Tragická historie nás dvou

Tragická historie nás dvou https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346364/bmid_tragicka-historie-nas-dvou-Ubk-346364.jpg 4 99 27

Brie je šestnáct a právě se oficiálně a neodvolatelně stala jednou z M&M – mrtvých a mrtvějších. Jacob jí oznámil, že už ji nemiluje a Brie z toho puklo srdce. Doslova. Teď se musí vyrovnat s tím že, její pozemský život skončil. A aby se její život posmrtný pohnul někam dál, musí překonat pět stádií smutku. S tím jí má pomoci Patrick – záhadný kluk, o kterém neví vůbec nic. Když tak z výšky pozoruje, jak se její rodina pomalu rozpadá a zjišťuje, že Jacob a její nejlepší kamarádka před ní skrývali zdrcující tajemství, začne tušit, že posmrtné pohody a klidu se jen tak nedočká. Může vůbec začít znovu, když má srdce ještě pořád (a doslova) na dva kusy?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Dívčí romány

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Catastrophic History of You and Me , 2012

simca9342
22.06.2023 5 z 5

(SPOILER) YA román o smrti psaný s humorem.

Bria dcera známého kardiologa zemře po tom, co jí přítel zlomí srdce.
V příběhu se otevírá pohled na svět z jiného a pro většinu z nás smutného až tragického konce. Svět po smrti může být ale zábavný, být v tom samém podniku, kde jste byli za vašeho života může být sice nudné , ale také se nabízí možnost potkat se s novou tváří , která sype humor a sarkasmus (naznačeno v ději) kudy chodí. Patrick spolu s Brie se stanou kamarády a na Jacoba nachystají překvapení v podobě pomsty, na kterou nikdy nezapomene.
Zatímco se ale ve světě živých rodina hádá ohledně zdravotního stavu Briina srdce a navenek se snaží v rámci možností žít , Bria vše vidi. Čteme příběh jejma očima.

Jednotlivé kapitoly a části příběhu jsou složené z alb a písní různých umělců.

girdi
03.04.2021 3 z 5

Nakonec dávám 3,5 hvězdy, protože nápad byl originální, ale nějak mě to nevtáhlo. Hlavní dějová linka byla za mě až moc prvoplanovitá a když přišel nějaký zvrat nebo dokonce překvapení, tak mě to nikdy nezasáhlo, tak jak by mělo. Nešlo to dostatečně do hloubky. Ale četlo se mi dobře i slzička ukápla, takže vážně, skoro ty čtyři hvězdy.

Karinka2012
28.02.2021 5 z 5

Zajímavá knížka, zaujala mě. Po celý příběh napínavá, doporučuji. Přečetla jsem ji za tři dny.

Šárušš
02.12.2020 4 z 5

Po knize jsem sáhla jenom proto, že jsem ji dostala darem k jedné z objednávek z knihkupectví.
Začátek knihy byl poměrně pomalý, ale od půlky to mělo rychlí spád. Doslova půlku knihy přečetla za noc. :)
Patricka i Brie jsem si doslova zamilovala. Ale trochu mi to připomínalo knihu Pád v některých bodech - možná autorčina inspirace?

janakovak
26.11.2020 4 z 5

Tahle kniha byla super, ze začátku trošku nuda, ale konec rozhodně překvapil. Hlavní hrdiny knihy jsem si moc oblíbila. Hlavně mě bavily Patrickovi sýrové přezdívky pro Brie u toho jsem se docela nasmála.

Kniha je asi cílená pro mladší čtenáře, ale já bych ji doporučila všem, které posmrtný život zajímá nebo mají jen zkrátka chuť na nějakou oddechovku.

Ani832
01.10.2020 3 z 5

Od téhle knihy jsem neměla prakticky žádná očekávání, jelikož jsem ji dostala zdarma k nákupu u Albatrosu.

Nápad příběhu je super. Brie si prochází pěti fázemi smutku, tudíž jsem čekala něco trochu víc psychologického. Provedení ale těžce zabředává do vod fantasy.

Řeší se tu posmrtný život, a v něm se Brie vyrovnává s jejím zlomeným srdcem. Jenže kde lidé po smrti jsou?

Teď se úplně nerozpomenu, jak se to ‘nebe’ jmenovalo, ale na tom nezáleží.

Jde o to, že fungování toho posmrtného světa nebylo úplně objasněno. Vždycky se tam něco stalo, já byla extrémně zmatená, a až pak se to tedy odůvodnilo nějakým pravidlem, které v tom světě platí, ale autorka nám ho ještě neprozradila.

Ono by se větou “jsem zmatená” daly tak trochu shrnout moje nejčastější pocity z tohoto počinu. Autorka jednoduše moc nevysvětlovala a vy jste museli sami pochopit jak a co. To platí nejen pro svět, ale i pro zápletku.

Oceňuji hlavně nápad a zapojení těžkých témat jako je rozchod rodičů, hledání své sexuální orientace a její následné přiznání...

Ještě chci vyzdvihnout názvy jednotlivých kapitol, protože jsou pojmenované po písničkách převážně z osmdesátých let. Na konci knihy dokonce najdete seznam všech zmíněných skladeb. No není to boží?

Suma sumárum, tuhle fantasy-contemporary doporučit můžu, ale zase nijak extra uchvácená jsem z ní nebyla.

3,5*/5*

Mojepočteníčko
22.09.2020 3 z 5

Tento příběh mě příliš neoslovil. Nejsem cílovou skupinou, ale nemyslím si, že by právě tento fakt byl důvodem, proč tomu tak bylo. Přiznám se, že jsem si nedokázala oblíbit žádnou z postav, nenadchlo mě ani pojetí posmrtného života, které autorka vytvořila.
Knížku doporučuji spíše mladším čtenářkám, které příběh určitě ocení.

lucygreen
24.07.2020 4 z 5

Kniha mě docela překvapila. Děj byl tedy prvních 250 docela nudný, ale bála jsem se, že to bude ještě horší. Konec byl však úplně nabitý akcí a celé to bylo podané fakt zajímavě. I k zamyšlení o životě je to fajn.

Sixtinka144
22.07.2020 4 z 5

Tuhle knihu jsem dostala jako dárek k nákupu od Albatrosmedia a jsem za to moc ráda. Protože jsem doposud měla vždy jako dárky dětské knížky, které jsem zrovna nevyhledávala. Tragická historie nás dvou je spíš pro mladší teenagerky, protože příběh je hodně naivní. Myslím, že kdybych knížku četla nějakých osm- sedm let zpátky, líbila by se mi o něco více. Za mě velký plus dostává to, že každá kapitola byla nadepsaná jako název nějaké písničky ( byly tam hlavně starší, ale objevila se tam i Avril Lavigne), takže jsem si u toho i občas zazpívala. Celkově se mi líbí zpracování obsahu knihy, protože byl rozdělen do šesti částí, a celkově to bylo hodně přehledné. No a ted k samotnému příběhu. Hlavní hrdninka byla klasicky hrozně naivní skoro 16i letá holka, která byla jen neštastně zamilovaná, Prostě taková klasická lovestory. Kniha je podle mě až zbytečně dlouhá, protože se tam asi 250 stran reálně nic moc neděje. Hlavní "zápletka" mi nepřišla nějak moc dobrá. Ale zase nadruhou stranu, od knihy jsem nic nečekala, a docela mě některými myšlenkami překvapila. Za mě 3,5 hvězdičky z 5. Sama bych si ji nekoupila, ale jako dárek k nákupu za to stojí.

ja.knihomolka__
11.07.2020 3 z 5

3,7⭐️/5⭐️
Přemýšleli jste někdy o tom, co se stane po smrti? Mně to třeba už dlouho vrtá hlavou a baví mě o tom přemýšlet. Proto se mi líbil námět knihy. Tragická historie nás dvou je kniha s příběhem o posmrtném životě.
Každý to vidí jinak. Někdo si třeba ani vůbec nic nepředstavuje. Ale autorka má svoji vlastní představu o tom, co se stane po smrti.
Od knihy jsem nic neočekávala, tím víc mě překvapila.
Kde bych začala, asi u hlavní hrdinky. Ze začátku mi byla sympatická, ale pak se to zvrtlo a začala být sobecká a otravná. Posledních 50 stran bylo zase v pohodě.
Autorka psala čtivě a ze začátku i vtipně. Někdy mi to přišlo ale moc zdlouhavé.
To, jak to skončilo, bylo moc pěkné. Ale abych se přiznala, druhý den jsem zapomněla, jak to skončilo:D, takhle jsem si to musela připomenout. Asi je vidět, že mi knížka nic extra nedala, to bych si konec pamatovala.
Zajímavý příběh.

Marthas
27.05.2020 4 z 5

Nemyslím si, že by kniha byla vhodná pro mladší čtenářky. Nejsem si jistá, zda by pochopily a docenily její přesah. Jinak tato kniha není první, kterou jsem četla na téma reinkarnace a posmrtný život, ale narozdíl od knih Tony Hurley patří rozhodně k těm povedeným. Co jsem ocenila jako bonus na víc, jakou práci si autorka dala s rozčleněním částí, jejich názvy a názvy kapitol. Přemýšlím, zda si ty songy pustím.-)

Majka1979
16.05.2020 4 z 5

Zaujímavá kniha, spočiatku som nevedela, čo si mám o tom myslieť, ale ako som čítala ďalej, tak dej ma určite dostal. Nehovorím, že to bolo niečo úplne dych drásajúce, ale za prečítanie určite stála. :)

karolina2869
13.05.2020 3 z 5

Knihu jsem dostala zdarma k objednávce. Kdyby se tak nestalo, knihu bych si nikdy nepořídila. Nemusím moc příběhy s hlavním tématem láska-romantika, ale tohle nebylo zase tak špatné. Ano, hlavní hrdinka se chová docela vyšinutě a je i celkem pomstychtivá (mrcha) ale není otravná a její chování jsem někdy chápala a někdy ne. Kniha je napsaná svižným tempem, líbil se mi seznam skladeb na konci knihy. V knize se objevuje pár nelogičností nad kterýma se zastavíte ale pak si řeknete, že to nemá cenu a pokračujete dál. Co jsem moc nepochopila a celkem dlouho nad tím přemýšlela byl ten konec. To s těmi padlými mrtvými? a to jak se hlavní hrdina "vracela". Hezká oddechovka.

lily_maleckova
12.05.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila :) tématem je poměrně originální, velmi čtivá a taky trošku zvláštní (není myšleno negativně).
Malým minuskem pro mě byla náladovost a proměnlivost hlavní hrdinky. Konec se mi líbil, celkově jsem si knihu užila ❤️ 4⭐/5⭐ a doporučuji!

kikikrat
03.05.2020 5 z 5

Už nepatřím do téhle věkové kategorie ale tahle knížka mě dostala. Byla jiná než všechny ostatní.. byla originální, milá, smutná. Chvílemi tam bylo tolik vzteku, který jsem cítila společně s Brie. Bylo tam silné pouto přátelství, lásky a rodiny. Skvělé, tato kniha si zaslouží pozornost.

Kačka_h
16.11.2019 3 z 5

Ta knížka nebyla špatná...vlastně byla neskutečně originální. Ale po celou dobu (a ještě několik týdnů po té) mě doprovázely nevyzpytatelné myšlenky na smrt a co bude po ní. Byla jsem z knížky smutná a brečela jsem u ní v jednom kuse (ale to bylo asi tím, že jsem docela bábovka).
Teď, dva roky od doby, co jsem knihu četla, se ale pořád neumím rozhodnout, zda skončila dobře nebo špatně. Myslím si, že to musí každý říct sám za sebe, jak to vnímá.

Veruu95
07.08.2019 5 z 5

Příjemný příběh, neotřelý nápad. Občas jsem se sice v ději trochu ztrácela a některé věci nebyly úplně objasněny, ale to jsem ochotná odpustit, protože příběh je podařený a nese v sobě hezké poselství. Postavy jsem si moc oblíbila, hlavně Patricka, ty jeho vtípky neměly chybu. Taky kladně hodnotím názvy a úryvky v písniček v textu a jako názvy kapitol - bylo to fajn oživení a některé si teď pouštím :D
Kdyby se dala dát půl hvězdička, dala bych 4,5*. V knize ale pozitiva převažovala, takže zde dávám 5*.
Když po knize sáhnete, nebudete litovat :)

DarkAnn
17.01.2019 5 z 5

Perfektní kniha. Vlastně ani nemám, co říct, autroka mi doslova vzala slova z pusy.
Doporučuji všem :)

Luckyes
05.01.2019 5 z 5

Vždy si u knihy čtu anotaci a po přečtení anotace u této knížky jsem přesně věděla, co se bude dít a s nadšením jsem se dala do čtení. Příběh naprosto úžasný mi postupně ukázal, že nevím vůbec nic, že jsem anotaci pěkně naletěla, a že pořád existují knížky, u kterých se nedá od první věty odhadnout, jak to skončí.

Peťule159
25.05.2018 5 z 5

Bylo to ... No, prostě boží :-) Napínavé, boží, skvěle, boží a.....navíc úplně jiné než jsem čekala. Styl psaní se mi moc líbil....teda někdy to bylo docela zapletené...Ale jinak fakt super čtení.:-) :-) :-)

přátelství smrt zrada pro dívky posmrtný život

Autorovy knížky

2017  77%Tragická historie nás dvou

Kniha Tragická historie nás dvou je v