Zpěv Sirény

Zpěv Sirény https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5042/bmid_zpev-sireny-9z7-5042.jpg 4 120 29

Právě bylo nalezeno další tělo. Už čtvrté. I ti nejvíc pochybovační členové bradtieldského policejního sboru si musejí přiznat, že mají co do činění se sériovým vrahem. Duševně nemocným. Všechny oběti jsou mladí muži mezi dvacítkou a třicítkou, jejich tela byla nalezena zohavená a potlučená. Všechna nesla známky mučení. Detektiv-inspektor Carol Jordanová se neúnavně věnuje pátrání na případu, pracuje čtyřiadvacet hodin denně spolu s kriminologem doktorem Tonym Hillem. Zatímco Jordanová zoufale hledá stopu, která by pátráním pohnula z místa, Tony sestavuje kousek po kousku psychologický portrét vraha s výsledkem velmi znepokojivým. "Šikula Andy", jak vrahovi začali mezi sebou říkat, má podle doktora Hilla plán zločinu vybroušený předem k dokonalosti - každá z vražd je pečlivě naplánovaná a bezchybně provedena. "Andy" je příliš opatrný, než aby zanechal stopy, a příliš chytrý, než aby se dal chytit. Tenhle zabiják sleduje cíl mnohem rafinovanější, než je pomsta či potrestání - chce policii ukázat, jak je dobrý v tom, co dělá. A předmětem jeho snažení je mučení a vražda. Psychologický profil pachatele, jak ho vypracovává doktor Hill, je však založen na několika předpokladech - pokud se ale ukáže jeden z nich jako mylný, pak mohou být důsledky fatální...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

The Mermaids Singing , 1995

Calibra
23.11.2017 3 z 5

Knihu jsem četla na doporučení Angely Marsons, která ji má v deseti nejoblíbenějších thrillerech. Mě zas až tak nenadchla... Brutální vraždy byly popsány dost barvitě, postavy také. Ale příběh pro mě nebyl nijak překvapující a tak nějak jsem průběh knihy tušila od začátku. A měla jsem pocit, že je v textu spousta chyb v překladu.

agnes25
29.06.2017 5 z 5

Skvělé počtení.Co dokáže člověk vymyslet, jen aby druhému způsobil co největší bolest,z toho mě až mrazí.

Greengrass
03.02.2017 5 z 5

První setkání s profesionální a racionální Carol a poněkud podivínským psychologem Tonym. Výborně prokreslené charaktery hlavních postav.
Zvěrstva, pachaná zločincem, jsou popsána barvitě, kniha se tedy může zdát příliš brutální. Právě to však činí děj velmi autentický. pro jistotu však nedoporučuji číst před spaním.

viva71
12.05.2015 3 z 5

Na mě už moc krve a násilí. Jinak napínavá kniha, která má spád.

Merlinit
15.04.2015 4 z 5

Temný divnopříběh, dost slušné!

rodak
30.03.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek co jsem kdy četl Dost drsná v popisech mučení neuvěřitelná.Jsem zvědav jestli i ostatní díly budou tak dobré.

guru
29.03.2014 5 z 5

Zaujímavý dej, dobre odrozprávané, celkom prekvapivý záver.
Možno by som pridal nejaké zvraty, to by knihu učinilo ešte zaujímavejšou.

Irika
27.01.2013 5 z 5

Napínavé, drsné, pro milovníky detektivek a thrillerů doporučuji! Knihu jsem objevila náhodou na blešáku, když jsem chtěla něco na prázdniny a zaujala mě hned od začátku, i když jsem pak už tušila, kdo je pachatel, je to skvělé čtení po celou dobu.

Clarisima
18.05.2012 5 z 5

Tuto autorku jsem objevila čistě náhodou, když v knihovně neměli to, co jsem původně chtěla a já sáhla po první knížce, která mi přišla pod ruku. Ta první byla Popraviště a po něm už jsem šla po Mc Dermidové cílěně. Dvojka Jordanová X Hill se u mne zařazuje k mé do té doby top sestavě Sachsová X Rhyme. Oproti Deavrovi mi přijde styl Mc Deridové ještě drsnější (jaké bylo mé překvapení, když jsem pak viděla její fotku, představovala jsem si ji poněkud jinak :-) ). Doporučuji přečíst celou sérii s Carol Jordanovou ( série knížek s Kate Branniganovou mi přijde už poněkud slabší ).
Zpěv sirény jsem přečetla jedním dechem - výborně vykreslené postavy (hlavně Tony ) a překvapivý závěr. ..

Jen pozor na pořadí, je dobré číst serii s Carol popořadě, i když je každý román uzavřený, jejich vzájemný vztah se vyvíjí a táhne celou sérií.

Skotsko sérioví vrazi kriminální thrillery

Val McDermid
skotská, 1955