Toskánské dítě

Toskánské dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421377/bmid_toskanske-dite-RsP-421377.jpg 4 104 28

Poutavý příběh nenaplněné lásky. Dokáže Joanna konečně porozumět svému otci po odhalení jeho dávného tajemství? Píše se rok 1944, když britský pilot Hugo Langley seskočí na poslední chvíli padákem z hořícího letadla do půvabné krajiny Němci okupovaného italského Toskánska. Má těžce zraněnou nohu a nalézá útočiště v rozbombardovaném klášteře nad jednou z vesnic. Zároveň se mu dostává pomoci od místní mladé ženy Sofie, která za ním tajně dochází a pomůže mu zranění vyléčit. Do jejich nečekaného sblížení ale zasáhne zrada a Sofie nevysvětlitelně zmizí Skoro o třicet let později přijíždí Hugova dcera Joanna po náhlé smrti otce na anglický venkov zařídit pohřeb a nalézá mezi jeho věcmi i dopis adresovaný po válce Sofii, který se však vrátil nedoručen. Rozhodne se proto vydat po stopách otcovy dávné lásky, o níž neměla dosud tušení, do maličké toskánské vesnice v horách. Nejenže odhalí dávné tajemství, ale cesta jí pomůže lépe porozumět také vlastnímu životu.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Motto

The Tuscan Child , 2018

ritz
ritz
27.02.2020 3 z 5

Pěkná, čtivá kniha, zajímavé téma.

krtecek_1
krtecek_1
20.02.2020 3 z 5

Co napsat k tomuto dílu? Na jednu stranu se mi příběhy docela líbily, na druhou mi přišly dost přitažené za vlasy - oba. První polovina knihy byla parádní, pak to začalo jít z kopce. Všechno se začalo barvit do růžova a těch šťastných náhod bylo na mě moc. Nemluvě o přírodních silách, v tomto případě zemětřeseních, která hrála roli při každém zvratu - přehnané. Další dílům autorky se vyhnu obloukem.

Kerberos
Kerberos
14.01.2020 5 z 5

Kniha mě mile překvapila,v příběhu se prolíná současnost s minulostí.Postupně se odhaluje co se stalo ve válce a poznamenalo život hlavních hrdinů.Vyprávění je podkresleno popisy krásné krajiny Toskánska a jejich kuchyně.

Mlsnákočka
Mlsnákočka
13.01.2020 5 z 5

Velmi hezky napsaná kniha. Jedna hvězda navíc je za to, jak se v Toskánsku výborně vaří a hoduje.

knihomolka525
knihomolka525
23.12.2019 3 z 5

asi jsem od knihy očekávala víc.Úvod začal slibně ,natěšila jsem se na akční příběh.Anotace ho tak nějak slibuje.Ani ne v polovině jsem začala tušit ,že se ho nedočkám.I existence "našeho krásného chlapečka" mě zklamala.Příběh mohl být zasazen kamkoliv.Ale Toskánsko (jako Provence)jsou in.Zmiňuje se i existence jakési medaile s Madonnou.Myslím, že spíš mělo jít o medailonek.Ze závěru knihy jsem velmi rozčarovaná.Je v rovině sladkých romantických příběhů.Jistě potěší jejich milovnice.A měla jsem pocit ,že jakoby příběhy odehrávající se v Itálii a ten v Anglii psal každý někdo jiný.Jinak opravdu bravurní překlad - ten si zaslouží všech pět hvězd!!! Klobouk dolů před paní překladatelkou.I samotná kniha měla velmi hustě popsané stránky což zvýšilo komfort při čtení.Kdo rychleji čte nemusel zběsile obracet stránky.Kniha má spoustu stran, ale budete mít pocit jakoby jste se dívaly(i) na film.Já jsem ale čekala víc.Můj problém!

zuzana2599
zuzana2599
12.12.2019 4 z 5

Moje druhá kniha od této autorky. Určitě je Toskánské dítě velmi dobré čtení, kniha není nikterak náročná, stránky odsýpají jedna za druhou. Příběh se odehrává ve dvou časových rovinách. Pilot Hugo vypráví svůj válečný toskánský příběh a dnes jeho dcera hledá stopu po svém otci a po jeho lásce.
Nejenom, že jsem si hezky početla, ale i mé chuťové buňky se probudily k životu při popisu toskánských lahůdek. Ochutnejte i vy !

Rubyn
Rubyn
23.11.2019 5 z 5

Velmi milé překvapení. Kniha se mi opravdu moc líbila.

alekis
alekis
13.11.2019 5 z 5

Láska, ta nejmilejší, ta nejhorší trapitelka si vskutku nevybírá!
Ani den, ani noc, ani zdraví či nemoc, ani lidský věk a místo činu.
Láska, to je ta, která duši mučí a ubohé srdce svírá!
Lásko, ach lásko prokletá, pro tebe nejspíš zhynu! :-)

Díky, můj příteli z DK, že jsem si mohla tuto knihu přečíst! A stálo to za to! A kromě nádherné a velmi citlivě popsané lásky zraněného anglického pilota a mladé Italky je v ní toho mnoho jiného a hodně dobrého ke čtení. Nechybí malá záhada: tajemné, neznámé toskánské dítě...
Dramatický příběh se odehrává ve dvou časových rovinách, 1944 a 1973. Obě jsou napínavé a zajímavé, a obě jsou nešťastné i šťastné - jako sám život. Prostředí je popsané dokonale, jak v Anglii, tak v Itálii. A skvělá domácí italská kuchyně, tak ta ze stránek přímo voní! Zahrady oplývající ovocem a zeleninou, a plné všemožných bylinek, olivové háje a travnaté kopce a údolí Toskánska... Jednoduše... sen... Moci se tam podívat, pít červené víno, co hladí v ústech jako samet a pozorovat tu překrásnou krajinu...
A kdo po přečtení napíše, že tohle je červená knihovna, tak ať ho hanba pořádně zleva i zprava profackuje! :-)