Tradinář

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha obsahuje dvanáct kapitol podle měsíců v roce. Každý měsíc má svou poetiku, své svátky a rituály, ale i praktický dopad – jak vše dětem vysvětlit, včas si připravit, na nic nezapomenout? S touto knihou získáte mnoho inspirace i praktického pomocníka, který bude vždy po ruce a na nic tak nezapomenete. Vytvoříte si své vlastní rodinné rituály a tradiční svátky si společně s rodinou, sousedy a přáteli pěkně užijete....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414341/tradinarG4qQYD-CtR-.jpg 4.433
Žánr
Literatura česká, Kuchařky, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Smart Press
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (20)

Kniha Tradinář

Přidat komentář
certik003
26. února

Autorky seřadily svátky, tradice a zvyky tak, jak jdou po měsících. Což je dobře, protože se tyhle věci postupně vytrácejí. Spoustu z nich jsem si vybavila, v mém dětství se ještě trochu dodržovaly, teď už ne. Taky se mi líbila spousta rad, tipů a receptů, obzvlášť rady, jak zapojit děti. Myslím, že si tam může vybrat každý něco.

agatha2
09. ledna

TRADINÁŘ nás provede celým rokem pěkně chronologicky měsíc po měsíci. Každý měsíc obsahuje důležité události s ním spojené, jsou zde zaznamenány svátky a tradice a jejich význam. Třešničkou na dortu jsou tipy na tvoření s dětmi a v neposlední řadě úžasné sezónní recepty. Tři králové, Masopust, Hromnice, Velikonoce, pálení čarodějnic, poutě, hody, posvícení, Dušičky, svatomartinské posvícení, advent, Vánoce - to vše a ještě mnohem více je v knize zachyceno, krásně popsáno a vysvětlen právě onen prastarý význam, proč to a to slavíme.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky


Turmee
14.12.2020

Krásně zpracovaná kniha plná tradic, obrázků, nápadů a návodů. Od původních pohanských kořenů, přes rzošířené křesťanské varianty až po moderní pojetí všech možných zvyků.
Až bude chvilku času, určitě si dopíšeme i vlastní rodinné tradice.

Sabulep
09.12.2020

Na knihu jsem se moc těšila. Láká na obal a hezké obrázky, to je ale tak všechno co můžete čekat. Krom toho, že obrázky cizích dětí v takové míře nikoho nezajímají, obsahově se jedná o podprůměr. Za mě bohužel veliké zklamání. Čekala jsem, že se dozvím trochu víc do hloubky o tradicích a svátcích. V knize je to však jen nakousnuto a nic nového se člověk nedozví. Vhodné pro nenáročné čtenáře s dětmi.

maminkoutek
18.11.2020

V knize najdete podobné české tradice hezky shrnuté. Kromě základních informací o významných dnech kniha obsahuje také tipy na tematické tvoření nebo pokrmy. ????Kniha je určena hlavně rodinám. Cílem je napomáhat v rozvíjení vztahů a vazeb uvnitř rodiny. A také dětem ukázat, jaké svátky a zvyklosti jsou u nás běžné (a za dob našich babiček byly ještě běžnější).

millhi
10.11.2020

Krásná kniha, ke které se budu často vracet.

hapac
07.09.2020

Knížka, která pohladí. Je vzpomínkou na dětství - zapomenuté zvyky a velikou inspirací.

helenah
25.07.2020

Knížka,která má duši. Která pohladí, inspiruje. Ne k nostalgii a vzpomínkám, ale k tvoření, k vytváření atmosféry, ve které je...ve které je nám hezky v tomto slzavém údolí. Děkuji za ni.

1