Toulky českou minulostí 8

Toulky českou minulostí 8 https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20752/toulky-ceskou-minulosti-20752.jpg 5 53 3

Toulky českou minulostí série

Osmý díl toulek českou minulostí je věnovaný slavným příběhům a osobnostem druhé poloviny 19. století. Pozn.: 1. Na čtvrté stránce u copyrightu je uvedeno chybné ISBN 80-238-5709-2. 2. Jako nakladatelství je u tohoto vydání pouze Via Facti, byť na přebalu je zobrazeno i logo Baronet. Pozn.: Kapitola 12. a 13. - Zdeněk Volný

Filomena1961
Filomena1961
08.03.2023 5 z 5

Kniha pojednává o významných osobnostech Františkovi Palackém, Josefu Mánesovi, Františku, Ladislavu Riegrovi, Miroslavu Tyršovi, Bedřichu Smetanovi, Josefu Zítkovi, Františku Křižíkovi. Osvěžila jsem si znalosti nejen o uvedených osobnostech, ale zároveň jsem si pročítala příběh Národního divadla. Kniha se mi líbila, obsahuje spoustu informací a velice dobře se četla. Doporučuji nejen zájemcům o historii.

hankam
hankam
21.09.2013 5 z 5

Zajímavé osudy Bedřicha Smetany, Josefa Mánese, peripetie kolem budování Narodního divadla. Napadá mě, zda bychom dnes byli schopní se jako národ složit a také něco sami sobě vybudovat.

maryzka
maryzka
08.05.2012 3 z 5

jsou tam popsany příběhy osobností druhé poloviny 19.století, které nebyli zaznamenány v dějepisech