Žhavý hrob

Žhavý hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64356/bmid_zhavy-hrob-fbA-64356.jpg 4 334 79

Tóra Gudmundsdóttir série

Tři těla, jedna uříznutá hlava a jedno strašlivé tajemství... Islandská advokátka Tóra přijíždí na Vestmannské ostrovy, aby pomohla svému mandantovi Markúsovi. Před více než třiceti lety skončil jeho rodný dům při erupci sopky pod vrstvou popela. Nyní jej archeologové chtějí vykopat, ale Markús protestuje. Hrůzný nález ve sklepě pak z banálního případu udělá vyšetřování několikanásobné vraždy! Bylo by možné, aby Markús ještě ve školním věku zavraždil čtyři muže a jednomu z nich nadto uřízl hlavu? A co s tím vším má společného jeho mladická láska Alda? Tóra se snaží zjistit, co se před lety odehrálo, ale nejdůležitější svědkyně právě zápasí se smrtí a další byla s největší pravděpodobností zavražděna. Dramata, tragédie a vášně dávno minulých let stále číhají pod povrchem a ty, kterých se týkají, nepouštějí ze svých sítí tak lehce.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Metafora

Aska, Das gluhende Grab , 2007

Jane417
24.09.2016 4 z 5

Fajn detektivka. Po celou dobu jsem netušila, jak by vše mohlo být a souviset spolu. Nakonec ale výborné "puzzle", které do sebe logicky pasovalo. Už jsem asi četla lepší, ale i tak mě knížka bavila. K Yrse se určitě vrátím. Uděluji 3,5*.

ajasin
14.06.2016 4 z 5

Skvělá odpočinková detektivka. Závěr překvapivý, i když jsem čekala něco více převratného. Jsem ráda, že jsem tuto autorku objevila.

marek1278
13.04.2016 4 z 5

Další skvělá kniha s advokátkou Tórou - hodně zajímavý a pro mě překvapivý závěr, těším se na další díly

dalia1769
18.02.2016 5 z 5

Opět výborná detektivka, s docela překvapivým rozuzlením. Tentokrát méně Matthiase, zato o to víc Belly, z níž se stává zajímavá postava. Postupné odhalování dávných událostí bylo opravdu napínavé.

felia
08.02.2016 3 z 5

Moje první knížka od této autorky. Začátek byl pomalý, konec předvídatelný. Mám sice ve čtečce všechny knihy s Tórou, ale asi ještě chvilku počkají.

LuckaH2
08.01.2016 4 z 5

Mela jsem problem se tak do tretiny se do knihy zacist, nestrhlo me. To se ale zlomilo a pak uz se mi stejne jako predchozi, libila. Zajimave prostredi, historie souvisejici se soucasnosti, osudy lidi...

olga9717
07.11.2015 5 z 5

Opět skvělá právnička Tóra v kombinaci s exotickým prostředím Islandu a napínavým příběhem.

RADOST
29.06.2015 4 z 5

Opět to byla příjemná a napínavá četba, odpovídající autorčinu schématu. Atmosféra vypsána tak dobře, že opravdu netoužím tam žít. Ale příběh byl zajímavý a i když jsem část záhady celkem brzo odhalila, přesto mě závěr překvapil.

Melaanie
28.06.2015 5 z 5

Tak konečně jsem si udělala čas, abych tuto skvělou knížku dočetla. Rozuzlení přišlo až na posledních stránkách a opravdu až do samého konce, než vyšla pravda najevo, jsem měla špatné podezření na toho, kdo to všechno spáchal. Moc dobře napsané. Už se těším na další díly.

Richardson
28.03.2015 4 z 5

Lepší než Mrazivé světlo, ale stále to zdaleka nemá na Poslední rituál. Konec a rozuzlení už bylo nějak až moc překombinované, ale celkově fajn.

sigela
17.01.2015 5 z 5

Zatím nejlepší i když trošku mi tady chyběl Matthias, dokonce i Bela byla chvílemi snesitelná :) Konečně si začínám zvykat na ty šílený jména ještě ,že je na začátku seznam kdo je kdo . Mám dost velkou představivost a chvilemi mi nebylo moc dobře .Každopádně Tora je můj oblíbenec a já začínám číst další díl.

katyka
21.08.2014 4 z 5

Yrsa Sigurdardóttir ma príjemne prekvapila. Zápletka je skvelá a plná prekvapení, vraha som zistila až s Tórou na posledných cca 10 - 15 stranách knihy. Veľkým plus je, že kniha nepotrebuje 30 zohavených mŕtvol na to, aby bola zaujímavá, Tóra nie je alkoholička, má deti a k nim dokonca aj normálny vzťah. Neuveriteľne som si užívala nenápadný, trošku čierny humor, ktorým bola kniha prestúpená. Pre mňa naozaj výborná detektívka a sadla mi oveľa viac ako tie "klasické" severské, z ktorých máte depresie a zlé sny ešte týždne po dočítaní. Odporúčam. :)

gossipavlina
11.07.2014 4 z 5

Celkem napínavé, čtivé. Nejvíc mě ,,štvalo" že autorka na konci kapitoly vždy nakousla něco důležitého, takže jsem prostě musela číst dá. A najednou koukám, a knížka byla přečtená. :-)
Ale Poslední rituál se mi líbil víc.

allebra
13.04.2014 5 z 5

Skvělá detektivka, advokátka Tóra ani tentokrát nezklamala! Už se těším na nejnovější knihu. :-)

efka.saf
27.01.2014 5 z 5

Nikdy bych nevěřila, že autorka s tak cizokrajným jménem, které stěží dokážu přečíst a která pochází z pro mě tak exotické země jako je Island, dokáže psát tak unikátní detektivní romány. Nejsou srovnávány s Danem Brownem, se Stiegem Larssonem, ani s nikým jiným, je to prostě Yrsa Sigurdardóttir a je setsakramentsky dobrá! Samotná hrdinka Tóra, které autorka vdechla život, je obyčejná ženská z masa a kostí, s běžnými problémy, která není neomylná ani nesmrtelná a o to je běžnému čtenáři bližší a sympatičtější.

Yrsa skvěle propojuje současnost s poměrně vzdálenou minustí. V této knize jde o vraždu, která má spojitost s několik desítek let starým výbuchem sopky a všechno opět skvěle funguje. Příběh nepůsobí vykonstruovaně ani nepravděpodobně, všechno klape a dokonale do sebe jednotlivé střípky zapadají. Přestože jsem v určitém momentu začala tušit, kam jeden střípek skládačky zapadne, vrahem byl ale nakonec člověk, který snad jako jediný v mém hledáčku za celou dobu nebyl :).

Yrsa Sigurdardóttir je spisovatelka, které s radostí vyklidím místo v mé knihovně a kterou všem vřele doporučuji!

LG73
07.06.2013 5 z 5

Třetí díl ze série příběhů s islandskou advokátkou Tórou mě asi zaujal nejvíce respektive jsem se absolutně nemohla odtrhnout od knihy a musela jsem ji co nejdříve dočíst. Autorka skvěle propojila příběh z minulosti se současnou dobou. A přestože jsem velice brzy přišla na to, jakým směrem se bude jedna linie příběhu vyvíjet, nic to neubralo na kouzlu celé detektivky. A především jsem byla absolutně šokována zjištěním, kdo je skutečný vrah.

kadgam
13.05.2013

Od začiatku do konca sa kniha dobre číta, prekvapenie je až na posledných stranách. Vynikajúca detektívka s troškou islandských reálií.

egan
12.05.2013 4 z 5

Yrsu Sigurdardóttir čítam veľmi rád a ani tretí prípad advokátky Tóry ma nesklamal. Autorka si stále udržuje vysoký štandard. Škoda, že mám pred sebou už len jeden (štvrtý) prípad advokátky Tóry a vydania jej novších prípadov sú (aspoň podľa mojich informácii) pre nás v nedohľadne.

misssicccka
19.02.2011 4 z 5

Z trilogie s advokátkou Tórou je tahle nejlepší (do třetice všeho dobrého). Autorka je mistr zvratu v závěru, když už všichni tušíte, buďte si jisti, že vrah je někdo jiný :). Autorka vám domněnku skvěle vyvrátí v posledních deseti stránkách čtyřistastránkové nadílky :).
Žhavý hrob byl po Posledním rituálu a Mrazivém světle pro mne nejzajímavější.