Mrazivé světlo

Mrazivé světlo https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/5108/bmid_mrazive-svetlo-cc4-5108.jpg 4 377 92

Tóra Gudmundsdóttir série

V nově postaveném hotelu obchází duch, ale zavražděná je až příliš skutečná… Od autorky thrilleru Poslední rituál. Když advokátce Tóře zavolá její kamarád Jónas, pomyslí si, že si z ní tropí žerty. V ezotericky zaměřeném hotelu, který vybudoval na pozemcích dvou starých statků, prý straší. Tóra sice na ducha nevěří, ale mrtvole místní architektky nalezené na pláži uvěřit musí. Vyšetřování jde ztěžka, zvlášť proto, že některá vlákna prorůstají hluboko do minulosti. Co se to vlastně před lety odehrálo? Kdo je tajemná Kristín, která jako by nikdy neexistovala? Když se do všeho zaplete jeden letitý a jeden ambiciózní politik, zohavený mladý muž na vozíku a náznaky čísi nacistické minulosti, je toho právě dost, aby to všem pořádně zamotalo hlavu. Větrné islandské pobřeží, kde se náš příběh odehrává, je dokonalou kulisou pro dávnou legendu o lásce, smrti a tajemství sahajících až do našich časů...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Metafora

Sér grefur gröf , 2006

rene6927
02.07.2017 5 z 5

Za mě naprostá spokojenost. Yrsa je moje oblíbená. Tora to teda řádně vyšetřila. Jo jo :)

ArwenAragorn
19.06.2017 5 z 5

Napínavé a propojené s hlubokou minulostí. Jen jsem si myslela, že tam té duchařiny bude víc, podle počátečních stránek. Ale určitě mohu knížku milovníkům detektivek bez váhání doporučit.

nemer
31.05.2017

Zhruba v necelé polovině jsem knihu odložila, je příliš rozvláčná, ničím překvapivá, na mě opět nezdravě moc "duchovna", hlavní dvojice si mne také nezískala. "Pamatuji si vás všechny" byla o poznání lepší, tato kniha je poněkud unylá, dočítání zřejmě odložím na důchod :) Nelíbí se mi ani jazykové zpracování. Možná bylo kouzlo příběhu ztraceno v překladu, každopádně mám momentálně k dispozici lepší knihy.

cérka
30.03.2017 5 z 5

Skvělá kniha, čím více jsem ve čtení postupovala, tím větší jsem měla problém knihu odložit. Trochu mám problém s islandskými jmény, musela jsem si je trochu "počeštit" aby se mi lépe pamatovala, ale jinak super, napínavé až do úplného konce!

PetK
19.03.2017 4 z 5

Yrsa a její Tóra mě baví, není to žádná složitá pletenice, spíše oddychovější styl detektivek, ale pokud je to to, co chcete - proč ne? Pak není co řešit a prostě jen jít do dalšího dílu. :-)

TeaPeter
01.03.2017 5 z 5

Vynikající kniha, napínavá do samotného konce. Nedokážu se rozhodnout, jestli se mi líbil víc první nebo druhý díl. V každém případě autorka ukazuje, že i na severu se píší promyšlené detektivky, které se objedou i bez psychopatů, kde děj pohánějí špatné vlastnosti běžných lidí vedoucí ke katastrofě.

Hana86
05.02.2017 5 z 5

Podle mě lepší než první díl.
Postupné odkrývání staré rodinné historie, hodně zavražděných, tajemné.
A hlavně velké překvapení, kdo je vrah.
Moc se mi to líbilo, četla jsem jedním dechem.

babicka_amalka
26.01.2017 5 z 5

stojí za přečtení jako ostatní detektivky autorky

petshop
31.03.2016 3 z 5

Tak 3,5 hvězdy. Třetí kniha od autorky a už asi poslední. Není to zase taková bomba, abych toho musela mít víc. Napětí není, atmosféra taky není nijak dechberoucí. Tu půlku hvězdy dávám navíc jen proto, že se mi to asi zdálo o chlup lepší než Poslední rituál a tomu jsem dala tři.

cinapo
20.02.2016 3 z 5

Četlo se to docela dobře, ne že ne, ale souhlasím, že to moc teda neodsejpalo a o napětí byla taky docela nouze (jakmile dokážu myslet na něco jiného než na právě čtenou knihu a místo pokračování ve čtení jdu raději luxovat, tak je něco blbě). Nicméně jsem se nenudila, to bych zas kecala. Tak za mě teda tři hvězdinky.

dalia1769
03.02.2016 4 z 5

Výborná, napínavá detektivka, mně osobně se líbila ještě více než první díl. Spletitý příběh s přesahem do minulosti, psaný svěže a místy vtipně. Totožnost pachatele byla pro mne docela překvapením. Další díl si nenechám ujít.

KristinaK
30.01.2016 4 z 5

Skvělá knížka! Sama jsem se v myšlenkách ocitla na Islandu, fakt paráda a doporučuji!

konicekbily
28.10.2015 3 z 5

Zdlouhavá, hodně zamotaná, i když pěkná zápletka. Natahováním děje se nezvyšovalo napětí, spíše to bylo ke škodě, lepším dílem je určitě Poslední rituál.

LuckaH2
01.10.2015 5 z 5

Libil se mi vic nez prvni dil( i tim ze uz sem znala postavy, cehoz ale mohlo byt vyuzito vic k vztahovemu deji). Uplne jsem jim zavidela reseni stare rodinne historie, stary dum i tajemny kraj;-) precteno jednim dechem, napinave, ctive.

marek1278
08.09.2015 4 z 5

Velice povedené čtení, sice pro mě nedosahuje takové míry napětí, jako první díl, nicméně moji pozornost si příběh udržel a už se těším na další setkání s Tórou.

anibeni
21.06.2015 5 z 5

Výborná kniha, snad ještě lepší než první díl... četla jsem s chutí a nadšením a opět jsem až do poslední chvíle netušila, kdo a proč vlastně zabíjel... Opravdu výborná kniha...

BlackFun
28.03.2015 3 z 5

Musela jsem autorce strhnout hvězdu za roztahanost příběhu.. Je to taková oddechová detektivka, která neurazí, ale ani vás nepřimrazí ke křeslu. Škoda, třeba příště ;)

Richardson
13.02.2015 3 z 5

Po knize jsem sáhnul hned po přečtení Posledního rituálu, ze kterého jsem byl příjemně překvapen. Mrazivé světlo je ve srovnání trochu slabší kousek, zachránilo to zajímavé rozuzlení.

Michi.01
18.12.2014 5 z 5

Mrazivá atmosféra :) dávné tajemství a překvapivé rozuzlení, super!

čika
10.12.2014 3 z 5

kniha by potrebovala noznice ci doslednejsieho editora, na dalsiu od tejto autorky s podobnou hrubkou uz si urcite netrufnem. nemam az tak namietky voci zapletke a rozuzleniu...ale - co sa tyka prepracovanosti postav, ich konania a akcie ako takej - povrchne a ako tu niekto pisal, dost naivne.