Toulky českou minulostí 7

Toulky českou minulostí 7 https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20751/mid_toulky-ceskou-minulosti-7-aGX-20751.jpg 5 64 4

Toulky českou minulostí série

Od konce napoleonských válek do vzniku Rakouska-Uherska (1815-1867). Tak jako v předchozím díle Toulek povedou naše kroky opět převážně první polovinou 19. století. Ohniskem vývoje byla tehdy vyspělejší západní část kontinentu, zejména Francie a Anglie. Odtud se dějinné podněty šířily směrem na východ. A zatímco z Anglie přicházely zejména impulzy průmyslové, Francie sytila Evropu idejemi. V zatím posledním, sedmém díle Toulek, se dočteme o období od konce napoleonských válek do vzniku Rakouska-Uherska (1815-1867).... celý text

Filomena1961
08.03.2023 5 z 5

V Těchto toulkách se zaměřuje pozornost na proměny tradiční feudální společnosti v moderní industriální společnost - od konce napoleonských válek až po rok 1867. Nejbližší mi byla kapitola o Františku Josefovi I. který vládl neuvěřitelných 68 let. Nemůžu opomenout jeho krásnou manželku Alžbětu Bavorskou pro nás všechny známou Sissi. Kniha končí začátkem normalizace a obnovováním starých pořádků. Tak jako i ostatní díly velice čtivé.

DarkLady
07.01.2017 5 z 5

Kniha o doslova kritickem obdobi nasich dejin: udalosti v knize popisovane maji vliv na pritomnost a to v naprosto netusenem rozsahu! Knihu jsem cetla celou asi trikrat hned po sobe a s kazdym prectenim mi vic a vic dochazelo, jak zasadni a dulezite deje vlastne ctu

hankam
26.08.2013 4 z 5

Sedmý díl Toulek je především věnován období kolem revolučního roku 1848 a nástupu císaře Františka Josefa I. na trůn. Je docela zajímavé srovnávat - jak ostatně autor docela často činí - období po roce 1848 s obdobím po roce 1948.

maryzka
08.05.2012 2 z 5

habsburkové začínají vládnout pomocí cukru a biče, podpora prumyslu v čechách, povýšení do šlechtického stavu pani Portheimové