Tradiční zahrádka - Z bohaté pokladnice rad našich předků

Tradiční zahrádka - Z bohaté pokladnice rad našich předků https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111403/tradicni-zahradka-z-bohate-pokladnice-rad-nasich-predku-111403.jpg 5 3 2

Na základě mnohaletých zkušeností autorka ukazuje, jak naši předkové uměli úspěšně zahradničit, a přináší množství nejrůznějších prověřených poznatků a tipů, které lze využít i v současné užitkové a okrasné zahradě. Poradí, jak chápat vlivy Měsíce a planet, zohlednit počasí a porozumět potřebám rostlin. Ukáže také moudrost ukrytou v lidových pořekadlech a pranostikách a jak ji využít v každodenní práci na zahradě. - Jak vytvořit speciální komposty: hlinitý, lesní, ze smrkového jehličí, z rajčat... - K čemu se používají mrtvé ryby - Co dokáže mléko, kávová sedlina, čaj nebo starý tuk - Jaké předplodiny jsou nejvhodnější - Které rostliny si na záhonku navzájem prospívají... celý text

Literatura naučná , Zahrada

Vydáno: , Knižní klub

Altes Gärtnerwissen

Greenfingers
10.11.2019 5 z 5

Kniha je zdrojem užitečných rad a informací pro zahrádkáře, kteří se podobně jako já věnují svému koníčku s pokorou a láskou k přírodě. Proto využívají tradičních postupů z dob, kdy ještě chemické prostředky proti škodlivému hmyzu byly věcí neznámou a hnojilo se výlučně mrvou nebo kompostem. Není to žádné zpátečnictví- pouze snaha zachovat půdu zdravou a úrodnou pro další generace. Zahradničení v souladu s přírodou se pro mne stalo součástí životní filozofie.

zelena_zabicka
22.02.2019 5 z 5

Tahle knížka mě nadchla! Čtivá, zajímavá, není to pořád jen to tom samém, např. jak je důležité mít na zahradě kompost, ale hlavně o tom, jaký všelijaký ten kompost může být, jak různě ho použít, co naši předkové dělávali na jeho vylepšení, co autorce funguje a co už třeba tolik ne (většinu vyčtených a získaných rad autorka sama vyzkoušela a zkušenosti v knize bohatě sdílí), vše je napsáno jednoduše, bez zbytečného okecávání, není to jen soupis získaných vědomostí, ale je v tom i velká dávka autorky samotné.
PS: samozřejmě to není jen o kompostu :-), ale o mnoha aspektech, se kterými se člověk-zahradník při své práci setká.

rady, tipy, nápady zahrádkářství, zahradničení užitkové zahrady okrasné zahrady

Autorovy knížky

2010  100%Tradiční zahrádka - Z bohaté pokladnice rad našich předků