Trávník se mstí

Trávník se mstí https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26031/travnik-se-msti-26031.GIF 4 40 3

Jediný povídkový soubor R. Brautigana – autora, který byl právem nazýván literárním idolem kulturního undergroundu 60. let 20. století. Kniha patří k těm textům, jež jsou psány zdánlivě jednoduchým jazykem, oproštěným od jakékoli expresivity, jako by autor chápal realitu naivním, téměř až dětským viděním, o to působivěji ale vystupuje do popředí závažnost každého sdělení, jež směřuje k základním otázkám života a smrti.... celý text

Literatura světová , Povídky

Vydáno: , Volvox Globator

Revenge of the lawn : stories 1962–1970 , 1971

rutto45
04.09.2022 3 z 5

Zaujímavá zbierka poviedok, na ktorú som narazil úplnou náhodou v jeden daždivý, letný podvečer ďaleko od civilizácie. Za zmienku stojí autorov netradičný a svojský štýl písania.

witiko
21.06.2017 5 z 5

Tahle knížka zůstává trochu v pozadí sbírky povídkových miniatur Expres Tokio – Montana, ale podle mě nezaslouženě. Možná není tak kultovní, ale zase v ní vyniká schopnost dívat se dětskýma očima. Její kouzlo je méně nápadné.

Verrrunka
12.08.2013 3 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Zajímavé povídky, dobře se čtou, knihu jsem měla za chvíli přečtenou, ani jsem nestačila mrknout :-) chvílemi se člověk i dobře zasměje, ale tak průměr..