Trampoty brouka Pytlíka

Trampoty brouka Pytlíka https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332127/bmid_trampoty-brouka-pytlika-RHb-332127.jpg 4 444 69

Brouka Pytlíka jako knihu ze zlatého fondu české literatury pro děti netřeba příliš představovat. Veselé příhody poplety a rozumbrady Pytlíka rozesmávají čtenáře již několika generací. Knížky Ondřeje Sekory však čtenáře nejen pobaví, ale pokaždé se vedle dobrého příběhu dozvědí i něco nového o světě kolem nás.

Literatura česká Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Josef Hokr

Brouk Pytlík , 1969

85098211
12.07.2023 5 z 5

Brouk Pytlík... Vzpomínám si na něj dobře z knihy s Ferdou Mravencem, ale jinak jsem tuto samostatnou knihu o něm ještě nikdy nečetla. Až nyní se mi dostala do rukou její audioverze bravurně načtená Jaromírem Medunou. Jednotlivé příhody podrobněji popisovat nebudu, ale jsou opravdu zábavné a někdy dokonce i tak trochu dobrodružné. Brouk Pytlík mi nikdy dříve sympatický nebyl a také zde se nechová zrovna příkladně ;-). Ale ve svém okolí je - světe div se! :-) - docela oblíbený. Každopádně se jedná o milou knihu, která si plným právem vysoké hodnocení zaslouží. A já se k němu moc ráda připojuji, přestože už dávno nejsem ve věku dětí, kterým je určená...

Kabuky
11.07.2023 5 z 5

Krásná vzpomínka na dětství.

coolpet.CP
06.07.2023 5 z 5

Synovi se kniha moc líbila jen pořád čekal kdy v knize konečně už bude ten Ferda Mravenec. Nedočkal se, ale řekl mi že knihu příště zase přečteme :-).

rafan65
14.05.2023 5 z 5

Brouk Pytlík opět sklízel velké ovace, vnoučata si hrdiny této knihy zamilovali. Zkusíme další knihu od pana Sekory a uvidíme jak budou reagovat. Musím přiznat že mě čtení taky hodně bavilo, k tomu ty nádherné ilustrace no prostě paráda.

yellow
20.03.2023 4 z 5

Můj favorit brouk Pytlík není, ale malé se jeho příběhy líbily. Mně to přišlo takové dost opakující se a tak trochu o ničem, ale dvouletá dcera vždy přišla, že chce číst Pytlíka. A ilustrace jsou na jedničku.

Dalia
12.03.2023 5 z 5

Brouk Pytlík patří mezi hrdiny mého dětství. :-) Ilustrace jsou nádherné!

marketa3815
25.02.2023 5 z 5

Naše druhačka si myslí, že knížka je hodně vtipná. Líbí se jí příběh i ilustrace.

Calinda
02.02.2023 5 z 5

Krásná knížka s krásnými ilustracemi.

AlbionFoxyFox
20.01.2023 5 z 5

Jedna z mých nejmilejších knih z dětství :)

etranger
16.12.2022 5 z 5

Docela lituji, že mě tahle kniha v dětskví minula. Z knih, které jsem od autora přečetl (Ferda Mravenec, Mravenci se nedají) je tato nejucelenější, nerozpadá se na jednotlivé epizody a taky je suverénně nejvtipnější. "Pak se posadil na vršek větvičky a čekal, až se začne dělat pavučina. Něco se v něm skutečně dělo... Nakonec se to v něm začalo s úžasnou silou všechno trhat , válet, myslil, že se rozsype. "Teď, teď jdou nitě" zasténal, rozpřáhl se do vzduchu a skočil..." Geniální je rovněž scéna pohřbu jak vystřižená z filmu nové vlny 60. let.

RaptoR
04.10.2022 5 z 5

Konečně jsem si našel čas dočíst tuhle klasiku celou. Byť mi to trvalo třicet let :D

Hakate
04.09.2022 5 z 5

Tuto knihu jsem jako malá obzvlášť milovala, skvělé ilustrace.

Osice
20.06.2022 5 z 5

Fakt jsem se pobavila a navíc jsme poznali další broučky. Nejvíc nás nadchla asi koktavá krtonožka. A já jsem si z knihy mimo jiné odnesla i to, jak pavouk dělá svou pavučinu. Trochu jsem se obávala, že druhá část knihy o malířských trampotách bude nudnější, ale nebyla:-) Pytlíkovo výukové metody jsou úžasné. A děti se nejvíc řehtaly u scény, jak Pytlík zastrkuje motýla zpět do kukly:-D Potěšilo nás, že byl v knize i roháč. Toho děti moc dobře znají, protože je často vídají u babičky na zahradě. Ale trochu nás zklamalo, že Pytlík skoro vůbec neříkal své „Pardón, pardón“.

Jsem moc ráda, že se to v této knize hemží pouze hmyzem a ne nejrůznějšími narážkami na tehdejší dobu. Všimla jsem pouze dvou mini narážek:-)

ddkk
14.05.2022 5 z 5

Tak jsme po Ferdovi dočetli i Pytlíka. Kupodivu naše chlapečky nejvíce zaujaly ilustrace a brouci, které znají z přírody...Já si na Pytlíkovy příběhy pamatuju jako na strašnou srandu a velké dobrodružství, ale ono to dneska už tak úplně legace k uválení není a i ty příběhy trochu ztratily pel našeho dětství...

I tak to bylo hezké čtení a já i s trochou nostalgie dávám plný počet. Prostě - Ferda a Pytlík jsou naši a v dětských knihovničkách mají stále své místo.

Jessica007
01.05.2022 5 z 5

Oblíbená knížka mého dětství. Krásná i vtipná, nádherné ilustrace. Samozřejmě jsem milovala i další Sekorovy knížky.

Meda77
04.03.2022 5 z 5

Stejně jako Ferda mravenec, ačkoliv zde se jedná o jiný hmyz, kvalita díla je opět skvělá. Jako ostatně vše od Sekory. Musí znát snad každý Čech.

Marki019
26.02.2022 5 z 5

Já si díky čtenářské výzvě vzpoměla na tuhle krásnou knížku z dětství. Teď jsem ji četla spolu s mými dětmi. Prostě super čtení a obrázky.

Věruška994
15.01.2022 5 z 5

Když se někdo narodí v zábradlí v biografu, tak prostě musí být dokonalý, to jinak nejde!

_Michelle_
17.10.2021 5 z 5

Skvělá kniha, která by měla patřit k dětství každého Čecha a neměla by tedy chybět v repertoáru pohádek na dobrou noc. Pobaví se malý posluchač i dospělý předčítač, což je ideální stav.

Luigi1
20.08.2021 5 z 5

Stejně populární po Ferdovi.Vnoučata jsou plná dojetí i smíchu.Chtěli ještě číst ale byl konec knihy.Tak příště.

Kniha Trampoty brouka Pytlíka je v