Transatlantické obchodní a investiční partnerství

Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP) je dohoda o volném obchodu a investicích, o které se momentálně vedou tajná jednání mezi Evropskou unií a USA. Hlavním cílem TTIP je odstranit regulace omezující potencionální zisky nadnárodních korporací na obou stranách Atlantiku. Tyto regulace však představují některé z našich nejcennějších sociálních a ekologických standardů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294154/transatlanticke-obchodni-a-investic-ZiU-294154.jpg 41
Ekonomie a obchod, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno, Ekumenická akademie

Kniha Transatlantické obchodní a investiční partnerství

simecef
01.05.2016

Brožura podává vyčerpávající formou základní informace o chystané smouvě TTIP, jejímž cílem je nejen zásadně liberalizovat trhy mezi EU a USA, ale i citelně posílit pravomoci nadnárodních korporací, jejichž činnost by tak přestala být postihnutelná legislativou jednotlivých národních států. To je obsahem diskutované doložky ISDS, jejíž praktický dopad je v textu demonstrován na řadě příkladů (s korporacemi již soudy prohrál Ekvádor, Kanada či třeba Argentina).

Co mi trochu nesedí, je neustálé varování, že ratifikace TTIP by znamenala konec demokracie. Ta už přece skončila dávno.

demokracie ekonomie

Autor knihy

John Hilary
britská

Kniha Transatlantické obchodní a investiční partnerství je v