Kajmaní lejno

Kajmaní lejno https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296899/bmid_kajmani-lejno-AoD-296899.jpg 4 80 24

Torsten Brettschneider série

Torsten Brettschneider, autor zatím jediné knihy, ze všech stran slýchával, že napsat druhý úspěšný román bývá skutečný oříšek. Správnost tohoto tvrzení poznává na vlastní kůži. Nápady a témata nepřicházejí, taktak popsané stránky rukopisu létají do koše a k hlubokému spisovatelskému bloku se přidávají problémy na poli milostného života. Torsten proto po delším odmítání podlehne návrhu svého otce, který mu nabízí tvůrčí dovolenou v Kostarice, kde by se mohl setkat se všemi přáteli. Vedle táty tam na něj čekají Renate, sociální pedagog Rainer a bývalý norský odbojář Bjørn. Zbývá jen koupit letenku, zabukovat pobyt a nastoupit do letadla. Tak tedy PURA VIDA, Torstene!... celý text

Literatura světová , Humor , Romány

Vydáno: , Jan Vašut (Vašut)

Kaimankacke , 2014

Irsaf
08.04.2020 3 z 5

Tak mám za sebou druhý díl a nebylo to zase tak hrozný jak jsem podle komentářů čekala...
Renate mi není moc sympatická... Jinak zbytek party je fajn...

orinka3
23.03.2020 1 z 5

Je mi líto, že mě četba tolik zklamala. Tak moc, že jsem dočetla do poloviny, a protože se pořád nic nedělo, knížku jsem radši zavřela a zařadila mezi ty, které co nejrychleji vrátím knihovně. Podle mě to nemá žádný příběh, jde o jakýsi cestovní deník, popisy. No ano, je to na veselou notu, to zas jo. Ale když je veselo bez pádné příčiny, začne to nudit. Což se stalo. Jedna hvězdička je až moc.

hellena1523
02.01.2020 3 z 5

Zřejmě jsem četla příliš brzy po Losím hovnu, protože mě pokračování zas tolik nebavilo. Buď toho bylo už moc, nebo bylo pokračování slabší.

Ctv
09.11.2019 1 z 5

Možná jsem udělala chybu, když jsem Kajmaní lejno četla hned po Losím hovnu. Už toho prostě bylo moc. Je to, jako by člověk jedl čtyři dny po sobě jídlo, které ani není jeho favorit. Na obálce knihy je napsáno, že se jedná o humoristický román. Kniha není humorná. Je plná (přeplněná) křečovitých vtipů a rádobyvtipných myšlenek. Autor neustále fabuluje o tom, co by si lidé kolem něho mohli myslet, co by se mohlo stát kdyby ... a tyto fabulace jsou zhusta dost trapné. Román to také není, protože nemá žádný děj, žádnou zápletku, žádné tajemství, které by vás hnalo číst dál a dál. Snad jen pokusy o nějaké dějové zvraty, které jsou spíš divné - například odhalení Ramireze jako šamana. I kdyby člověku autorův humor přišel vtipný, tak mu leze i ušima po přečtení celé knihy, kde se stejné vtipy, jen jinými slovy, opakují stále a stále dokola. Bohužel mám doma ještě třetí díl a myslím, že potřebuji tak půl roku na zapomenutí, než se do něj pustím.

IHT
05.08.2019 2 z 5

Pujcil jsem si vsechny tri knihy z knihovny najednou a po precteni prvniho (skveleho!) dilu se s obavami pustil do druheho. Obavy byly bohuzel opravnene - "utek" do exotickeho prostredi (Kostarika) je signalem, ze autor nema co zasadniho sdelit... :( Vetsina knihy je vyplnena popisy nepodstatnych detailu, postavy Kostaricanu jsou extremne ploche, postavy hlavnich hrdinu se nijak zasadne nerozvijeji (snad jen Rainer ;)). Pevne verim, ze po navratu do Evropy si autor podobna klise (o Latinske Americe) nedovoli a opet sestavi smysluplny a zabavny pribeh. Jdu to overit ;)

T800
28.06.2019 5 z 5

Další zdařilí příběh z trilogie hoven, která neurazí, pobaví a dokonce i něco přiučí. Například, že nemáte srát do kadibudek, když jim zrovna někdo volá. Lehké, jednoduché a velmi zábavné.

harena
17.09.2018 4 z 5

Další příjemné pokračování. Nehledáte vrahy, netrápí vás problémy hlavního hrdiny, žádné psychologické prokreslení postav, čistá hlava, ale - zasmějete se, zapomenete na chvíli na to, jak děti absolutně a vůbec neposlouchají, jak se vám rozbila pračka atd. Těch pár hodin čtení bylo fajn a tak je to dobře.

niki-chan
14.09.2018 3 z 5

Příjemně vtipné pokračování, tentokrát na dovolené v pralese.

aji
26.07.2018 2 z 5

Trochu slabší, než první díl. Ale je to taková ideální odpočinková kniha...

kethy
19.05.2018 5 z 5

Čekala jsem sestupnou tendenci humoru, protože se jedná o druhou knihu tohoto skoro neznámého spisovatele. Opak je pravdou a já se kajmansky bavila. Ovšem, jak už tu někdo napsal, nejlepší scéna je s telefonem v kadimudce.

pavelvanura
20.04.2018 3 z 5

Podstatně slabší než první díl, ale pokud člověk potřebuje vypnout je to dobrá volba :)

katinthebox
18.03.2018 5 z 5

Je to odychovka, ziadne hlboke dielo. Citam vsetky casti za sebou, takze pre mna kniha posobila ako dalsia kapitola knihy prvej. A je pravda, ze som z nej mala pocit ze vznikla len preto aby urobila osli mustek pre tretiu knihu. Kazdopadne na dovcu skvela.

Badger
28.12.2017 2 z 5

Jenička mě průměrně pobavila, ale tohle chvílema sem přemýšlel proč něco takového autor vůbec psal -proč vždyť psal o všedních věcech a vlastně o ničem zajímavým-popisuje obyčejný život blba "Ohledně Chantal souhlasím s HonzouT bejvalá sním vyjebe udělá z něj vola a on nemá nic jiného na práci něž na ní při psaní vzpomínat atd."
Trojku přečtu taky když jsem to koupil najednou, ale dám si slušný oraz s pár knihami co za něco stojí.

HonzaT
29.11.2017 2 z 5

Oproti dílu 1 trochu nuda, ne? To s těma plavkama mě mělo pobavit? Nepobavilo. Např. já bych byl za takové plavky rád, mám rád srandu(i ze sebe). Neopíchal Chantal, ne? Který normální muž to neudělá, kor když jej odkopne bejvalka. Možná jsem se trochu zasmál u konce(trs trávy,ne?) Dle komentů by teoreticky mohl být díl tři lepší- uvidím.

Jandýs
22.11.2017 4 z 5

Oddechovka :-) , která mě vzala na dovču do Karibiku :-))) a zpříjemnila mi tak pár večerů. Telefonát z "wc" a taky výlevy Renate :-) byly superboží :-)))) Už tu mám nachystané Sobí bobky :-)

mysterygirl
26.09.2017 2 z 5

Pokud jsem se u Losiho hovna dobre bavila tak u teto knihy nikoliv..nesedlo mi to,nezasmala jsem se

kusma
26.05.2017 3 z 5

Zejména začátek knihy mě pobavil, pak už ale kniha poněkud ztrácela šťávu. Je to takový odpočinkový průměr. První díl byl lepší.

Predator666
17.05.2017 5 z 5

Opět mega brutus, ne. Co mě nejvíc dostalo (smíchem pod stůl), je ten telefon v kadibudce - já brečl.
Je to možná trochu lepší než první příběh, ale jiné prostředí, jiná situace, prostě klasa, ne.

skipiii
29.04.2017 4 z 5

Velice příjemné oddechové čtení, u kterého se určitě několikrát zasmějete. Za mě byl tento díl o něco lepší než první:) Každopádně se těším na další! :)

Salinka
26.03.2017 4 z 5

Losí hovno mě nadchlo :-) takže s koupí dalšího dílu jsem neváhala. Také mi možná místy přišel příběh slabší, ale po přečtení už bych to neřekla, jen je to jiné prostředí, ale stejné výborně popsané postavy a úžasné hlášky... perfektní kapitola z pláže s Torstenovými předraženými šortkami :-) rapl Vanessa-Elektra, trs močálové trávy Rainer :-)
Velmi příjemné čtení a Sobí bobky už jsou přichystány.

Lars Simon
německá, 1968