Toulky českou minulostí 4

Od bitvy na Bílé hoře do nástupu Marie Terezie Pobělohorské období českých dějin dodnes podvědomě spojujeme především s rozmanitými zápory a stíny "temna". Ale barokní éra měla ve skutečnosti i mnoho světlých a půvabných stránek, jak začneme v tomto našem vyprávění postupně zjišťovat. Čtvrtý díl líčí období od bitvy na Bílé hoře (1620) do nástupu Marie Terezie (1740)....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/20747/toulky-ceskou-minulosti-20747.jpg 4.761

Toulky českou minulostí (4.)

Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Baronet

Kniha Toulky českou minulostí 4

Nočnípták

Když jsem Toulky četla poprvé, bylo to jako číst detektivku. Napínavé, čtivé, stránky ubíhaly a vůbec se nechtělo jít spát. Od té doby si v nich občas listuji a také hledám informace, které využijí vnoučata do školy. Teď jsem ale tenhle 4.díl přečetla zase celý jako kdysi. Těch informací, které jsem našla a neznala/nebo zapomněla?/. Opravdu jsem byla překvapená. Těm, co mají rádi historii knihu moc doporučuji. Vlastně jakýkoli díl Toulek stojí za to si pročíst.

martina2704
30.12.2016

Tuhle knížku jsem si hrozně užila. Nejenom že jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí, ale Toulky jsou také strašně čtivé, takže stránky utíkají, ani nevíte jak.

uhoř49
14.08.2016

Asi nej kniha o České historii,akorát že už mi to můj mozek nějak nebere.

hankam
23.06.2013

Období po porážce na Bíle hoře patří bezesporu k nejtragičtějším obdobím v našich dějinách. Je z toho až smutno, když si přečteme , jak to vlastně všechno probíhalo - nešťastná bitva, následující emigrace české nekatolické inteligence a šlechty a poté zábor jejich panství cizí šlechtou. Pak přišla třicetiletá válka, neskutečná bída, války, hladomory , nevolnictví, robota. Pouze nástup baroka ve stavitelství, hudbě,malířství a sochařství dává této době aspoň trochu jasu. Kniha opět nezklamala, srozumitelná, poutavě napsaná a už se těším na 5.díl.

maryzka
08.05.2012

Tohle bylo zajímaví obzvláště reformy Marie Terezie, základ peněžního fondu hospodařství rakouska- uherska. I když tento fond byl zařízen díky neunavné podpoře manžela Marie Terezie a tvořili opravdu hospodárský základ českých zemí.

české dějiny

Petr Hora-Hořejš