N či M?

N či M? https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179402/bmid_n-ci-m-Tvk-179402.jpeg 4 327 52

Tommy & Pentlička série

V Evropě zuří druhá světová válka, každý britský občan se ve jménu lásky k vlasti snaží zapojit do boje proti fašismu. Hrozba však nepřichází jen zvenčí, největšími nepřáteli se ukazují být zrádci z vlastních řad. Jak je však odhalit? Tommy a Pentlička Beresfordovi už nejsou nejmladší, to však neznamená, že by pro tento úkol nebyli jako stvoření. Nenápadná, avšak dokonale sehraná dvojice se vydává do přímořského letoviska v Leahamptonu. Někde tam by se měli skrývat dva krajně nebezpeční agenti známí dosud jen pod písmeny N a M…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

N or M? , 1941

haki34
18.11.2016 3 z 5

Jak uz psalo vicero lidi - pridavam se k nizsimu hodnoceni - jednak nemam rada spionazni, politicke pribehy a myslim, ze Agatha napsala spostu lepsich a ctivejsich z prostredi "bezneho" zivota ...jednak Tommy a Pentlicka nejsou me srdecni zalezitosti ... Ale sve misto ve sbirce ma...

Turmee
27.05.2016 4 z 5

V krátké době už druhá detektivka s politickou špionáží. Jako vždycky dobře zpracovaný příběh i postavy. Chyběl mi tam jenom oblíbený Poirot :)
Tommy a Pentlička jsou trochu netradiční, zase něco trochu jiného.

Tinoušek
09.07.2015 5 z 5

Tommy a Pentlicka jsou super... :D Takove neagathovske, prijemna zmena oproti klasickemu scenari. Vsechny knihy od Agathy Christie jsou uzasne, ale ty o Tommym a Pentlicce nejak vybocuji... Netvrdim, ze jsou nejlepsi, ale rozhodne zaujmou a pobavi... :-)

Marceles
18.01.2015 3 z 5

Tak takhle knížka byla pro mne zklamáním ... Tommy a Pentlička také nepatří k mým favoritům, a navíc se mi nelíbí knížky, kde se Agatha pustila do oblasti politiky a špionáže . Takový divný umělý příběh.
Není nad vraždy na poklidném anglickém venkově s jasně vymezeným okruhem podezřelých a některým z obvyklých motivů - láska/peníze/žárlivost/pomsta.

wooloong
30.06.2014 3 z 5

Tommyho a Pentličku a špionážní detektivky od A.Christie až tak moc nemusím.

Modrina
19.05.2014 5 z 5

Ač Tommy a Pentlička nepatří mezi mé oblíbence, tahle se mi moc líbila.

derminator
03.05.2014 5 z 5

Jako každá Agatha velice čtivá dávám 90% a doporučuji.

Kurka
14.04.2014 4 z 5

Pěkná knížka, ale více se mi s Tommym a Pentličkou líbily Zločiny pro dva.

bovinka
01.04.2014 5 z 5

Na tuto knížku jsem x let čekala a mám radost, že mě nezklamala. Tommyho a Pentličku mám moc ráda. Skvělá špionážní detektivka

Astarothh
31.03.2014 2 z 5

Slabota, takhle kniha mě opravdu nebavila. Poirot je prostě Poirot.

evasamankova
14.01.2014 5 z 5

Agatha Christie nikdy nezklame a nejinak je tomu i u této knihy. Tommy a Pentlička byli velmi nápadití, vychytralí a vtipní. Super detektivka.

AnneEyre
03.01.2014 4 z 5

Rozhodně nápaditá kniha, velmi čtivě psaná a i když byla spousta pasáží zdánlivě zbytečná, nenudila jsem se a příběh pokračoval plynule. Ale je pravda, že až když začalo „jít do tuhého“, dalo se odhadnout, o co jde a kdo je tou osobou, kterou hledají, což je pro mě velké plus, jelikož jsem od této autorky četla i díla od začátku předvídatelná.