Alfred Hitchcock a traja pátrači

Alfred Hitchcock a traja pátrači https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73736/bmid_alfred-hitchcock-a-traja-patraci-u9g-73736.jpg 5 106 14

Štyri ,, Príbehy Troch Pátračov,, 1. Záhada strašidelného zámku 2. Záhada zajakavého papagája 3. Záhada šepkajúcej múmie 4.Záhada zeleného strašidla 66-067-86

Literatura světová Detektivky, krimi Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladé letá

Alfred Hitchcock and Three Investigators , 1964

Varjohukka
14.09.2023 4 z 5

Tyhle dobrodružné příběhy jsem jako dítě hodně hltala.

Ivan F
14.02.2023 5 z 5

Pamätám si, že kedysi dávno-pradávno som v knižnici, na stole s hŕbou práve vrátených kníh, ktoré ešte neboli roztriedené, našiel tento poklad a sen detského čitateľa. Stôl bol jedným z najstráženejších a najsledovanejších miest, lebo sa na ňom nachádzali tie najlepšie knižky, ktoré sa neustále vypožičiavali a točili dokola. A ja somár, som túto knihu vtedy nezobral. Vodítkom, že som urobil chybu bolo, že hneď vzápätí sa po knihe načiahli iní dvaja chalani a takmer sa o ňu pobili. Keď sa mi o niekoľko mesiacov (ach, ako sa mi v detstve zdali dlhé) podarilo na knihu naraziť opäť (medzitým som striehol pri každej návšteve pri regáli s písmenkom A a odchádzal sklamaný, keďže tam nikdy nebola), tak som ju uchmatol a ... a prežil som štyri čarovné dni. Štyri dni, kedy som prežíval štyri dobrodružstvá a chcel som byť jedným z pátračov, ako milióny iných detí po celom svete. Potom som si knihu prečítal ešte raz a až potom som ju vrátil. Jednoducho to čaro, kúzlo, chyméru neuchopiteľna, či akokoľvek to možno nazvať, ktorú moja detská dušička dostala touto knihou, tak za to som stále vďačný a aj budem. Jedna z najkrajších kníh, ktorá si ma našla v správnom veku a zanechala Dojem, s veľkým d. Škoda, že ako dospelý som niečo podobné so žiadnou knihou nezažil, asi tú schopnosť vnímať a prežívať v určitom veku stratíme. Úprimne závidím tým, komu zostala.

Corso
18.03.2021 4 z 5

Retro-navrat. Moje prve stretnutie s troma patracmi. Pisal sa rok... no osemdesiate roky. Kniha mi zmenila zivot (obrazne). Predtym som sa tmy bal, po nej som zacal prehladavat pivnicu a povalu a hladal strasidla. :) Pribehy Roberta Arthura sa oplati citat aj po rokoch. O jeho pokracovateloch uz ale mierne pochybujem. V spomienkach cistych kultovych 5 hviezd, objektivne hodnotena literarna kvalita detskej knihy, tak na 4.

o_mega
23.07.2020 4 z 5

Podarene 4kombo.

Maryan
29.01.2020 5 z 5

To som čítal ešte ako chlapec, tú knihu mám stále doma. Pamätám si, ako sme potom hľadali po sídlisku rôzne záhady a chodili s baterkami do pivníc starých domov. Chceli sme byť jednoducho pátračmi. :-)

Leena
26.05.2018 5 z 5

Teď jsem si na ni po letech vzpomněla:-) Jsem moc ráda, že ji mám:-)

moničina
25.03.2018 5 z 5

Moja prvotina o troch pátračoch z detstva a jedna z najlepších. Všetky príbehy v knihe boli rovnako dobré.

LuiCJ
21.06.2017 5 z 5

Jedna z najlepších kníh, akú som kedy čítal. Navždy sa mi zapíše v srdci ako kniha, ktorú som prečítal 2x a viac a vždy ma bavila a mal som ju rád. Detektívna zápletka, traja chlapci, nebezpečenstvo, klamstvá, polícia atď. Toto všetko je zhrnuté v tomto diele. Pre mňa bolo najťažšie si predstaviť prostredie. Všimol som si, že autor, vždy dopodrobna opíše prostredie a okolie... a to je na tom super. Geniálne.

baska.k
03.04.2017 5 z 5

Táto bola moja prvá. Vďaka nej patria Traja Pátrači k spomienkam na moje detstvo.

stehlicek
13.01.2017 5 z 5

Jedna z nejzásadnějších knih mého dětství. Geniální.

3nitka
24.01.2016 5 z 5

Výborná, kedykoľvek si ju opakovane prečítam. Áno áno.

KolomanBábeľ
24.03.2015 5 z 5

Prečítaná dávno, no opakovane. Kult.

Mh200877
16.09.2014 5 z 5

Najlepšia a absolútna klasika :) Dnes už nezohnateľná, našťastie sa mi ju podarilo uloviť :)

meggy248
12.01.2012

citala som tieto vsetky okrem sepkajusej mumie.....nikde ju nemozem zohnat