Továrna na smrt

Továrna na smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135682/bmid_tovarna-na-smrt-RZU-135682.jpg 5 251 62

Podtitul: dokument o Osvětimi-Birkenau. Kniha je doplněna tím, co vyšlo najevo při procesu s vrchním velitelem všech táborů Rudolfem Hoessem, v březnu 1947 před tribunálem ve Varšavě. Předmluva E. F. Burian. Autoři napsali knihu brzo - hned po osvobození, v roce 1945, toto je 6. vydání.

Nuny
19.11.2019 5 z 5

Já asi nemám slov. Psychicky mě tahle kniha absolutně rozebrala. Sedmkrát jsem u ní brečela a dvakrát jsem měla noční můru, že jdu do plynu.
Několikrát denně si říkám, že tohle přeci není možné, tohle se přeci nemůže vrátit. Nejhorší je, že může a lidi to napadá. Když přede mnou někdo vysloví větu, Hitler měl stihnout vyhladit všechny cikány i Židy, tak se mi zvedá žaludek. Jak tohle někdo může vypustit z úst. A pak se podíváte na východ a víte, že tohle se pořád děje. Rusko, Írán, Irák, Afghánistán, Sýrie, Vietnam... a další a další země. Jen to není tak masové a není to tolik vidět.
A děláme to my lidi, my.. sami sobě navzájem. A dělá nám to radost.
Kam až může lidský hyenismus zajít, najdete právě v této knize. Žádnou jinou vlastně ani číst na tohle téma nemusíte, stačí tahle jediná. Je v ní vysloveno vše a vše je pravda.

AlenaŠ1
13.11.2019 5 z 5

,, Není to čtení příjemné, ale nutí nás, abychom nikdy nezapomínali, abychom vždycky a že všech sil bojovali proti válce, za udržení míru.'' (poslední věta knihy)
Pokud se někdo chce ponořit do tématu Osvětimi, ať začne. Kniha je ucelený popis hrůzností, která byla dopuštěna, propojena krátkými příběhy. Fotografie se Vám pak zaryjí pod kůži. Kniha by měla být povinnou četbou, ať lidé už nikdy nezapomenou.

Nestorkea
31.10.2019 5 z 5

Skvěle zpracovaná souhrnná kniha o Osvětimi.

danecek73
26.10.2019 5 z 5

Nevím, jak vyjádřit své pocity po přečtení této knihy. Knihy, která vypovídá o lidské zrůdnosti... Další kniha Ericha Kulky ,,Noc a mlha,,...co dodat! Souhlasím s komentářem od Pavel83 - ,,...tato kniha by měla být povinou četbou pro všechny. Kniha která Vám změní život a pohled na svět...!!!!!

Luffi
28.02.2019 5 z 5

Komplexní zpověď, která vás nenechá chladnými. Brutalita, nelidskost. Hlad, bída, nemoce, člověk na hraně života a smrti. Chtíč přežít o jeden den víc než ten, co dnes padl první.

Nejvíce citově na mě zapůsobily nákresy a fotografie, kdy se ze jmen na papíře stávají opravdové bytosti s tváří, která na vás hledí.

Mrazí mě ještě teď.

Hubertjiri
29.12.2018 5 z 5

Svědectví dvou přeživších p. Kulky a p. Krause(druhý jmenovaný je otec herce Jana Krause). Reálně zachycený, místy totalitně znázorněný obraz doby v nacistickém koncentračním táboře Osvětim-Birkenau. Ideální kniha pro antisemity.

Pavel83
21.11.2018 5 z 5

Svědectví hrůzy v Osvětimi. Tato kniha by měla být povinou četbou pro všechny. Kniha která Vám změní život a pohled na svět...

TipsyChipsy
12.10.2018 5 z 5

Autentické svědectví sepsané hned po válce. Dokument nejvyšší hodnoty plný konkrétních údajů, fakt, čísel, map, výkresů, jmen tyranů atd. Nechybí výpovědi vězňů. Podává komplexní obraz různých aspektů vražedné mašinérie. Čest autorům a všem obětem.

martina.riz
16.09.2018 5 z 5

Očité svědectví té šílené hrůzy, doplněné fotografiemi z alba neznámého esesáka.
Ten, kdo si myslí, že se mu teď žije špatně, ať si knihu přečte.

Owain
12.06.2018 5 z 5

Nejde číst bez emocí. Luxusní kniha jen o pravdě. Ta čísla mrazí.

radka8970
11.03.2018 5 z 5

Strašlivá kniha o surové pravdě. Při čtení této knihy se mrazení v zádech nevyhnete a neubráníte se slzám. Tuto knihu by si rozhodně měl přečíst každý kdo se zajímá o 2.sv.válku. Tahle kniha člověka opravdu hodně zasáhne.

freddy18
11.03.2018 5 z 5

Hodně drsná kniha, která by měla jak píší autoři putovat dál. Je opravdu neuvěřitelné, a těžko představitelné co všechno se dělo v této době. E.Kulka a O.Kraus vám to jako bývalí vězni popíší tak autenticky, že se v táboře ocitnete, a začnete přožívat ty muka s nimi. Za mě nejlepší kniha o Osvětimském táboře vůbec. Mnohým může otevřít oči, proto doporučovat dále!

scroft
11.01.2018 5 z 5

...Knížka, kterou jsem našla v rodinné knihovně coby osmiletá... Okamžitě mne zaujala nejen svým značně ošuntělým vzhledem, který úplně korespondoval se zlem a útrapami, kterých kniha byla plná..
Klidně bych zavedla jako povinnou četbu na základních a středních školách, aby se nezapominalo na zvěrstva z relativně nedávné historie.

Alexra
16.10.2017 5 z 5

Za všetko hovoria prvé riadky tejto knihy. "Čtenáři, kniha, která před Tebou leží, je knihou Tvé svobody. Oslav, jak nejlépe můžeš, svůj život, neboť jen pro něj položili svou hlavu ti, na ktoré nikdy nesmíme zapomenout."

Ladyewe
08.06.2017 5 z 5

Tady není třeba komentáře...stále těžko uvěřit tomu, že se něco takového dělo.

LaPetja
23.02.2017 5 z 5

Povinná četba pro všechny, zejména pak pro ty, co chodí demonstrovat se zdviženou pravicí. Neuvěřitelné příběhy a fakta, nad kterými zůstává rozum smutně stát. Jak říkají autoři - tato kniha nepatří do knihovny, nechť je neustále v rukou nových a nových čtenářů.

iveta1702
27.01.2017 5 z 5

Pokud jste četli "Továrnu na smrt" přečtěte si také knihu "Noc a mlha".

relam
20.01.2017 5 z 5

Při čtení této knihy jsem se neubránila slzám... Je to děsivé svědectví hrůz, které nikdy nesmí být zapomenuty!!!

Back
11.01.2017 5 z 5

Očité svědectví toho, co se skutečně stalo a co se dnes mnoho lidí snaží popírat. Tohle by si měl přečíst každý, kdo s vyholenou hlavou a vztyčenou pravicí chodí demonstrovat na Václavák, aniž má vůbec ponětí o tom, co je to fašismus.

Zuziiik
20.11.2016 5 z 5

Už ani nevím, jak jsem se k této knize dostala. Možná to byla Čtenářská výzva, na kterou jsem ji nakonec nepoužila.......a nebo nebylo co číst, nevím. Ale díky za to. Je to sice dniha stará 60 let a pořád je tak drsná. Nečekejte román, čekejte popis reality a naprosto nepředstavitelné skutečnosti................