Tos přehnal, miláčku

Tos přehnal, miláčku https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41444/tos-prehnal-milacku-41444.jpg 3 65 17

Tématem povídek jsou milostné vztahy poznamenané nevěrou, malými i velkými konflikty, nesouladem, drobnými zlozvyky i rozčilujícími stereotypy a někdy jen pouhým mlčením. Co s tím? Říct si dost, takhle žít nechci, rozejdeme se? Nebo se s problémy smířit a zůstat spolu, i když už to není a nejspíš ani nebude takové jako dřív? Má smysl pokračovat? Nebo udělat definitivní tečku a poohlédnout se po jiném partnerovi? Zatímco někteří autoři čtivých povídek zvolili spíše vážný tón, jiní přidali ironii, humor a nadsázku. Tak jako v životě slzy i smích.... celý text

Povídky , Literatura česká

Vydáno: , Listen

sarekaslukova
08.11.2018 4 z 5

Podle názvu knihy jsem očekávala humorné, oddechové povídky, ale musím uznat, že přestože jsem se u některých velmi nasmála ( třeba při spláchnutí babičky do záchodu), tak to vůbec oddechové povídky pro mě nebyly. Každá měla nějakou svou hloubku, o které se dalo přemýšlet.

Znedla
04.11.2018 4 z 5

Soubor krátkých povídek ze života s tak trochu trpkou příchutí.
Některé povídky se mi líbily více, některé méně.
Přečteno jako zpestření mých cest z práce a do práce a také jako Výzva 2018 - Kniha od více autorů.

bekule
31.10.2018 2 z 5

Kratičké povídky ze života, perfektně se hodí na krátkou cestu veřejnou dopravou nebo k ukrácení času do čekárny u doktora. Srovnávací test, Odložené derby, Tanečky a Laura mě bavily, ostatní byly spíš nudné.

Ester71
03.12.2017 4 z 5

Některé povídky pobavily více, některé méně. Ale všechny jsou svým způsobem zajímavé.

BarboraZ
29.11.2017 2 z 5

Nejvice me bavila povidka Milionová štafeta od Věry Noskové, skvělá je povidka Srovnavaci test od Viewegha. Zbyle povidky byly spíš depresivni.

jarabr
25.02.2017 2 z 5

Některé se četly skoro samy (kupodivu ty delší), jiné jsem vyloženě přetrpěl (kupodivu ty kratší). Za mě nejlepší Pecháček a Hauserová, nejhorší asi Obermannová.

Alaglesia
14.12.2016 2 z 5

Edice krátkých povídek mě nadchla, proto jsem předpokládala, že i v téhle knize najdu povídky usměvavé a oddechové. Povídky se mi ale nelíbily, byly spíše depresivní, nudné a rozhodně ne oddechové.

alnahu
27.09.2016 3 z 5

Krátké smutné i vtipné povídky ,tak jak to chodí v životě. Krátké povídky na jedno odpoledne.

pagac17
10.08.2015

Rád čtu České povídky. Tentokrát se autoři trefili do nadpisu. Velmi líbivé a příjemné čtení. Každá povídka skýtala nějakě překvapení. Byli vlastně popsány vztahy mezi muži a ženami. Povídky byly mírně opatřeny sexuálními podněty.

TERKA2
12.10.2014 3 z 5

Za přečtení knížka stojí, ale některé povídky mě moc neoslovily.

1alena1
20.03.2014 3 z 5

Soubory povídek mám ráda, když někde nedobrovolně čekám ( např. u lékaře) nebo do autobusu či do další dopravy - tyto mě nijak zvlášť neoslnily, ale svůj účel vyplnit jinak nevyužitelný čas splnily.

janulka1310
02.01.2014 4 z 5

Vyloženě povídky ze života:) Některé težší na pochopení, některé úsměvné a některé mě opravdu trochu vyděsily.

sandys
11.08.2013 3 z 5

Zajímavé povídky dosti podobné ze života. Stojí tato kniha za přečtení.

vendulkaa2
16.05.2013 4 z 5

Dobra, zabavna povidkova kniha na jedno odpoledne. Prijemne "vypnuti"..

mautina7
29.01.2013 4 z 5

Nejvíce se mi líbily povídky od Rudiše a Viwegha..

seiwaa
16.04.2012 4 z 5

Vtipné povídky o radostech i strastech na jedno z nikdy neomrzených témat - lásku a vztah mezi mužem a ženou.

WEIL
13.11.2011

Vzthy, vztahy a zase vztahy. Kolik už jen povídek bylo o nich napsáno a obávám se, že ještě bude.