Tradinář

Kniha obsahuje dvanáct kapitol podle měsíců v roce. Každý měsíc má svou poetiku, své svátky a rituály, ale i praktický dopad – jak vše dětem vysvětlit, včas si připravit, na nic nezapomenout? S touto knihou získáte mnoho inspirace i praktického pomocníka, který bude vždy po ruce a na nic tak nezapomenete. Vytvoříte si své vlastní rodinné rituály a tradiční svátky si společně s rodinou, sousedy a přáteli pěkně užijete....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414341/tradinarG4qQYD-CtR-.jpg 4.433
Literatura česká, Kuchařky, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Smart Press

Kniha Tradinář

certik003

Autorky seřadily svátky, tradice a zvyky tak, jak jdou po měsících. Což je dobře, protože se tyhle věci postupně vytrácejí. Spoustu z nich jsem si vybavila, v mém dětství se ještě trochu dodržovaly, teď už ne. Taky se mi líbila spousta rad, tipů a receptů, obzvlášť rady, jak zapojit děti. Myslím, že si tam může vybrat každý něco.

agatha2

TRADINÁŘ nás provede celým rokem pěkně chronologicky měsíc po měsíci. Každý měsíc obsahuje důležité události s ním spojené, jsou zde zaznamenány svátky a tradice a jejich význam. Třešničkou na dortu jsou tipy na tvoření s dětmi a v neposlední řadě úžasné sezónní recepty. Tři králové, Masopust, Hromnice, Velikonoce, pálení čarodějnic, poutě, hody, posvícení, Dušičky, svatomartinské posvícení, advent, Vánoce - to vše a ještě mnohem více je v knize zachyceno, krásně popsáno a vysvětlen právě onen prastarý význam, proč to a to slavíme.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

Turmee
14.12.2020

Krásně zpracovaná kniha plná tradic, obrázků, nápadů a návodů. Od původních pohanských kořenů, přes rzošířené křesťanské varianty až po moderní pojetí všech možných zvyků.
Až bude chvilku času, určitě si dopíšeme i vlastní rodinné tradice.

Sabulep
09.12.2020

Na knihu jsem se moc těšila. Láká na obal a hezké obrázky, to je ale tak všechno co můžete čekat. Krom toho, že obrázky cizích dětí v takové míře nikoho nezajímají, obsahově se jedná o podprůměr. Za mě bohužel veliké zklamání. Čekala jsem, že se dozvím trochu víc do hloubky o tradicích a svátcích. V knize je to však jen nakousnuto a nic nového se člověk nedozví. Vhodné pro nenáročné čtenáře s dětmi.

maminkoutek
18.11.2020

V knize najdete podobné české tradice hezky shrnuté. Kromě základních informací o významných dnech kniha obsahuje také tipy na tematické tvoření nebo pokrmy. ????Kniha je určena hlavně rodinám. Cílem je napomáhat v rozvíjení vztahů a vazeb uvnitř rodiny. A také dětem ukázat, jaké svátky a zvyklosti jsou u nás běžné (a za dob našich babiček byly ještě běžnější).

millhi
10.11.2020

Krásná kniha, ke které se budu často vracet.

hapac
07.09.2020

Knížka, která pohladí. Je vzpomínkou na dětství - zapomenuté zvyky a velikou inspirací.

helenah
25.07.2020

Knížka,která má duši. Která pohladí, inspiruje. Ne k nostalgii a vzpomínkám, ale k tvoření, k vytváření atmosféry, ve které je...ve které je nám hezky v tomto slzavém údolí. Děkuji za ni.