Virus

Virus https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94837/bmid_virus-0CK-94837.jpg 4 353 66

Tory Brennanová série

Nebezpečný případ neteře sběratelky kostí Čtrnáctiletá Tory Brennanová měla odjakživa dobrodružství v krvi; konec konců je neteří slavné soudní antropoložky Temperance Brennanové. Seznamuje se se skupinkou dětí, které sdílejí její vlastní zápal pro vědu a svůj volný čas tráví zkoumáním zastrčených zákoutí mokřiny kolem ostrova Loggerhead. Jenomže ve výzkumném ústavu na Loggerhead se dějí divné a nebezpečné věci. Dětem se podaří zachránit z místní utajené laboratoře štěně vlčáka, ale nakazí se přitom vzácným kmenem psího parvoviru, který jim pozmění DNA - navždycky.Díky zbystřeným smyslům a rychlejším reflexům se jim možná podaří vyřešit případ dávné vraždy… tedy pokud zůstanou naživu dost dlouho, aby zachytily pach vraha. Naštěstí teď už jsou mnohem víc než přátelé. Jsou smečka. Jsou viráti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Sci-fi
Vydáno: , BB art

Virals , 2010

Layss
02.04.2015 4 z 5

Knihu jsem zakoupila tak trochu náhodou a až po delší době jsem si všimla, že má příběh návaznost na postavu Temprence Brennanové ze seriálu Sběratelé kostí. Hned mne pohltilo nadšení nad takovým nálezem a určitě neodolám možnosti přečíst si více dílů ze série. Toto byla zajímavá, i když malinko předvídatelná kniha. Alespoň byla možnost zvažovat detektivní případ i ze čtenářovy strany. Ale občas to bylo celkem nepřirozené a do očí bijící. Ale četba bavila. Přečteno v podstatě při cestách v metru.

michimuller
15.01.2015 2 z 5

Knížku jsem přečetla s jistým sebezapřením. Po 15 knížkách s Temperance Brennanovou mi neteř Tory příjde jako nepovedená inovace. Shrnuto jedním slovem naivní. Jistě detektivka je určena pro naprosto jinou věkovou skupinu tak se není co divit. Prostředí ostrova s opicemi a polodivocí psi ano, ale vztahy mezi hlavními postavami to určitě ne. Tuhle dětskou řadu nechávám už ležet bez povšimnutí a věřím, že si najde své čtenáře, kterým se bude líbit.

Lumine
05.01.2015 5 z 5

Supééér. *w*

Čtyři hvězdy a váhala jsem, za nedat rovnou pět. Děj je krásně svižný, poutavý a zábavný. Stále se něco děje a Tory si prostě zamilujete! Doopravdy. Je úžasná.
Celá zápletka je taková, že až půjdete spát, nebo budete přestupovat a z donucení na chvíli zavřete knihu, v hlavě se vám budou hučet otázky "Ale jak to že?", "Tak kdo to?" Pak je tu taky situace, kdy si bude stoprocentně jistí, že víte, jak to je a pak vám knížka vezme vítr z plachet.
Tákže můžu jen chválit a snad vytknout malou nedokonalost... počkat. Okey. Dělám si srandu. Jdu dát pět hvězdiček, protože tahle knížka si mě doopravdy získala.

Satan666
07.12.2014 5 z 5

Tak tahle knížka se mi opravdu líbí..parádní detektivka s fantasy nádechem...Skvělé zpracování, sympatické postavy, lidské problémy...prostě paráda..

Attia
16.10.2014 5 z 5

Skvělá knížka! Hlavní hrdinka Tory mi byla hned sympatická, líbil se mi styl vyprávění, který odpovídal Toryině věku. Také úžasné prostředí... Na detektivky sice moc nejsem, ale tady mě to pátrání a odhalování vážně bavilo. Určitě doporučuji! I celkově překvapivé odhalení i docela napínavé

Eidalon
12.07.2014 2 z 5

Se jménem autorky Kathy Reichsové jsem se setkal poprvé až nyní prostřednictvím knihy Virus. I to je ukázka, že nemohu obsáhnout vše, i když se snažím, neboť i když autorku registruji až nyní, nejznámější hrdiny jejich knížek znám prostřednictvím seriálu Sběratelé kostí, na kterém se Kathy zúčastňuje jako autorka a spoluproducentka.

Ale zdá se, že i když Kathy začala psát až v roce 1998 (prvotina ve 48 letech, to je jistě spíše rarita), její dílka se začaly více překládat a vydávat u nás právě až na základě seriálu Sběratelé kostí (Bones) a jeho úspěšnosti, tedy cca od roku 2008. Takže vlastně zas takový Faux pas to z mojí stránky není.

Virus mne zaujal svým tématem v anotaci, takže jsem bez dlouhých příprav knihu otevřel a začal číst – a zde se domácí nepříprava tvrdě vymstila.

Hned na úvod je totiž třeba říci, že kniha je románem pro mládež psána očima teanegerky Tory, jazyk a provedení tomuto stylu odpovídá. Jedná se o dobrodružno sience fiction příběh, který by mne, coby čtrnáctiletého v době, kdy jsem tento věk dovršil, určitě bavil. Nevím jak dnes, ale přijde mne, že dnešní náctiletí tak dobrodružně romanticky laděni nejsou a tuto literaturu odsunou pro věkovou skupinu 10 – 12 let.

Kniha má v celku prostý příběh opředený trochou tajemnosti a odlehlostí místa ostrovů při pobřeží Jižní Karolíny, kýčovitou záhadnou laboratoř o jejíž činnosti se moc nedozvíte, 40 let starou vraždu, jejíž motiv je až příliš dětský a děj, který je nastaven na opravdu dětskou duši a její myšlení.

A pak je zde skupina tří chlapců a jedné dívky (14 – 16 let), která prožívá svá dobrodružství a vyšetřování záhady, na kterou náhodně narazí. Záhadný virus zde vše jen vyšperkovává, neboť hlavním hrdinům dává nadpozemské vlastnosti, takže se skupinka spolčena prostřednictvím viru, kterým se společně nakazí, do smečky – viráti – stává zbraní hromadného útoku.

Dětský příběh určený pro děti. Jelikož jsem již odrostl tomuto věku, neumím knihu z pohledu náctiletého hodnotit. Pro mne 2 hvězdy, ale knihu jsem dočetl a jak jsem psal, před x lety by se mne takto napsaná líbila, takže spíše nevhodná moje volba a tím pádem nepříliš dobře investovaný čas.

Zde se asi hodnocení románu budou lišit, prostě věk a to, že má člověk cosi odžito v myslích mladších čtenářů nehraje žádnou roli. Takže se rozhodujte a vybírejte dle věku.

lupinek99
05.07.2014 4 z 5

skvělá knížka! ..ale místy to bylo už opravdu zdlouhavé a občas dokonce nudné.. to ale nic nemění na tom, že je to super knížka a už mám doma další dva díly (Poklad a Šifra) a další si přečtu hned jak ho tu vydají :D (Únos) :)) doporučuji :)

Shinju
05.04.2014 5 z 5

Nemám slov pěkné :)

rm
11.02.2014 5 z 5

Nebylo to vůbec špatný. Takový Tempe za mlada :-)

Patapuf
09.01.2014 4 z 5

Tato kniha mě nadchla.... sice je to pro mládež, ale stejně se to parádně čte a příběh dokáže zaujmout i dospělého, takže 4 hvězdy jsou zasloužené....

K.M.
29.12.2013 5 z 5

Velice napínavá a zábavná kniha a myslím, že hlavní hrdinka je vcelku sympatická takže knihu rozhodně doporučuji, jelikož velice příjemně dokáže obohatit ponuré zimní dny.

Mozkovna
27.12.2013 5 z 5

Naprosto boží knížka!
Moc jsem si od ní neslibovala, ale měla jsem jí přečtenou za den. Naprosto mě dostala. Líbil se mi děj i to, že hlavním hrdinům nebylo víc než 16, líbilo se, jak je to promyšlené - zkrátka četla jsem to jedním dechem. Jenom jsem dočetla jednu kapitolu, musela jsem hned přečíst druhou. Opravdu boží knížka :')

Lilka
29.11.2013 4 z 5

Napínavá oddechovka :-)

Adulina12
30.10.2013 4 z 5

Bylo to takový... jako nenudila jsem se, ale že bych do toho byla zažraná a chodila kvuli tomu spát ve 4 ráno, to zase ne.. ale je to dobrá oddychovka, jen mě trochu štvalo, že to až na jednu událost bylo hrozně předvídatelný.. i když ne zas tak moc, tak si to přečtěte a uvidíte samy.. :) :D

bbara155
28.06.2013 5 z 5

Zatím jsem od této autorky nic nečetla, ale věděla jsem, že píše detektivky s hlavní hrdinkou soudní antropoložkou. Takže jsem očekávala přesně takový detektivní příběh a místo toho přišlo překvapení. Je to kniha zřejmě pro mládež, protože hlavní hrdince je zde 14 let. Přesto si myslím, že knihu klidně mohou číst i lidé dospělí. Je napínavá a dobrodružná, trošku sci-fi a nechybí ani lehký humor. Samozřejmě to není žádná věc k velkému přemýšlení a je dopředu jasné, že vše dobře dopadne, ale stejně se mi kniha líbila a bavila mě. A to je přesně to, co očekávám od beletrie, takže ode mě 5 hvězdiček.

-Nikola-
25.05.2013 5 z 5

Při představě kolik času musela obětovat takovéto knize, se mi až točí v hlavě. Všechny vědecké fakta vysvětlené tak, aby to pochopil i normální člověk musí být složité. Velice mě to bavilo a dozvěděla jsem se dost zajímavých věcí.

Veronica
10.05.2013 4 z 5

Knížka je moc zajímavá,napínavá a dobrá pro lehčí čtení.Mě se líbila,ale až po nějaké době jsem se do ní opravdu začetla.Přišla mi zbytečná spojitost mezi Tory a Temperance.

Reva
12.04.2013

Úžasná kniha. Hodně mě nadchla

JaneCarterová
31.03.2013 5 z 5

Kathz Reichs dokázala napsat knihu pro mládež, která podle mě zaujme každého, kdo má rád dobrodružné knihy.

Kate.S
20.02.2013 4 z 5

Kniha má zajímavá námět. Osobně se mi nejvíce líbily ty části, kde kamarádi projednávali záhanou smrt Katherine Heatonové. Začátek byl trochu táhlejší a nudnější, takže mě moc nebavil a měla jsem menší problm se do knihy pořádně začít, ale na scéně se objevila mrtvola a už jssem se nemohla odtrhnout. Každopádně je to svižné čtení, které se hodí na odpočinek. Také se mi líbilo, že je Tory takovou menší vůdkyní celé party. Takže když to shrnu, kniha se mi líbila (až na ten pomalejší rozjezd) a těším se na pokračování. Doufejmě, že bude stejně dobré jako tento díl.:)