Tornáda a jiné extrémní projevy počasí

Tornáda a jiné extrémní projevy počasí https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35752/tornada-a-jine-extremni-projevy-pocasi-35752.jpg 4 6 3

Kniha odpovídá na zvídavé otázky týkající se počasí.

Literatura naučná , Věda

Vydáno: , Slovart (ČR)

Tornadoes and Other Weather Systems , 2001

Eeve
Eeve
18.09.2022 4 z 5

Ja by som tejto knižočke trochu pozmenila názov - vyňala by som to Tornáda a nechala Extrémne prejavy počasia, nakoľko je tam toho o nich oveľa viac než o samotných tornádach :) Každopádne obsahuje množstvo zaujímavých informácií podaných zrozumiteľným a "user-friendly" spôsobom, dokonca sa im párkrát podarilo pekne vtipné prirovnanie :) Tornáda, hurikány, sucho, záplavy či vysvetlenie základných pojmov v počasí či tvorbe frontov a oblakov, to všetko obsahuje táto celkom útla knižočka a stojí za prečítanie.

ydnac
ydnac
27.07.2022 4 z 5

Knížečka nejen o tornádech, ale i o dalších přírodních živlech.
Sucho, záplavy, požáry, kroupy, hurikány, povodně - to vše jsou přírodní pohromy, které lidstvo ohrožují.
Podle mnoha vědců k tomu hodně přispívají klimatické změny a ovlivňují počasí.
Zajímám se o vývoj počasí na naší planetě. Vzhledem k tomu, že se u nás začínají objevovat extrémní projevy počasí, zajímá mě to čím dál víc.

ZAJÍMAVOSTI:
Roku 1983 se lesní požár v Austrálii šířil stejně rychle, jako když dospělý člověk běží.

Když velbloud pije, neví, kdy přestat! Dokáže spolykat 103 litrů vody během deseti minut. To je, jako kdybyste vypili 35 litrů vody na jeden doušek :-)

Kdybyste se dívali na sněhové vločky pod mikroskopem, zjistili byste, že ani dvě nejsou stejné - jako otisky prstů.

Locika
Locika
26.06.2015 4 z 5

"Kdyby bylo možné zachytit energii jediného hurikánu a přeměnit ji v elektřinu, stačilo by to k zásobování Spojených států na tři roky."

"...člověk, který se dostane lavině do cesty - a ta může být až 800 metrů široká a řítit se rychlostí 160 km/h - má jen pětiprocentní šanci na přežití."

počasí hurikány a tornáda

Michael Allaby
britská, 1933
2003  80%Tornáda a jiné extrémní projevy počasí
1997  60%Člověk a životní prostředí
2002  80%Průvodce světem počasí
2009  0%Země – velká dětská encyklopedie
2008  0%Země

Kniha Tornáda a jiné extrémní projevy počasí je v