Ohnivý anděl

Ohnivý anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179542/bmid_tora-gudmundsdottir-ohnivy-andel-8ZN-179542.jpg 4 345 96

Tóra Gudmundsdóttir série

Jaké hrůzy se děly za zdmi ústavu pro postižené, který lehl popelem? Nejlepší příběh od dob Přeletu na kukaččím hnízdem Islandská odpověď na Stiega Larssona! Detektivní thriller charakterizovaný slovy „žhavé smrtící plameny, ledově chladné lži“ je mrazivý i podmanivý jako sám Island, kde talentovaná autorka žije. Advokátka Tóra Gudmundsdóttir má toho nejděsivějšího klienta své kariéry. O její služby se zajímá duševně narušený sexuální deviant ve výkonu trestu. Nežádá však osvobození pro sebe. Přeje si propuštění Jakoba, mladíka s Downovým syndromem, který údajně založil požár v ústavu pro nemocné. Brzy nato začne Tóra dostávat prazvláštní esemesky a kdekdo jako by najednou měl co skrývat. Pitva ochrnuté neslyšící dívky pak přinese úděsné odhalení… Tóra si náhle připadá jako ve zlém snu. Vždyť, kde jinde než v nočních můrách píší neviditelné ruce na zamrzlé sklo divné znaky a kde se mrtvé au-pair dožadují, že budou dál hlídat své malé svěřence?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Metafora

Horfðu á mig , 2009

Turante
09.04.2018 4 z 5

Velice dobrá detektivka, skvěle vystavěný příběh, který nenechá člověka vydechnout. Pro mě velké plus i duchařská linka ;-)

zuzca.h
13.03.2018 4 z 5

Moje první kniha a rozhodně ne poslední kniha od této autorky. Zajímavě zpracované hodně citlivé téma o zneužívání postižených žen a hození viny na někoho kdo se nemůže úplně bránit a je s ním těžké komunikovat. Děj postupně graduje a svým způsobem do toho zapadá možná né úplně důležitá sonda do Tóřina života.
Líbilo si mi finální propojení jednotlivých postav a skutečností jež na sebe přímo i nepřímo navazovaly a každá byla do jisté míry příčinou onoho požáru.
Sice jsem strůjce požáru neodhalila, ale v určitých aspektech a viních (ano je jich víc) jsem se trefila.

JustWomen
20.02.2018 4 z 5

Uf, dočteno. Pro mě téma ústav, různé druhy postižení a zneužívání těžce postižených dívek bylo něco děsivého. Vadila mi ta islansdká nečitelná jména, podivné rozhovory s postiženými, neustálé opakování a vysvětlování. Děje, které nejprve byly zcela mimo sebe, se nakonec spojily, konec byl nepředvídatelný, jen nechápu, co chtěla autorka říct tou poslední kapitolou...

Danago
03.02.2018 5 z 5

Duševně narušený sexuální deviant ve výkonu trestu si najme Tóru a žádá o nový proces pro mladého muže s Downovým syndromem, který údajně založil požár v ústavu pro postižené. Tóra brzy zjistí, že každý s kým o případu mluví něco skrývá.
Podle mě je tato knížka tím nejlepším , co jsem od autorky četla( a to mi chybí už jen jedna knížka). Případ je od samého začátku napínavý, všechny informace k příběhu patřily. Prostředí ústavu bylo skvěle popsáno, myšlení hlavních postav bylo věrohodné. Závěr byl skvěle vysvětlený a uzavřený , všechno do sebe zapadlo.
Na začátku knížky je vysvětleno, že na Islandu je tykání všem naprosto běžné, přesto mi to v knížce docela vadilo. Možná v tomto se nemusel překlad, tak detailně držet originálu.

Zoy
21.12.2017 4 z 5

Kniha nebyla až tak špatná, ale zbytečně zdlouhavá. Ale číst se dala a hlavně mě zajímalo, jak to celé dopadne

allyce
30.11.2017 2 z 5

Pod pojmem detektivní thriller si představuji úplně něco jiného, než je tato kniha. Zápletka s velkým potenciálem, který autorka nevyužila. Také mi nesedlo to všeobecné tykání a byť je na Islandu běžné, do kriminálního žánru určeného pro našince nejspíš nepatří. Vyšetřování mi pak přijde jako takové přátelské povídání.

dalia1769
01.11.2017 4 z 5

Čtivá detektivka, stejně jako předchozí knihy z tohoto cyklu. Prostředí ústavu poznáváme jen ze vzpomínek, takže děsivé mi připadaly spíše popisy postižení některých pacientů. V knize mi ale vadilo několik nedostatečně vysvětlených skutečností, např. všechny popisované události v domě Pésiho matky nelze vysvětlit pouze stavem domu a jejími nervovými obtížemi, zápach v zahradě přece cítili i ostatní lidé včetně Tóry samotné, stejně tak Margeirovo potloukání kolem domu by těžko vysvětlilo Pésiho pozorování ženské postavy, navíc kdo by měl zájem tam "strašit", Margeir nebo Lena k tomu neměli důvod. Nechápu také samotný závěr poslední kapitoly.

85098211
04.09.2017 5 z 5

A zase výborné - jako všechno od této autorky. I mně se sice nápad s týráním postižených lidí zdá být dost krutý, ale ví snad někdo s jistotou, že se to neděje? Jinak zápletka opět zajímavá, rozuzlení také. Ale protože jsem se s Yrsou teď už dost dobře obeznámila, dokázala jsem zhruba odhadnout i pachatele ;-).

maciasek
24.08.2017 3 z 5

Očekávala jsem trochu více, chvílemi příliš rozvleklé, ale na druhou stranu tam jsou i pasáže, které jsou napínavé a čtivé. Hodnotím tedy průměrně

šipek
31.07.2017 4 z 5

Tak nevím co k této knize napsat, mě se kniha líbila, ale ten ustav a různé druhy postižení to je něco děsného a do toho ochrnutá neslyšící dívka těhotná. Myslím, že kniha je pro silnější nátury :-) . V knize je dost postav, trošku duchařiny. Autorce se vše v závěru knihy podařilo s přehledem rozmotat. Zajímavý je způsob mluvy islandské tykání. Shodou náhod se nám v rodině byla představit minulý týden mladá žena z Islandu a fakt bylo zajímavé to její tykání všem.

iveta3689
07.07.2017 3 z 5

Trochu rozvleklé, bohužel neupoutalo. Na odložení to nebylo, ale dočetla jsem ji bez zájmu, jak to vlastně dopadne.

Kerberos
26.06.2017 4 z 5

Yrsa mě nesklamala,ale předchozí díly byly lepší.

gossipavlina
15.06.2017 4 z 5

Byla dobrá, ale od Yrsy už jsem četla lepší. Takže na 5 hvězd to z mého pohledu není. Chybělo mi tam napětí.

LenysekC
06.06.2017 3 z 5

Propracované, ale bez napětí. Prostě soupis faktů, jak a na co Tóra přišla.

TeaPeter
17.04.2017 5 z 5

Výborné. Jednoduše výborné. Po předchozí knize, kterou jsem nějak nemohl strávit, to opět byla výborná detektivka. Jen konec poslední kapitoly mi zatím nedocvakl. Ale to nevadí, rozuzlení nastalo už před ním.

ArwenAragorn
03.04.2017 4 z 5

V příběhu vystupuje spousta postav. Osudy některých s ostatními zdánlivě nesouvisí, ale jak se blížíme k závěru, propojují se. V detektivce je toho hodně na vysvětlování, ale Yrsa to v závěru zvládla k mé spokojenosti. A nejvíc napjatá jsem stejně byla u duchařských historek (a ten duch tam byl, né že ne!).

kratochwilova
23.02.2017 3 z 5

Musím uznat , že Yrsa má velkou fantazii, ale.......to mě nestačí.

Nixa
23.02.2017 5 z 5

Yrsa opět nezklamala. Kniha byla napínavá už od samého začátku. Určitě to není poslední kniha kterou jsem od této autorky přečetla :-)

martina.tim
07.02.2017 4 z 5

Zajímavý detektivní příběh. První přečtená knížka od této autorky a určitě né poslední. Na knížku mě nalákal nádech duchařiny a velice mě potěšil a bavil.

Hana86
05.02.2017 5 z 5

Podle mě jedna z nejlepších od Yrsy.
Bylo to napínavé, opět došlo k propojení příběhů, které zdánlivě nesouvisely.
Četlo se to samo, nedokázala jsem se odtrhnout až do konce!