Toto všetko je pravda II

od:


KoupitKoupit eknihu

V ďalšej časti románovej trilógie o živote dvoch bratov, identických dvojičiek, sa dozviete, nakoľko úspešne sa podarilo Dominickovi ísť životom vlastnou cestou. Nie je to pre neho ľahké, kedže sa nevie zbaviť pocitu zodpovednosti aj za svojho „pomýleného" brata a všemožne sa usiluje ho chrániť prd cynizmom okolitého sveta. Navyše sa mu dostane do rúk denník ich starého otca, talianskeho prisťahovalca, a tak sa pred ním odvíja niť dedovho života od detstva v Taliansku až po útek do Ameriky. Tento denník je aj akýmsi dokumentom o neľahkom osude ľudí, ktorí s batôžkom v ruke a s nádejou v srdci opustili domovinu a často zaplatili krutú daň za svoju odvahu. Zároveň je však aj úsmevným dokladom o typicky talianskej predstave o sobáši, deťoch a rodine vôbec. Dominick dúfa, že v rozprávaní starého otca objaví aj nejakú zmienku o ich vlasnom otcovi, ktorý je pre oboch bratov zatiaľ neznámou postavou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/73_/73882/toto-vsetko-je-pravda-ii-73882.jpg 4.639
Orig. název:

I knows this much is true II (1998)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Motýľ
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Přidat komentář
viviann
12. srpna

Tato kniha mě velice zasáhla. Jak může člověk zničit nepovedenou výchovou život svým dětem...

babiočka
09. dubna

Dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Na tohle musí být opravdu ta správná nálada a čas.
Nekonečná změť rozporuplných emocí Dominika...
No, ale podařilo se mi těch 608 stran zvládnout a jsem ráda. Skvělý psychologický román.

Gabba99
21.09.2017

Nejprve jsem četla knihu Jako voda a moc se mi líbil styl vyprávění z pohledu více postav. Tato kniha byla jiná, samozřejmě šlo opět o psychologický rozbor jedné rodiny, ale vyprávěna z pohledu hlavního hrdiny a částečně dědečka. Musím přiznat, že jsem se ze začátku nemohla úplně začíst, ale po zapojení vzpomínkového deníku do děje příběhu, dostala kniha nový rozměr a i závěr románu se mi moc líbil.

pawla.sevcikova
16.08.2017

Dokonalá kniha. Jedna z nejlepších, kterou jsem kdy četla. Zažila jsem u ní snad všechny emoce, jaké lze u knihy zažít. Smála jsem se, brečela, cítila k postavám nechuť, opovržení, nenávist, soucit, lásku... Geniální dílo!

micha-ella
10.08.2017

Jeden z nejlepších příběhů, který jsem kdy četla! Skvělé! Doporučuji.

Barbanka
24.07.2017

Bože jak já miluji styl psaní a knihy od tohoto autora!!! I když, abych byla upřímná, dlouho jsem se přemlouvala, než jsem bludné kruhy začala číst. Je to opravdu tlustá kniha. Ale i když nemám moc času na čtení, vždy jsem si urvala chvilku času před spaním a moc se těšila na to, jak se bude příběh vyvíjet dál. Celé je to dějově moc dobré. Jediné co mě mrzí je to, že Wally Lamb zatím nevydal více knih, tak snad se ještě něčeho nového dočkáme :)

allyce
22.01.2017

Naprosto dokonalá kniha nejen o všech lidských emocích, o vzorcích chování, o životě, nemoci, smrti, lásce a naději, ale také o předcích a rodičích, které si nevybíráme. Kniha mě zaujala natolik, že byl problém ji odkládat a dopřát tělu spánek. Děkuji, pane Lambe!

petra9737
03.03.2014

Tuto knihu jsem prečetla zhruba před 12 lety a zanechala ve mě tak vyjímečné pocity, že se k ní po letech vracím...konečně jsem ji našla a mohu si ji znovu přečíst:-) Nikdy bych neřekla, že bych dokázala vůbec přelouskat tak tlustou knihu, ale svým příběhem mě zaujala hned od začátku až do konce...

THERISA
10.01.2012

Předně - nikdy nepochopím, jak jsem tak neuvěřitelně dlouhou knížku mohla v životě přečíst...Na druhou stranu nikdy nepochopím, jak někdo mohl tak neuvěřitelně obsáhlou, složitou a propletenou knihu napsat. Klobouk dolů, pane Lambe! Škoda jen, že nepublikujete více, vaše knihy jsou vždy obrovský zážitek!

gfdsa123
18.10.2011

Pěkná psychologická knížka. Jsou zde podrobně vylíčeny všechny pocity a zlomové okamžiky obou bratrů. Je sice krapet zdlouhavá, ale určitě zanechá dojem.