Toulavý autobus

Toulavý autobus https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/3227/bmid_toulavy-autobus-7g0-3227.jpg 4 547 97

Skupina velkoměstských turistů vystoupí z autokaru Na křižovatce rebelantů. Zdánlivě zde řidič zastavil jen aby jim pomohl načerpat duševní síly, a zatím se tu v celé nahotě projeví zmrzačené, plytké charaktery pasažérů, ať už to je číšnice Norma, bezduchý Pitchard a jeho frigidní žena, mladá dívka Mildred či agent Juana Chicoy, jinak majitel hostince a řidič místního autobusu. Zdá se, že jeho rebelantství je vzdorem člověka, který už nemá kam uniknout.... celý text

Literatura světová Romány Doprava
Vydáno: , Alpress

The Wayward Bus , 1947

Illaa
22.07.2014 4 z 5

Má první kniha od Steinbecka a můžu říct, že mě velice potěšila. Přečetla jsem ji jedním dechem a ač se tam neodehrává žádný velký děj (rozpětí jen asi 2 dní), tak Vás úplně pohltí psychologie postav a reakce lidí v extrémních situacích. Je na tomto díle moc dobře vidět, jak jsou lidé různí a jaká mají skrytá tajemství a povahy.

kilometr
27.11.2013 5 z 5

Krásná kniha,která přibližuje pár lidí se svými problémy a bolestmi na cestě,necestě.100%.

adorata
21.10.2013 4 z 5

Tuto knihu jsem i přes minimální počet stran četla třičtvrtě roku s obavou, že se k závěru neprokoušu. Nakonec to dobře dopadlo. Stále mi nejde pořádně do hlavy, že v ní Steinbeck popisuje pouze jedinný den! I přes hodně nesnadné čtení ji hodnotím velmi kladně. Nejsilnější (a pro onu čtivost také nejzabijáčtější) jsou charakteristiky jednotlivých postav. Úplně všechny postavy do nejhlubší myšlenky rozebral, hlavní i vedlejší. Ve výsledku dokázal to, čeho u mě ještě žádný jiný autor nedosáhl - ve všech postavách jsem se aspoň trochu našla a ani jedinná mi nebyla sympatická. Může to znít jako negativní kritika, ale já ho za to obdivuji. Právě ty dobré knihy se někdy čtou obtížně.

dusty
22.07.2013 3 z 5

Asi to není úplně knížka pro mě. V podstatě jsem úplně nepochopil, proč ji Steinbeck napsal. Místy je to sice čtivé, některé postavy dobře vykreslené, ale kromě mezildských vztahů a popisu krajinu v té knížce nic moc není.

jiri77
24.06.2013 5 z 5

Další Steinbeckova nádherně napsaná knížka,jak dokázal mistrně popsat postavy a krajinu je prostě úchvatné.

rasputin
11.06.2013 4 z 5

Na Steinbeckových knihách mě nikdy nepřestanou fascinovat jeho mistrně vykreslené psychologické profily postav. Je to jako by byl každou z nich a mluvil při tom z vlastní zkušenosti a z vlastních zážitků. Tento příběh snad ani není příběhem. Nestane se nic převratného, ale přesto to převrátí několika lidem život naruby. Kniha mě moc bavila, ale určitě nedoporučuju těm, kteří raději knihy plné překvapivých zvratů.

Skjaninka
09.06.2013 4 z 5

O náhodnom stretnutí rozličných ľudí na jednej strastiplnej ceste v túlavom autobuse. Celkový príbeh nie je ničím zvlášť zaujímavým, ale to, ako dokázal Steinbeck vykresliť charakter každej postavy a ich myšlienkové pochody, robí knihu veľmi zaujímavou. Určite odporúčam.

Kabátice
01.06.2013 4 z 5

Moje první kniha od Steinbecka, kterou jsem kdy přečetla. Moc se mi líbilo psychologické zpracování osob a vyostřený závěr byl přímo senzační. Vůbec jsem to, po trošku slabším začátku, nečekala. Určitě nezůstanu jen u této knihy :-)

Nick269
15.03.2013 4 z 5

Velice hezky odvyprávěný příběh, který sice není tak silný jako Hrozny hněvu, ale je velice čtivý. Nic naplat, Steinbeck je mistrem ve vykreslení charakterů postav a jejich myšlení a cítění.

Yorika
12.03.2013 4 z 5

Skvělá kniha.Steinbeck je výborný psycholog a charakteristiky jeho postav jsou jako vždy velmi dobré.Baví mě sledovat,jak lidé z autobusu v důsledku nestandartní situace ztrácejí zábrany a na povrch vyplouvají jejich skutečné ne vždy pěkné povahy a pohnutky.

Zorka
11.03.2013 3 z 5

Měla jsem problém se začíst, ale stojí za to dočíst až do konce. Děj nabere na obrátkách a zvraty v jednání postav, které se dostanou do "krizové" situace, jsou velmi zajímavé.

St. Jimmy
21.10.2012 4 z 5

Přestože je tato novela často označována jako jedna ze Steinbeckových slabších prací, já se při čtení velmi dobře bavil. Bylo zajímavé pozorovat, co se stane, když jsou tak rozdílné charaktery nuceny držet spolu v krizové situaci. Ty teprve ukážou, co v člověku doopravdy je, což se zde autorovi povedlo vykreslit velmi věrohodně a přesně. Vnitřní monology nemají jedinou chybu, stejně jako prokreslená psychologie hlavních postav.

p.stranska
06.10.2012 3 z 5

První kniha od Steinbecka, kterou jsem četla a zamilovala si ji, byla Na východ od ráje. Proto čtu jeho další díla. Tahle kniha se jí ale, stejně jako ostatní, co jsem od něj četla, prostě nemůže vyrovnat...

verusak
28.10.2011

po 50ti stránkách odkládám ... nemám momentálně příliš času a ztrácet další touto knihou nechci ... dočtu až se někdy budu nudit :)

willi
20.07.2011 2 z 5

Velké zklamání . . .první kniha, kterou jsem od Steinbecka četla a nevím, co to vše mělo znamenat :-(

Komnenos
30.11.-0001 4 z 5

Dej , charaktery, štýl celkom dobre zvládnuté. Len prečo taký debilný názov ako pre deti predškolského veku.

krtek3
30.11.-0001 3 z 5

Dělalo mi dost problém se začíst. Nějakou myšlenku sice má, postavy nepostrádají hloubku, ale něco mi zde přece jen chybí.