Toulky Polabím

Toulky Polabím https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405914/bmid_toulky-polabim-HmD-405914.jpg 4 10 6

Polabí kvůli jeho rovinatému terénu řada lidí považuje za nepříliš atraktivní oblast České republiky. Málokdo si uvědomuje, že region nabízí obrovské množství turistických zajímavostí od historických měst přes rybniční soustavy a jiná umělá vodní díla, unikátní biotopy lužních lesů, písečné přesypy, lázeňská města, železniční a jiné průmyslové stavby až po lidovou architekturu a další. Publikace nabízí tipy na 40 zajímavých výletů v oblasti mezi Pardubicemi a Litoměřicemi, s rozmanitými lákavými cíli.... celý text

Hanka_Bohmova
17.02.2024 4 z 5

Polabí mám prochozené docela důkladně ještě z dob, kdy jsem vozila děti v kočárku. Přesto jsem v knížce narazila na pár zajímavostí, ke kterým jsem zatím neodbočila nebo vznikly až po mé poslední návštěvě. Letos obcházím Labe celé (českou část), a tentokrát už je neminu. Děkuju za inspiraci. Knížka je příjemného baťůžkového formátu, i jednotlivé kapitolky nejsou zbytečně přetížené a dobře se v nich orientuje - opravdu vhodná s sebou na výlet.

Malarkey
04.03.2023 5 z 5

Pocházím z Polabí a i proto jsem si tuto knihu tak užil. Nabízí totiž řadu výletů, které jsem si v zimě roků 22/23 pročetl. A už se těším, až přijde obleva, začne pořádně jaro a já se do těch míst budu moci vypravit. Především směr Přelouč a Kolín, kde to ještě tak, jak bych chtěl, prolezlé nemám. :-)

stejsdan
12.03.2022 5 z 5

S touhle knížkou v batohu se touláme už pár let. Výlety jsou super, spousta praktických informací i alternativ. Navíc historické okénko, zkrátka, pokud se chcete toulat Polabím, kde je spousta překrásných rybníků, říček, zákoutí, lesů a hospůdek, sáhněte po téhle velice praktické publikaci.

Magdalena5
28.06.2020 5 z 5

Díky za tipy na toulání. Krásné fotky poklidné krajiny

Iki1
14.09.2019 4 z 5

Tyto druhy knih si získají čtenáře, pokud je píše autor podle vlastní zkušenosti. A tahle kniha k nim evidentně patří. Díky ní jsem získal pár dobrých tipů k toulkám krajem Polabí i k návštěvě některých zdejších měst.

Evina.Cetba
13.04.2019 4 z 5

Krásu Polabí jsem objevila díky speciální řadě turistických nálepek "Labská stezka", jsou to nalepovací fotonálepky, které si lepím do svého turistického deníku.
Zjistila jsem, že na rovině i kousek za Prahou lze objevovat krásnou přírodu s lužními lesy, v řece je mnohdy písek, vzácnější kamínky, na březích mušličky, v přilehlých lesích tůně, krásná květena, drobná zvěř, takže za přírodou nemusím jako Pražačka jezdit hodiny daleko a stoupat do fyzicky náročných výšin.:) Dokonce lze u Labe vyjímečně objevit i Mořské orli. Jinde, například v Lázních Toušeň, jsou pěkné chaloupky.
Tato kniha je pěkným doplňkem k již nabytým informacím a pozvánkou do míst, které jsou zdánlivě neatraktivní, ovšem jen do té doby, co místo navštívíte osobně. Krásné, moc krásné místa. Jsem ráda za tuto brožurku, jako za vlastivědné vycházky po okolí s přírodovědci z informačních středisek.
Prostě a jednoduše: kniha Toulky Polabím je vítanou pozvánkou na zajímavá místa v ČR, o kterých by jsme měli vědět.