Továrna na sny

Továrna na sny

Jednoduché kroky ke štěstí, které nosíme sami v sobě, proložené příběhy a fejetony že života v Londýně, Thajsku a na Bali.

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/322974/tovarna-na-sny-c96-322974.JPG 4.3145
Povídky, Literatura česká, Biografie a memoáry
Vydáno:, vlastním nákladem
1. vydání originálu:2016
Počet stran:157
Vazba knihy:vázaná
Náklad:10 000 ks

rada.klas

Hrozně milá knížka plná krásných ilustrací a pozitivních myšlenek. Spoustu věcí si beru k srdci. :)
Jednu hvězdičku ale prostě musím strhnout za jazykovou stránku věci - chyby, špatně napsané čárky a stylisticky místy dost neobratná souvětí. Ve formátu blogu mi to vůbec nevadí, nicméně když už to chci přetavit do formátu knížky, bylo by fajn to vychytat. Občas to prostě trochu bilo do očí.

tatafa

Musím říci, že ke knížce jsem původně přistupovala značně skepticky, protože nejsem úplně zastáncem východních filosofických směrů (např. ve stylu Čtyř dohod), a proto mne knížka velice mile překvapila.
Hlavně mne zaujala moudrost a nadhled, který dokáže autorka i přes své mládí předat, protože je to rozhodně velmi neobvyklé a inspirující. Přeci jen napsat knihu, nad kterou se dokáží zamyslet čtenáři více generací, a která je zároveň velice čtivá, to jen tak někdo neumí.
Zároveň je Továrna na sny knihou u které zcela nezáleží na tom, čemu člověk věří, protože nevychází pouze z jedné víry nebo filosofického směru, ale zajímavě propojuje naše křesťanské i východní myšlenky do jednoho celku ze kterého se může naučit de facto každý.
I když hlavní myšlenka je vlastně velice jednoduchá a možná proto na ní všichni zapomínáme - být dětmi, které věří a sní své sny...

Najkol1

Velice pekne a motivovaně napsane. Moc se mi to libilo

New-radus

O Anie jsem se poprvé doslechla od kamarádky. Zpočátku mi některé její citace přišly takové ploché. Nicméně postupně jsem začala sledovat blog, instagram a naprosto jí propadla. V podivném rozpoložení jsem se rozhodla knihu objednat s tím, že už jsem přišla o víc než o 300Kč. A udělala jsem dobře!
Knihu jsem se snažila si šetřit, přesto jsem ji přečetla za 3 dny. Je velmi inspirativní a je z ní cítit taková mladistvá nezávislost, což autorka uznává a několikrát naráží na to, že si můžeme myslet, že na to či ono je mladá...
Řekla bych ale, že je to čtení pro čtenáře otevřené a tolerantní. Pro čtenáře, kteří se chtějí nechat inspirovat, nechat se unášet příběhem ve své podstatě naivní snící holky, která jde vstříc čtenářům se srdcem na dlani. Ne hnidopichům, kteří očekávají propracovaný cestopis nebo všeobjímající jediný správný návod na život. Užila jsem si to, dostane čestné místo v poličce mezi podobnými knihami a budu se těšít na každý článek blogu a snad i další knihu.

Luciluc

Poměrně dlouho jsem se rozmýšlela, zda si knihu koupit. Nakonec jsem ji dostala jako dárek k narozeninám od mého bratra a jsem ráda, že je knížka moje, že není jen vypůjčená, protože se k ní chci vracet. Čtu i blog autorky, ale kniha je zkrátka kniha :) Navíc s moc pěknými ilustracemi a povedeným konceptem.
Moc se mi líbila část "pošli to do vesmíru". Zastávám totiž stejný názor, že zákon přitažlivosti funguje a vesmír neslyší NE.
U kapitolky "Jak jsme jeli nomádit do Chorvatska" jsem se dobře pobavila. Ne, že bych se smála tomu, jaké měli Anie s Lukášem peripetie, ale líbilo se mi, jak to bylo celé podané - lehce a vtipně, i když jim to v tu chvíli asi moc zábavné nepřipadalo. "Ať děláte cokoliv, nevzdávejte to, jednou to vyjít prostě musí."
V kapitole "mám strach" jsem se doslova ztotožnila s jedním odstavcem, jako bych ho psala já.. "Víme, že duše nemůže umřít - protože prostě nemůže." ..:)
Kniha byla příjemným relaxem, zamyšlením, inspirací, radostí, tak "Žijme teď a tady, protože to je to jediný, co je momentálně jistý." Jo!

Devorah

Kniha naštěstí zapůjčena v knihovně. Optimisticky tudíž hodnotím ušetřené peníze, negativně vynaloženou energii a můj čas na toto čtivo. Reálně musím říct, že kniha nejspíš není určena pro mou cílovou skupinu, obsahuje spoustu rádoby inspirace a motivačních vět, ke kterým se každý reálně uvažující člověk dopracuje sám.

karolina0346
24. červenceodpad!

Hrůza! Autorka vůbec neumí psát. Možná je myšlenka dobrá, ale jen o tom psaní není...

goldiex

Je to vlastně docela milá malá knížečka. Jen nečekejte, že se dozvíte něco nového, protože všechny ty "hluboké" myšlenky jste už určitě četli někde jinde, možná ne jednou - a stejně to nepomohlo. Zbývá pár úsměvných příhod ze života na Bali a vzpomínky na dětství. Budiž.
Autorka si rozhodně protiřečí, když vám tvrdí, že na penězích vůbec nezáleží a že se máte radovat z maličkostí, například z toho, jak krájíte mrkev do polévky, současně se ale minimálně polovina knihy kolem peněz točí. Anie vypráví, jak s Lukášem neměli peníze a zoufale se je snažili vydělat. Proč, když na penězích nezáleží?
Také popisuje, jak ona sama od dětství podnikala a snažila se při minimálních investicích vydělat maximum, zkrátka vyráběla z prdu kuličku, jak to sama označila.
Obávám se, že takhle knížka je toho jasným důkazem.
Samotný text se vejde tak na 85 stran, zbytek jsou malůvky a prázdná místa a stránky s jednou větou, takže je to celé tak nějak uměle nastavované, aby se to vůbec dalo vydat jako knížka, přitom prodávané za nemalé peníze.
Poměr kvality a ceny? Za mě rozhodně palec dolů.

Pechule

Jedním slovem: úžasná. V tak mladém věku napsat něco takového zasluhuje oprávněně 5 hvězd. Dávkovala jsem si ji a užívala si její čtení...A už teď je mi jasné, že se k ní budu ráda vracet.

Domini3

Milé, sympatické, nenucené čtení obohacené o humor, který mi sedí. Určitě se k ní ještě vrátím :-)

AbigailBC

Anie věděla, proč tam vložit vsuvky, které měly člověka nabádat k tomu, aby si od knihy na chvíli odpočinul. Já se totiž nemohla odtrhnout. Mám x rozečtených knih již měsíce - ale tuhle jsem zvládla za pár dní. I když jsem na ni chtěla použít klidnější tempo... nešlo to. Hltala jsem stránku za stránkou. Anie sleduji teprve pár týdnů, ale píše neuvěřitelně čtivě, krásně, vyzařuje z ní pozitivita, která je nakažlivá, stejně jako její motivační vliv.
Zbožňuju jí. Tu knížku. I Anie. Vlastně oba dva s Lukášem spolu.
Knížku jsem koupila jako dárek, ale asi si budu muset pořídit i vlastní výtisk. Nejen proto, že ji prostě chci mít taky, svojí, ale protože bych hrozně ráda podpořila lidi, jako jsou oni. Děkujeme za vás ♥

Nataliee

Ačkoliv Anie psala, že mám knihu zavřít a vrátit se k ní další den, neuposlechla jsem. Knihu jsem přečetla během včerejšího dne a jsem nadšená. Ještě před Továrnou na sny jsem četla Čtyři dohody a Anie je dokázala shrnout a podat srozumitelnějším způsobem. Za mě obrovský palec nahoru, jelikož je to knížka, která je vlastně dost autobiografická, přesto je však průvodcem či příručkou, jak vést lepší život. Anebo se o to alespoň snažit.

PetraVášová

Kniha je určená pro všechny snílky. "Kroky" díky kterým máte dosáhnout štestí jsou prokládány vtipnými zážitky ze života Anie a Lukyho. Jejich příběh i přes všechno zní jako pohádka, takže jim všichni můžou jen přát aby našli to své "šťastně až na věky". A taky doufat, že i oni poznají někoho, kdo se k nim bude hodit přesně tak jako Luky k Anie. PS: Ke kapitole o surfování se určitě budu pravidelně vracet, když budu mít špatnou náladu. :-)

PrejKnihomol

Muzu se zeptat? je kniha i pro chlapce nebo to je divci cetba? moc prosim o odpoved

Leusee

Opravdu jsem si chtěla knihu šetřit a nepřelouskat ji během pár dní, ale bohužel se četla tak skvěle, že za 2 dny už byla přečtená. Myslím, že Anie je skvělý příklad toho, že všechno jde, když se chce. Skvělá motivační knížka, ke které se budu vracet vždy, když se začnu dívat na život zase trochu černě.

Terata

Při čtení této knihy vám v podstatě dojde, že to, jaký je váš život a svět okolo vás záleží čistě jen na Vás. Zkráceně řečeno :)

kikoooša

v knize lze vidět, že Anie čerpala hodně z motivačních knížek jako jsou Čtyři dohody či Tajemství (přesné knihy i uvádí na konci) a její mysl je již touto cestou směřována. Pro někoho, kdo má s těmito knihami již zkušenosti, se v této "problematice" nic nového z teorie nedozví...ale o teorii tu úplně nejde. Prakticky je kniha psaná velmi čtivě (i když styl psaní se už poměrně opakuje), zákony jsou uvedeny na jejích životních příbězích a zkušenostech. Kniha má navíc dokonalý obal, písmo, kresby. Za mě si kniha 5 hvězd zaslouží a budu se těšit na další :)))

maara

hana.hanigerova: moc se omlouvam za svuj komentar, ale nechtelo se me cekat s pochvalou na knihu az budu mit k dispozici ceskou klavesnici :-)

hana.hanigerova

maara: Ježišmarja to jsou plky... Člověk by mohl psát bez chyb minimálně proto, aby se mu dalo rozumět. Viz váš komentář.

maara

Nutne potrebuji na bali :-) mam ale smulu, musim udelat strasne moc ukolu, tak az to budu vsechno mit teprve si mozna zacnu zit. Ziji ve strachu vzit dite na pul roku ze skoly, vzdyt prece potrebuje byt vzdelany, musi umet memorovat to co chce po nas spolecnost a nakonci memorovani se zmeni na vzdelani a opet ve vystraseneho cloveka jako jsem ja. Aby dite nepsalo bez hacku, carek a na papire bylo vsechno podle umelych pravidel, protoze teprve pak muze zacit psat knihy ? Sice spisovne ale nudne ? Vyborna kniha do dnesni doby. Proc by se mel clovek trapit ve skole, nez ma podle nazoru nekterych v diskuzi narok napsat knihu aproc by mela byt bez chyb ? Kniha je o zivote, neni to pisemka na znamky. Za me vyborny.

Magdalen288

Kniha mne docela zaujala, líbila se mi tvorba spisovatelky, protože je to úplně jiná tvorba než ostatní knihy. Knihu jsem si půjčila od sestřenice, protože se mi líbila hned od první věty a chtěla jsem zkusit zas nějakou jinou tvorbu knihy. Doporučila bych ji čtenářům staršího věku, kteří rádi cestují a chtějí se na chvíli zastavit.

Daenerys.Tar

Knihu jsem přečetla během chvíle, četla se úplně sama. Je tam pár zajímavých myšlenek, několik humorných historek a prostě je to taková milá knížka, která vám může ukázat správný směr, když máte pocit, že je ve vašem životě něco špatně.

ptacicek

Kniha se četla příjemně a poměrně snadno. Nemůžu ale říct, že bych se k ní ještě někdy vrátila protože pro mě byla občas až moc "jednoduchá". Ale možná je to jen tím že jsem v tuto chvíli na jiné vlně než autorka. Snít by ale měl každý ;)

GreenTee

Ta pravá kniha pro snílky, kteří čas od času potřebují připomenout, jak je život krásný a že všechno záleží jen na nás. K tomu je text doprovázen milými ilustracemi. Než si knihu pořídíte, seznamte se aspoň trochu s blogerkou Anie Songe, ať tu pak neprskáte, že je kniha k ničemu.

Nika_holo

Příjemná oddechová knížka doplněná kouzelnými ilustracemi. Čte se jedním dechem, zasmála jsem se, našla i pár zajímavých vět, které donutí zamyslet se, co kdo vlastně chce. Jen mě trošku trápil pravopis. Chvíli mi trvalo, než jsem si na styl psaní zvyla. Jooo a asi nutně potřebuji na Bali!!! :-)

Santiago29

muffinka4612: O pravopisu raději nemluvte. A dnes je každý, kdo se po maturitě rozhodne pro jinou cestu, než jít na vysokou, bez vzdělání? Pobavil jsem se :)

Ke knize: I když to není úplně můj šálek kávy, čte se jedním dechem!

Vlčice7

S radostí jsem si tuto knížku přečetla - během dvou dnů ve vlaku, v posteli a na gauči s čajem. Díky této knížce jsem si vlastně udělala čas na to popřemýšlet nad svým vlastním životem. Člověk si nesmí říkat co by mohl mít a nemá,...ale měl by být rád za to co má. I když jsou to občas jen maličkosti, které ale dohromady tvoří nějaký celek. Obdivuji autorku - kolik věcí zažila, i přes bariéry strachu, nedostatku peněz, apod. to vše zvládá. A ještě k tomu má po boku milujícího a podporujícího partnera. ♥

muffinka4612

Pokud potřebujete sluníčkovu knihu od 22 leté osoby bez vzdělání s problémem s pravopisem na 150 stranách přičemž text je asi na 70 a stojí jako Harry Potter tak tato kniha je právě pro vás.

Nattalí

Úžasná!♥
Anie mě neskutečně inspiruje. Svým blogem, plakáty, náhodnými myšlenkami pod fotkami... Ona je taková ta víla, co vás nakopne a motivuje. Zároveň vás však hodí do pohody a donutí abyste měli radost i z naprostých maličkostí. Chvilkama jsem cítila ten naprostý klid, jindy jsem zas smíchy umírala u kapitol z jejího života. Pokud máte rádi knížky jako Čtyři dohody nebo Miluj svůj život pak byste si ji měli okamžitě přečíst, protože to fakt stojí za to. V jejích 22-ti letech vážně smekám ♥♥♥ Myslím že na ranní čtení na horách s čajem, dekou a Továrnou na Sny jen tak nezapomenu. Děkuju Anie♥

Niannie

Krásná, nenáročná četba která vás nutí přečíst knihu jedním dechem :) rozhodně se řadí mezi mé oblíbené a vždy k ní budu mít blízko ♥

Autor knihy

Aneta Badžgoňová