Virus

Virus https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94837/bmid_virus-0CK-94837.jpg 4 352 66

Tory Brennanová série

Nebezpečný případ neteře sběratelky kostí Čtrnáctiletá Tory Brennanová měla odjakživa dobrodružství v krvi; konec konců je neteří slavné soudní antropoložky Temperance Brennanové. Seznamuje se se skupinkou dětí, které sdílejí její vlastní zápal pro vědu a svůj volný čas tráví zkoumáním zastrčených zákoutí mokřiny kolem ostrova Loggerhead. Jenomže ve výzkumném ústavu na Loggerhead se dějí divné a nebezpečné věci. Dětem se podaří zachránit z místní utajené laboratoře štěně vlčáka, ale nakazí se přitom vzácným kmenem psího parvoviru, který jim pozmění DNA - navždycky.Díky zbystřeným smyslům a rychlejším reflexům se jim možná podaří vyřešit případ dávné vraždy… tedy pokud zůstanou naživu dost dlouho, aby zachytily pach vraha. Naštěstí teď už jsou mnohem víc než přátelé. Jsou smečka. Jsou viráti.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Sci-fi

Vydáno: , BB art

Virals , 2010

petulkapeta
10.03.2017 5 z 5

Dobre sa cetla :)

Karoli282
21.02.2017 5 z 5

Tuto knížku jsem četla už před pár roky. Teď jsem se k celé sérii vrátila, protože konečně vyšly poslední díly. I přesto, že je kniha určena pro mladší čtenáře, dokáže zaujmout i starší. Děj je zábavný, docela rychle utíká a Viráti jsou zábavní.

slunko
28.12.2016 5 z 5

Knížka se četla výborně (vlastně jsem ji přečetla doslova jedním dechem a to se mi už hodně dlouho nestalo). Na rozdíl od většiny moderních knih "pro náctileté" mi nepřišlo, že je psaná pro pipiny po lobotomii. Postavy byly sice víceméně dvojrozměrné, ale jako rozjezdový díl pro sérii to fungovalo moc dobře.

ellypusik
21.12.2016 3 z 5

Knížka byla napínavá a dobře se četla. Bylo vidět, že spisovatelka je antropoložka a hodně o tom ví.
Co mi bylo líto je začátek. Minimálně 70 stránek jsem se nemohla začíst, často jsem knihu odkládala, než jsem se do toho konečně dostala a nemohla pak z ní pustit oči.

Roselunda 1928
09.12.2016 4 z 5

Jen kdyby to nemělo tak nezajímavý začátek... Příběhu jsem přišla na chuť až po nákaze, pak jsem se ale od ní nemohla odtrhnout. Velmi příjemný příběh a mrknu se po dalších dílech :)

Princezna22
30.11.2016 4 z 5

Tuhle knihu jsem strašně dlouho odkládala,ale nakonec jsem se odhodlala ji přečíst.. Kupodivu se mi líbila. Jako na odpočinek dobrá volba.

Misa25
08.11.2016 5 z 5

Páni to bylo skvělé čtení, po dlouhé době to byla kniha co se četla skoro sama :) Známé postavy, známé prostředí a neobvyklý příběh....jdu na druhý díl :)

Hanca111
07.11.2016 5 z 5

Úžasné to je jediné co mohu říci

trudoš
13.10.2016 4 z 5

Jak mě thrillery Kathy Reichsové zpravidla nudí pro svou typicky ženskou upovídanost, tak tahle série pro mládež překvapila svižným spádem a chytlavými hrdiny. Základní motiv sice připomíná cyklus Maximum Ride, ovšem kde James Patterson stvořil pouze umělý konstrukt bez duše, tam rodinka Reichsovích řádí s plnou parádou. Alespoň v první třetině, poté tempo lehce ztrácí dech a závěr je už vyloženě dopinkávačka. Nudná je především pasáž, kdy se aktéři seznamují s nově nabytými superschopnostmi, protože se vývoj zápletky v danou chvíli nikam neposouvá, ale zároveň je nezbytně nutné vše řádně osvětlit. Podobně útrpná je i milostná linie, která je však v rámci cílové skupiny asi nezbytná. Samotné vyšetřování pak dost hřeší na pravidla detektivky, kdy se náctiletí pátrači dostávají bez problémů k informacím, které byly policii dosud nepochopitelně utajeny. Jinak ale vtipné, napínavé a celkově sympatické. Partička mutantů vyšetřující podloudné zločiny na maloměstě, to prostě má něco do sebe.

Julinka679
12.09.2016 4 z 5

Dobrá, přiznávám, jsem vinna! Moc jsem této knize z počátku nevěřila, říkala jsem si "další teen příběh, už zase", ale spletla jsem se. I když je hlavním hrdinům kolem 14 let rozhodně si mě získali. Navíc Tory je sympatická a fajn slečna, tak proč ne :-)
Kniha je napsána velmi čtivě, takže vás po prvních pár stranách opravdu strhne. Já ji přečetla jedním dechem za jeden jediný den :-)

Žblabka
11.07.2016

Knížka byla velmi skvěla...moc se mi líbila a autorka se mi trefila do chutě...určitě ji doporučím těm, kteří mají rádi zápletky, detektivky a nevadí jim občas nějaká ta vražda...myslím, že tato kniha je spíše pro dospívající okolo 13 - 15 let než pro dospělé...

Mil@n
22.03.2016 1 z 5

Nedočteno.
Oproti sérii "Temperance Brennanová" opravdu nic moc.

Klara484
06.02.2016 5 z 5

Kniha mě naprosto uchvátila! Nedokázala jsem ji odložit stranou, děj byl hezky propracovaný, ale přišlo mi, že ke konci to vyřešili všechno strašně rychle. Klidně by ta kniha mohla být i delší, aby se to ještě rozvíjelo. Ke knize se určitě časem vrátím. :)

Lu89
07.01.2016 4 z 5

Abych pravdu řekla, měla jsem co dělat, abych knížku několikrát neodložila. Naštěstí jsem vytrvala a děj si více méně až na pár vyjímek užila. Jednou to ale stačilo :)

pavla9879
06.12.2015 5 z 5

Když mi manžel tuto knihu koupil, nechtěla jsem ji vůbec začít číst. Pak mi to ale nedalo a otevřela jsem ji. A děj mě vtáhl a nepustil. Skvěle napsaná kniha.

DastyX
15.10.2015 4 z 5

Moc zajímavá knížka. Velmi čtivá, akční. Někteří zde píší, že je děj předvídatelný.. Hm. Základní dějová linka asi ano, ale vývoj mnoha situací dokáže překvapit. Nenudila jsem se. Přečetla jsem ji jedním dechem a těším se na další díl, jak hrdinové s novými schopnostmi příště naloží. Děj je ukončený, takže i pokud další díl seženu až za delší čas, nebude mě to trápit, jako u jiných sérii, kde zůstávají některé důležité otázky otevřené a čtenář musí sehnat další díl, dokud je nezapomněl. Fajn knížka.

Terinka14
04.10.2015 5 z 5

Knížka mě vcelku nadchla. Rozjezd je pomalý a těžko se mi četl, ale když jsem se konečně začetla, nemohla jsem se odtrhnout. Chyběl mi tam nějaký ten větší románek, ale tuto chybu překryla rozmanitost postav. Postavy-nejen hlavní-jsou propracované a mají osobitý ráz. Knihu doporučuji spolu s pokračováním. Pokud knihu budete číst a zaváháte, neváhejte. :) další díly také stojí za to. Obzvláště pak Šifra

Nelly
15.09.2015 4 z 5

Chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale pak už to byla skvělá jízda. Musím přiznat, že tato série pro mládež je v mnohém lepší než série knih s Temprence pro dospělé - není tady tolik odborných termínů a děj rychleji odsýpá.

CathLothbrok
14.06.2015

Top!!!!

Linu
13.05.2015 4 z 5

Moc pěkná detektivka s nečekaným koncem.