes má co říct. Mimo jiné se v ní dozvíte: - co mají zvířata společného s lidmi, když dojde na učení - na co si při pozitivním výcviku dávat pozor - jak odnaučit problémové chování - jak trénovat psa, které nestojí o odměny - jak pracovat s celou skupinou na naráz a kdo je vlastně „vůdce smečky“ - a především to, že s klikrem+odměnou to je o trochu složitější, než se na první pohled zdá.... celý text

PestráPetra
PestráPetra
31.01.2024 4 z 5

Za mě velmi přínosná, skvěle napsaná kniha. Autor si mě získal sympatickým stylem, nechybí příklady z praxe, nadhled i humor. Určitě se jako "pozitivkář" ke knize vrátím.

allart
allart
13.10.2022 1 z 5

Veľké sklamanie. Na riešenie mojich problémov som v knihe odpoveď nenašiel a pri tom je to základný predpokad pokračovania výcviku, resp. podmienkou jeho začatia. Upútanie pozornosti a toho, aby sa psík nevenoval všetkým rušivým vplyvom okolia od žrania odpadkov, hmyzu, trávy až po naháňanie iných psov, vtákov a pod. Na výcvik chodí, ale ani tam si s ním nevedia rady. Je to proste ignorant, ktorý má svoj svet a ostatných má v ...
Neviem teda či autor trvá na tom, aby všetci domáci miláčikovia ovládali angličtinu, ktorej termínov výcviku je tam neúrekom, hoci čeština, či slovenčina má svoje možno krajšie a výstižnejšie. No a nechová každy koňa, ovcu, žirafu či krokodíla a miešanie týchto živočíchov do výcviku psa je skôr mätúce ako prospešné. Samozrejme som za pozitívny výcvik (psa), ale asi sa budem musieť zmieriť s tým, že mám doma asociála, ktorý musí byť neustále na vodítku.
K autorovi: nepopieram, že perfektne rozumie zvieratám, ale nerozumie čitateľom.

mfajmanova
mfajmanova
21.08.2021 5 z 5

Super knížka se spoustou užitečných informací, která je navíc psaná milou formou.

Verka13
Verka13
27.01.2021 5 z 5

Bible pozitivkářů :-)
Krásně čtivá, naučná a také zábavná kniha.

PavkaHu
PavkaHu
10.07.2019 5 z 5

Zábavné, poučné, příjemné čtení. Kolikrát se vám stane, že se při vzdělávací knize nahlas smějete?

vendula5486
vendula5486
19.07.2018 5 z 5

Hodně jsem se z knihy naučila.

ŠtěpánkaB.
ŠtěpánkaB.
26.11.2017 5 z 5

Tréninková bible :) povinná četba pro všechny, kdo chtějí efektivně trénovat zvířat.

Ďumbierka
Ďumbierka
15.09.2017 5 z 5

Užitočné rady, dobre sa číta a výsledky v praxi :)

Katheree
Katheree
19.06.2017 5 z 5

Kniha se skvěle čte a dala mi spoustu užitečných rad a lekcí, jakoby vytříbila a ujasnila můj pohled na výcvik (nejen) psů a chování zvířat. Musím říct, že pan Šusta je nejen svělý výcvikář, ale i poutavě a srozumitelně píše, do detailů jsem díky němu pochopila spoustu věcí, co se nejen výcviku týče. Kniha je prokládána příběhy z praxe, které jsou příjemným zpestřením už tak skvělé knihy.
Ocení ji nejen začátečníci, co si pořizují svého prvního domácího mazlíčka, ale i ti, kteří už se výcviku déle věnují a chtějí mu dodat nový rozměr.

martinkaLLL
martinkaLLL
30.01.2017 4 z 5

Výborné! Hodně mi to pomohlo spoustu věcí pochopit.

ondrej0877
ondrej0877
10.09.2016 5 z 5

Vynikající kniha pro každého pejskaře (i zkušeného). Srozumitelnou formou vysvětlené principy a užití operantního podmiňování, jež je základním pilířem moderní kynologie. Pomůže vám vychovat nebo upravit chování psa bez zbytečných trestů a vyhnout se častým chybám a nedorozuměním s vaším psem. Váš pes není hloupý, jen vám nerozumí!

Kniha odkazuje na další publikace, z nichž vřele doporučuji knihu "Svého psa nestřílejte" ...proniká totiž hlouběji do problematiky operantního podmiňování

AbigailBC
AbigailBC
28.02.2016 5 z 5

Bible ve vztahu člověk-zvíře. Možná jsem trochu zaujatá, protože to byla první kniha s "pozitivkou", jaká se ke mně dostala, a protože jsem byla i na Šustově semináři a jako autora i trenéra ho hodně obdivuji. Šusta sice prakticky přepsal rady K. Pryor (vlastně na ni i odkazuje), ale jeho kniha je podle mě mnohem živější a čtivější, popisuje více příkladů a podrobnější vlastní zkušenosti. Více než jiné tituly bych doporučila právě Šustu k přečtení před pořízením zvířete... nebo dítěte? Myslím si, že pochopení fungování zvířecího chování je důležité, pokud nechcete patřit mezi ty majitele psů, kteří říkají "můj pes je hloupý," nebo dokonce "můj pes je dominantní a musí poznat, kdo je tady pánem," a přitom vůbec nerozumí tomu, co jim pes sděluje. Bude to znít kýčově, ale tahle kniha by neměla chybět v knihovně nikoho, kdo se stará/chystá starat o zvíře či malé dítě. Protože tolik lidí používá tolik zbytečných trestů...

Nenu
Nenu
05.09.2015 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem a plně souhlasím s komentářem misssicccky, čtivě napsaná knížka, žádné vědecké fráze, je zde použito hodně příkladů z praxe. Možná ještě dodatek, klidně bych doporučila použít některé myšlenky doktora Šusty i při výchově dětí ....

misssicccka
misssicccka
03.06.2015 5 z 5

Já bych si přála, aby si tuto knihu ( a spoustu dalších) věnovanou pozitivní motivaci, přečetl každý, kdo se chystá si domů přinést pejska...Není to jediná kniha tohoto druhu na trhu, ale díky tomu, že pan Šusta se již veřejnosti představil v mnoha televizních pořadech v hlavních (i rodinných) televizních časech, mohla by zaujmout více a více lidí než překladové tituly. Doufám....doufám, že díky ní bude více šťastných pejsků