Toulky po Bretani

Toulky po Bretani https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343901/bmid_toulky-po-bretani-pruvodce-ktery-va-XRO-343901.jpg 5 8 3

Vydejte se s námi na cestu po Bretani, nejzápadnějším regionu Francie. Objevíme tajemstvím opředené megalitické památky a navštívíme místa, kde hledali inspiraci slavní umělci. Budeme obdivovat stavby, které v jiných částech Francie nenajdeme a poznáme místní legendy, svátky a zvyky. S tímto netradičním průvodcem se dostanete Bretani pod kůži. Dozvíte se totiž informace, které v běžných průvodcích nenajdete.... celý text

Bedřich63
19.02.2024 4 z 5

Tuto knížku jsem si půjčil v knihovně, abych tak nějak volně pokračoval v četbě o Bretani. Nedávno jsem totiž dokončil čtení 10. dílu spisovatele Jean-Luc Bannaleca, který má v názvu každé z knih Bretaňs.., a další jeho kniha zatím u nás v knihovně není.
Takže jsem si doplnil informace z detektivek o informace z průvodce, kde je popsána spousta hradů, zámků, pevností a jiných zajímavostí. Co mi tady chybělo oproti knihám mého oblíbeného spisovatele? Trocha těch gurmánských zážitků a kávových orgií. :-)
Ale jinak docela slušná dávka pamětihodností a návod na spoustu cílů k cestování po Bretani. Takže mně se kniha líbila.

niknikita
10.05.2022 5 z 5

Doslova a do písmene se shoduji s komentářem Selinute.
Chtěla bych věřit, že se po kouzelné Bretani budu smět jednou i já toulat a na cestu si přibalím průvodce paní Dvořákové.

Selinute
02.11.2017 5 z 5

Po přečtení čtyř vynikajících detektivek od Bannaleca odehrávajících se v Bretani, mě tento titul v knihovně okamžitě upoutal. A tak jsem se několik dnů i já toulala po Bretani, po místech známých i méně známých, mystických, legendami opředených, lákavých... Knížka určitě stojí za přečtení a Bretaň za vaši návštěvu...

Francie cestopisy Bretaň

2014  89%Toulky po Provence