Mrazivé světlo

Mrazivé světlo https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/5108/bmid_mrazive-svetlo-cc4-5108.jpg 4 377 92

Tóra Gudmundsdóttir série

V nově postaveném hotelu obchází duch, ale zavražděná je až příliš skutečná… Od autorky thrilleru Poslední rituál. Když advokátce Tóře zavolá její kamarád Jónas, pomyslí si, že si z ní tropí žerty. V ezotericky zaměřeném hotelu, který vybudoval na pozemcích dvou starých statků, prý straší. Tóra sice na ducha nevěří, ale mrtvole místní architektky nalezené na pláži uvěřit musí. Vyšetřování jde ztěžka, zvlášť proto, že některá vlákna prorůstají hluboko do minulosti. Co se to vlastně před lety odehrálo? Kdo je tajemná Kristín, která jako by nikdy neexistovala? Když se do všeho zaplete jeden letitý a jeden ambiciózní politik, zohavený mladý muž na vozíku a náznaky čísi nacistické minulosti, je toho právě dost, aby to všem pořádně zamotalo hlavu. Větrné islandské pobřeží, kde se náš příběh odehrává, je dokonalou kulisou pro dávnou legendu o lásce, smrti a tajemství sahajících až do našich časů...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Metafora

Sér grefur gröf , 2006

fidáš
10.10.2018 5 z 5

Bezva čtení.

Lenynek
19.06.2018 3 z 5

No já vám nevím, nemělo to šťávu. Žádný švih, element, pro který bych po knize sahala s nadšením a nedočkavostí odhalit to tajemství, kdože to byl?! Napadlo mě přirovnání k To je vražda napsala, baví tě znělka (dětské kvílení), ale žádný díl si nepamatuješ tak, abys o něm mohl vyprávět. Krom toho ta vášeň mezi Tórou a jejím přicmrndovačem byla opravdu spalující. Ale to už je takové poslední nimrání se ve zdechlině.

loskatos
07.06.2018 4 z 5

I druhy dil serie s advokatkou Torou je velmi povedena knizka. Tesim se na dalsi dil.

Janadvorackova
20.05.2018 4 z 5

Tóra je taková můra všetečná. Přijede hledat strašidlo a vyřeší šedesát let starou vraždu spjatou s nacistickou minulostí jedné z postav. K tomu ještě můžeme čekat sondu do Tóřina života, vzhledem k tomu, že má doma puberťáka, plného zvratů :).
Prostředí Islandu mě bavilo, stejně jako všechna ta duchařina.

111moni
19.04.2018 5 z 5

Skvělá kniha, zápletka, která se rozmotávala velmi pomalu a opatrně , krok za krokem.Výborně se to četlo,postavy propletené a osudy spolu s nimi. Minulost, která dohání přítomnost.

Nixa
09.04.2018 5 z 5

Kniha mě chytla od samého začátku. Zajímavý děj, který se možná trochu vlekl, ale to mi vůbec nevadilo a čtení jsem si užívala. Baví mě jak jsou v knize od Yrsy vždy nějaké nadpřirozené věci, které příběhu dodávají tajemno. Konec byl překvapivý a i když jsem se ze začátku ztrácela v postavách, knížka se mi líbila :-)

mispulin
17.02.2018 4 z 5

Trochu jsem se ztrácel ve jménech postav, ale příběh dobrej. Takového pachatele jsem nečekal...

Lotka
03.02.2018 3 z 5

Zajímavá zápletka a prostředí, kde se děj knihy odehrával. Ale celkově to zas tak napínavá detektivka prostě nebyla. Zbytečně to autorka natahovala, až mě to přestávalo bavit.

Danago
28.01.2018 4 z 5

Advokátce Tóře zavolá její kamarád Jónas, který vybudoval ezotericky zaměřený hotel, na pozemcích dvou starých statků a je přesvědčený , že zde straší. Tóra přijede řešit případný spor o tzv. skryté vadě pozemku - strašidlo, ale v den jejího příjezdu se nalezne místní architektka mrtvá na pláži . Policie vyšetřuje velice ztěžka. Tóra vede opět vlastní vyšetřování, které ji zaved do dávné minulosti.
Co se to vlastně před lety odehrálo?
Knížka je trošku pomalejší detektivka, ale dobře napsaná. Vyšetřování vede určitým směrem , ale odhalit pachatele není jednoduché, samotné rozuzlení je překvapivé a i smutné. Vedlejší příběh života Tóry je úsměvný i dojemný , moc se mi líbí a proto je dobré číst knížky po sobě tak jak vycházely.

knihomolkadorfa
21.01.2018 3 z 5

Knížka mi přišla zbytečně moc rozvláčná. Nejprve jsem se trochu ztrácela v postavách a zhruba po polovině jsem se již musela ke čtení nutit. Takže za mne trochu zklamání.

AltaMari
20.01.2018 2 z 5

Bohužel, po přečtení jedné třetiny odkládám. Styl psaní je takový kostrbatý, nevím, zda za to může autorka či překladatel. Island jako kulisa využitý minimálně, děj by se mohl odehrávat kdekoliv jinde. Tóra jako hlavní hrdinka a vyšetřovatelka-amatérka je mi spíše protivná. Příběh sice celkem zajímavý, ale duchařina není úplně můj šálek kávy. Podtrženo sečteno, 2 hvězdy.

DK197
19.01.2018 3 z 5

Za mě obrovské zklamání. Nemyslím si, že byla ovšem byla kniha špatná. Jen mě příběh prostě nebavil. A to jak vyšetřování, tak soukromí Tóry. Vyprávění mělo táhlé tempo a k postavám se mi nepodařilo přilnout. Myslím, že už tu padlo, že to vypadá, jako byste se s nimi pořád jen seznamovali... Knížku trochu nadhodnocuju počtem hvězd, ale tomu se nedá někdy prostě vyhnout.

Astonius
09.01.2018 2 z 5

Nevím, jak je to možné, ale v polovině knihy jsem o to absolutně ztratila zájem. Bylo to na mě moc zdlouhavé a tak nějak nezajímavé :-) Přitom Tóra mi je celkem sympatická, pomalejší knihy mám také ráda, prostředí bylo atraktivní, navíc i výskyt ducha - zní to dobře, ale čím více jsem četla, tím víc jsem byla otrávená :-) Absolutně se mi pletly postavy - v tomto směru je opravdu velkou výhodou jmenný rejstřík na počátku knihy - a nepomohlo ani zmiňování jednotlivých hostů a personálu hotelu stále dokola, spíš naopak. Dělalo to na mě dojem spíš konceptu než hotové knihy. Rozsáhlost knihy se mi zdála zbytečně velká, přečetla jsem přes 200 stran a měla jsem pocit, že se stále jen seznamuji s postavami a prostředím místo toho, aby děj začal už gradovat. Je možné, že jsem skončila těsně před tímhle marně očekávaným obratem, ale když jsem opakovaně před možností si číst dala přednost televizi, poznala jsem, že je načase skončit. Knihu nezatracuji úplně, třeba se najde období a nálada, které mě k ní opět přivedou a budu hodnotit jinak.

alnahu
27.12.2017 5 z 5

Detektivní příběh z větrného islandského pobřeží,který je obestřen dávnou legendou o lásce a smrti,jeho vyšetřováním je pověřena advokátka Tóra a v pátrání jí pomáhá její německý přítel Matthias.Napínavá výborná detektivka.

berila
29.11.2017

A opět jsem spokojená, Yrsa nezklamala, napínavé milé počteníčko.

Pigface
04.10.2017 4 z 5

I když jsem zatím neměl tu možnost navštívit Island, kniha je zcela určitě věrným obrazem tamního prostředí. Chladné, mystické, s jednoduchou až schematickou krajinou (což samozřejmě neznamená, že není krásná). Téměř komorní příběh odkrývá současné a spolu s tím téměř zapomenuté zločiny. Autor s tím, jak se proplétá vyšetřováním a jak verzí, motivů a podezřelých přibývá, nechává čtenáře do posledních stránek v nejistotě kdo je vrahem.
Vzhledem k tomu, jak nakročí první kapitola jsem očekával možná trochu víc napětí a tajemna. Příběh se pak zhoupne a já jako čtenář mám chvílemi co dělat, abych neusnul a jen několikrát jsem vytržen z klidu dynamičtější pasáží. 70%.

Mia07
02.10.2017 5 z 5

Jsem v půlce série a zatím nejlepší kniha. Povedené, čtivé.....

PeM
11.09.2017 5 z 5

V průběhu čtení jsem si pořád říkala " už vím, kdo to udělal", "ne, tak až teď už to vím", "tak ne, teď už vůbec nevím". No, po dlouhé době kniha, kterou jsem si musela vzít sebou i na záchod, jak jsem se moc chtěla dozvědět, kdo to, ksakru, udělal :-D. 5 hvězdiček a k tomu dalších pět. Moc se mi to líbilo.

85098211
27.08.2017 5 z 5

Nejpozději po tomto druhém případu jsem si oblíbila nejen Tóru, ale i její autorku :-). Výborná detektivka, která má tu správnou atmosféru a ve které se do poslední chvíle čtenář snaží najít vraha, aniž by však měl reálnou šanci ho doopravdy odhalit. A tak to má být ;-).

MarianP
23.08.2017 5 z 5

Zamrznutému svetlu niet čo vyčítať. Výborne napísaná netradičná islandská detektívka, ktorá sa opiera o staré i nové vraždy. Autorka sa výborne pohrala s atmosférou Islandu, s jeho obyvateľmi a starými záhadami. Niektoré miesta som si pozrel na mape (čierny kostol) a tým sa celý dojem z knihy umocňuje. Knihu odporúčam všetkým čitateľom "severských krimi". Detektívka z prostredia Islandu je plná záhad, starých domov, cintorínov, pátrania a hľadania a presne to ma na knihách baví. Na konci všetko pekne do seba zapadne. Niektoré bestsellery sa na túto výnimočnú knihu nechytajú. Vrelo odporúčam.