Transsexualita a jiné poruchy pohlavní identity

Transsexualita a jiné poruchy pohlavní identity https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70368/bmid_transsexualita-a-jine-poruchy-pohla-9Cv-70368.jpg 4 11 2

Transsexualita v posledních letech vzbuzuje čím dál tím víc pozornost odborníků nejrůznějších oborů, laické veřejnosti i médií. Spolu se vzrůstajícím zájmem o tuto problematiku narůstá i nutnost lépe pochopit jedince s poruchou pohlavní identity. Jak se transsexualita projevuje? Jak je možné transsexualním jedincům pomoci? Co vše obnáší léčba? Na tyto a podobné otázky odpovídá ojedinělá monografie "Transsexualita a jiné poruchy pohlavní identity", která vznikla díky jedinečné spolupráci našich i zahraničních odborníků.... celý text

hu_87
06.09.2021 4 z 5

Zajímavě podané, možná bych ocenila trochu víc stránek věnovaných k diagnostice a diferenciální diagnostice, prostě ta "omáčka okolo". Naproti tomu je notná část publikace věnovaná té tzv. chirurgičtější části - prostě třeba jak se vytvoří penis pro FtM, jaké jsou možnosti a nevýhody využití kůže z předloktí vs ze zad (+množství fotek, pro slabší povahy možná ne moc pěkných). Potom jsou tu kapitoly věnované např. změně jména a těm právním stránkám věci.
Prostě a jednoduše-pěkně podané, ale zasloužilo by si ještě další, nové vydání, vyváženější z ohledu psychologie/psychiatrie a samotné medicíny.

immortal-party
15.06.2011 5 z 5

je zde užito mnoho odborných a lékařských pojmů, což laika většinou nepustí ani k druhé větě. jsem vděčná této publikaci za objasnění panektomie.

sexuální úchylky homosexualita sexualita transsexualita, změna pohlaví LGBT, queer, LGBT+

Autoři knihy

Ivo Procházka
česká, 1958
Ladislav Jarolím
česká, 1949

Kniha Transsexualita a jiné poruchy pohlavní identity je v