Toulky podkrkonošskou minulostí

Toulky podkrkonošskou minulostí https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477660/bmid_toulky-podkrkonosskou-minulosti-yrB-477660.JPG 5 2 2

Kniha vrchlabského badatele o historii obcí bývalého vrchlabského okresu. Obsahuje kapitoly o Vrchlabí, Černém Dole, Lánově, obcích Čistá v Krkonoších, Dolní Dvůr, Harta, Hostinné, Klášterská Lhota, Prosečné, Čistá u Horek, Dolní a Horní Kalná, Horní a Dolní Olešnice, Slemeno, Ždírnice, Rudník, Bolkov, Javorník, Arnultovice, Fořt, Jilemnice, Horní a Dolní Branná, Valteřic, Kunčice nad Labem, Pilníkov, Vlčice, Hertvíkovice, Čermná, Chotěvice, Mostek, Debrné, Borovnička a Borovnice.... celý text

thea.cajda
01.01.2022 5 z 5

Fantastická kniha. Jeden by čekal, že na něho vykouknout tuctové fotky krajiny a text že bude takovým průvodcem po kraji. Opak je pravdou. Text je velmi erudovaný, poutavě zasvětí čtenáře do toho, jak šly dějiny Podkrkonoším. Ve druhé části pak jsou medailonky jednotlivých obcí, což jistě ocení zejména jejich obyvatelé. A obrazová příloha? Myslím, že nebylo lepší volby, než doprovodit text skvělými ilustracemi pérovkami. Celkově díky tomu kniha působí kompaktně, čistě, jednoduše, až umělecky.

martineden
29.10.2021 4 z 5

Přenádherná úvodní fotografie! Škoda že v knize jsou tak malá písmena a mimo fotky na obalu už žádné další. Ale milovníkům Podkrkonoší stačí hutný text a povedené ilustrace. Já prostě ty regionální knihy miluju.

Krkonoše historie měst, obcí a regionů Podkrkonoší

František Jirásko
česká, 1933 - 2020
1996  60%Krkonoše - turistický průvodce
2002  0%Špindlerův Mlýn na dobových pohlednicích
2021  90%Toulky podkrkonošskou minulostí
2018  0%Reformace a rekatolizace ve Slezsku a Kladsku v 16.–18. století

Kniha Toulky podkrkonošskou minulostí je v